_

2 Dziwne problemy

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

2 Dziwne problemy

Postprzez cadman89 » kwi 25, 2018 18:01

Witam :)
Z tej strony całkowicie świeży użytkownik tego forum, z pierwszym tematem, zarejestrowałem się ponieważ jak w temacie mam dwa dziwne problemy, które utrudniają życie przy banalnych operacjach, i nieźle przy tym irytują... Więc gdyby ktoś, mógłby coś poradzić, poratować to byłbym bardzo wdzięczny :)

Problem 1 :)

Chodzi o regulację przybliżania, do obiektu 2D czy też bryły 3D za pomocą scrool'a na myszce.

Skoki zbliżania czy też oddalania od obiektu np bryły 3D, są tak duże, że nie można uzyskać optymalnej odległości w celu wykonania jakiejś operacji. Wygląda to tak, że chcąc zobaczyć pewien szczegół na obiekcie, przybliżenie przeskakuje poza obiekt. Strasznie to irytujące, zwłaszcza, że wcześniej takiego problemu nie było... Wiem, że mogę użyć do tego np funkcji "szybki zoom" , który jest znacznie dokładniejszy, prawie jak optyczny, ale to zbliżanie/oddalanie jest jak wiadomo, używane praktycznie cały czas, więc znacznie poręczniej byłoby móc mieć dokładniejsze zoom'owanie pod scrool'em na myszce niż cały czas bieganie do "paska nawigacji" i wybieranie "szybkiego zoom'a".

Myślałem że wyreguluję to jak poniżej, poprzez: Opcje/Modelowanie 3D/Ustawienia spaceru i przelotu, jednak to, raczej nie dotyczy tego zagadnienia, ponieważ zmiany wartości "rozmiaru kroku spaceru" czy też "liczby kroków na sekundę" w żaden sposób nie wpływają na przybliżenie i oddalenie.
op.jpg
Screen: Opcje/Modelowanie 3D/Ustawienia spaceru i przelotu

Więc tu prosiłbym o jakąś podpowiedź, poradę, która mogłaby ten problem zażegnać :)

Problem 2

Chodzi o prostą funkcję "Utnij" używaną do zwykłego cięcia linii, obiektów 2D.
Otóż z przyzwyczajenia używam jej w następujący sposób:
1) Wybieram funkcję;
jivnclv.jpg
"Utnij"
jivnclv.jpg (907 Bajtów) Przeglądane 459 razy

2) Klikam Enter;
3) Wybieram po prostu część linii, okręgu czy polilinii, którą chcę uciąć, klikam i ucinam;

Natomiast teraz, nie wiem co się zmieniło, ale wybierając np część okręgu do ucięcia, zawsze ucina mi tą przeciwną stronę okręgu. Słabo to obrazuje problem więc wrzucam poniżej screen'a.
Utnij3.jpg
Screen: Przykład ucinania funkcją "Utnij"

Za każdą podpowiedź z góry dziękuję, za błędy odnośnie postu, jego miejsca, wymogów tworzenia panujących na forum przepraszam :)

A tu przykład konkretny.
1111111111.jpg
Screen: Przykład
Ostatnio edytowany przez cadman89, maja 10, 2018 21:56, edytowano w sumie 1 raz
cadman89

Re: 2 Dziwne problemy

Postprzez cadman89 » maja 03, 2018 11:20

Co za forum, a jakie możliwości, po prostu szał...
cadman89

Postprzez piotrekm13 » maja 03, 2018 12:01

Nie widziałem wcześniej postu.
Na problem pierwszy jest zmienna ZOOMFACTOR. Wpisujesz w lini poleceń zatwierdzasz enterem i wyświetli monit o zmianę zmiennej (od 1 do 100 jak pamiętam)
piotrekm13

Postprzez cadman89 » maja 03, 2018 12:35

Działa!
Od razu życie wydaje się prostsze :) Bardzo Ci dziękuję
cadman89

Postprzez cadman89 » maja 10, 2018 21:50

A poradzi ktoś coś na ten problem nr 2 ??? Bo to jakaś masakra jest... tracę czas na banalną operację, cyrk po prostu...
cadman89

Postprzez kszyho » maja 11, 2018 16:36

Czy nie ustawiłeś sobie widoku? Obracałeś UCS? Zobacz co będzie jak użyjesz polecenia PLAN. PLAN Current UCS lub PLAN Enter.
www.ksprojekt.eu
kszyho

Postprzez cadman89 » maja 14, 2018 14:21

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale staram się żeby LUW (UCS) był ustawiony na GLOBALNY, bo to mi wystarcza do aktualnych poczynań. Grzebałem po jakiś forach, coś poprzestawiałem i póki co, o dziwo zaczęło działać normalnie. Jeśli to się powtórzy spróbuję tych poleceń, które proponowałeś. Tak że, Dzięki Wielkie za chęć pomocy :)
cadman89

Postprzez CADrysunki » lis 28, 2018 13:00

Odnośnie zagadnienia nr 2 czyli ucinania
Wybierz funkcję UTNIJ
Zatwierdz ENTER
Wskaż pionową linię która będzie krawędzią tnącą
Zatwierdzamy ENTER
Wskazujemy część okręgu którą chcemy uciąć czyli w tym przypadku tą po lewej stronie
Zatwierdzamy ENTER

Jak to wykonać krok po kroku znajdziesz tutaj http://cadrysunki.pl/ucinanie-linii/
CADrysunki

Powrót do AutoCAD