_

Absurdy pracy inzyniera mechanika w Polsce

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Absurdy pracy inzyniera mechanika w Polsce

Postprzez ll » lis 03, 2018 02:30

Podsumowując moje wywody.... Za wszystko co dobrze, rzetelnie i uczciwie próbowałem robić to dostałem w ryj.....
ll

Postprzez ll » lis 03, 2018 09:56

Mikromanagerka w korporze

Po wdrozeniu PEO w korporze "ekspert" ktory za to zebral laury wyszedl z propozycja(oczywiscie mnie pomineli jak zwykle jakie mam zdanie na ten temat) zebym jezdzil po korporze po calym swiecie i szkolil z PEO.....Chyba chcial dostac awans na managera.....:-)

Ogolnie jak z perspektywy czasu na to patrze to sa mali ludzie stworzeni do wielkich rzeczy. Ot tak rzucic haslo o kolonizacji marsa i czekac jak foczka na basenie czy ekscelecja rzuci im rybke do pyska:-) takie lechatnie sie....Tylko istnieje cos takiego jak geopolityczne wzgledy.......Ale nie zyja w hipokryzji equal opportunity.... IT zdalo sobie juz sprawe z tego ze w korporze przez ten korporacyjny styropian pewnych rzeczy nie da sie zrobic i w dolinie krzemowej powstala fala startapow ktore sa w stanie urzeczywistniac korporacyjne zmazy nocne. Ale u nas jak zwykle wszysko jest przerysowane - fala 28 letnich wizjonerow - tylko juz nikogo kto zakasa rekawki i upierdoli sie smarem po lokcie.......
ll

Postprzez ll » lis 03, 2018 11:00

I jeszcze jedna mysl. Po jakims czasie mialem dyskusje z managarem(jak juz pierdolnalem ta korpora) DS i chcieli pokazac uzytecznosc licencji PEO na przykladzie tej korpory calemu swiatu. Pomysl wyszedl z Polski, ale polskie kurestwo zadepta kazda rozwojowa inicjatywe..........
ll

Postprzez ll » lis 04, 2018 00:09

A najsmnieszniejsze jest to ze wedlug korporacyjnych standardow to ja jestem pierdolniety ...wedlug standardow pt. Team playing
ll

Postprzez gouda » lis 04, 2018 19:58

ll, naprawdę po tylu latach pracy dalej jesteś idealistą ;)?
Ja też kiedyś byłem, ale po paru latach pracy skutecznie mnie z tego wyleczyli.
Robię w innej branży, ale nie raz przychodziłem do szefostwa z pomysłami na innowacyjne rozwiązania - czy to związane z samą mechaniką maszyn, automatyką czy generalnie z organizacją pewnych procesów w firmie.
Myślisz, że coś z tego miałem?
Albo nie miałem nic, mimo że firma na tym dużo zyskiwała, albo pomysły zostały zbijane (nie mówię że wszystkie były mądre, ale mądre również się zdarzały). Pamiętam sytuację kiedy łaziłem za jednym tematem przez pół roku, le temat zdaniem szefostwa był nierealny i głupi w ogóle. Po 2 latach synalek prezesa jednak wyskoczył z tym samym pomysłem (oczywiście jako swoim)...

ll, zasada jest prosta i to jest też moja rada dla wszystkich młodszych kolegów!
Macie jakiś pomysł, innowacyjne rozwiązanie - spokojnie, bez emocji, przekalkulujcie na chłodno, czy opłaca się ten pomysł obecnemu pracodawcy ujawnić. Bo niby co z tego będziecie mieli? Janusz zyska, Korpo zyska, a Wy co? Psinco!
Nie.. Tak sie nie robi, dobre pomysły, innowacyjne zachowuje się dla siebie. Można wykorzystać poźniej w rózny sposób - zachować na przyszłość kiedy będziecie mieli własną firmę, sprzedać komuś kto za to zapłaci lub po prostu wykorzystać jako kartę przetargową przy rozmowie o awans czy podwyżkę.

A w takim przypadku jak twój - tj w temacie szkoleń? Sposobów jest wiele. Mogłeś sprzedać temat twojemu "expertowi" ale nie bezpośrednio sam - wystarczyło nawiązać kontakt z innym kumplem od szkoleń i sprzedać temat twojej firmie za realną kasę - "ekspert" by na tym wypłynął, firma była by zadowolona, a Ty zarobił byś realną kasę.

