_

[ANSYS] 2 zmienne w Tabular Data

Forum o CAE.

[ANSYS] 2 zmienne w Tabular Data

Postprzez am90 » lip 08, 2016 18:50

Witam

Chciałem przeprowadzić pewną analizę w module Transient Thermal. Brakuje mi jednak w Ansysie pewnych opcji, przez co stoję w miejscu. Konkretnie chodzi mi o sytuację, gdzie używamy Convection, a wartości temperatury i współczynnika wnikania ciepła wklepujemy jako Tabular Data. Ansys każe mi wybierać wg jakiego parametru będą się zmieniały wartości temperatury lub współczynnika wnikania ciepła np. wg czasu lub wzdłuż danej osi. Problem w tym, że ja chciałbym wybrać dwa takie parametry - oś Y i i czas (Time). W mojej analizie wartości temperatury i współczynnika wnikania ciepła będą się zmieniały liniowo wzdłuż danego przedziału, a także będą miały różne wartości w zależności od kroku czasowego. Np. jeśli wybierzemy Time to w całym przedziale (od jednego krańca do drugiego) będzie ta sama temperatura, zmienna w czasie. A jeśli wybierzemy Y to możemy manipulować jej wartością wzdłuż przedziału ale nie mamy dostępu do czasu.

Tutaj mamy to pole które mnie interesuje i tylko jedna opcja do wyboru:
Obrazek

Wiecie może czy da się jakoś ogarnąć tę sytuację? Domyślam się że pewnie jakimś skryptem dałoby się sprawę załatwić ale ta tematyka jest mi obca póki co.
am90

Powrót do CAE