Ze co, że nie tak się nie robi, że zakaz pracy dla konkurencji, że uczciwość....

A jak Cię Janusz dy*a na nadgodzinach, na obicankach cacankach, to jest sprawiedliwie?
Life is brutal. Buisiness is buisiness - janusze to wiedzą dlatego mają kasę - uczcie się od nich!

Dokładnie jest jak napisałeś - nie tak się robi karierę! Nie ciężką pracą, a polityką! A najbardziej przydatną w tym umiejętnością miękką, jest zwykły brak skrupułów!

PS. Jeśli naprawdę chcecie działać z tym Stowarzyszeniem - lub też związkiem zawodowym jeśli faktycznie wystarczy wam odwagi to zapraszam.
PPS. Swoją drogą o kwestie praw autorskich związanych z pomysłami i wdrożeniami też wypadało by w tym kraju zawalczyć, aby ich aktorzy mieli chociaż % z Januszowych zysków - ale kto ma lobbować, za nami, jak nie my sami???
gouda

Postprzez ll » lis 04, 2018 22:32

Dobre podsumowanie.... Kto uczciwie robi ten frajer
ll

Postprzez gouda » lis 04, 2018 22:52

ll napisał(a):Dobre podsumowanie.... Kto uczciwie robi ten frajer

Tak bym tego nie nazwal. Mozna byc uczciwym, ale nie napinac sie zbytnio.

Nie zachecam do nieuczciwosci, wrecz przeciwnie. Zachecam jednak do tego aby dbac o swoje i nie dawac nic za darmo.
gouda

Postprzez ll » lis 05, 2018 09:01

I dlatego jak to scweepes kiedyś określił że my się nadajemy do konstrukcji cepow a to nie dlatego że nie mamy wiedzy tylko dlatego że przy konstrukcji drugiego człona cepa dojdzie do niestrawność kto jest odpowiedzialny za dłuższy człon....
ll

Postprzez ll » lis 09, 2018 13:09

A teraz cos dla kontrastu bo juz mam potwierdzone.

Wrocilem kilka dni temu z rozmowy z pewnego cywilizowanego kraju..... Wygladalo to tak:

Ze swoim przyszlym szefem technicznym przez 4 godziny rozmawialem o ogolno pojetej technice przy okazji jeden problem zesmy przedyskutowali.
Wprost uczciwie mu opowiadalem jakie mam "braki" jeszcze zeby stac sie w pelni samodzielnym na tym stanowisku (przebranzawiam sie -:) Nie ma najmniejszego problemu - zafunduja mi treningi. Zabral mnie i wdrozyl w to czym sie zajmuja i w wizje tego co chca robic.

Rozmawialismy o tym nieszczesnym polskim PEO - podyskutowalismy do czego ewentualnie mozna by tego uzyc ale podejscie bylo nie jak u nas PEO zrobi f22 raptora tylko zdroworozsadkowo ze mozna na jakims etapie poewaluowac przydatnosc tej licencji i zdecydowac czy to sie nam przyda.

Doszlo do rozmowy z ich babka odpowiednikiem HR - przedstawila mi sposob w jaki oni tutaj pracuja i tylko spytala w jakich srodowiskach pracowalem i czy mi bedzie to pasowac z zapytaniem czy gram zespolowo. Powiedzialem ze wszystko mi pasuje oprocz korporacyjnych procedur ktore zabijaja kreatywnosc.

Doszlo do rozmowy o pieniadzach.
Przyszedl prezes firmy i spytal sie mnie ile teraz zarabiam zeby mi cos zaproponowac - zero negocjacji po prostu zalozeniem bylo ze nie moge mniej zarabiac niz zarabialem wczesniej.(plus do tego bonusy za wydajnosc)

Potem zaprosili mnie na lunch zeby luzno sobie porozmawiac.
Srodowisko miedzynarodowe z calego swiata.

Pozegnalem sie jak dojechalem do Polski to dostalem wiadomosc od prezesa czy bezpiecznie dojechalem do domu.....

Po prostu potraktowali mnie jako partnera do wspolpracy ktory moze cos wniesc.

Zero polityki.......

Tak wiec jedyna sluszna decyzja jest emigracja na stale :-) Czlowiek sie poczul ze jest cos wart.....

Moje hobby stanie sie moja praca:-)

I dla takich warunkow czlowieku samemu sie chce zapiepszac jak mala motorowka:-)
ll

Postprzez velaskez » lis 09, 2018 14:05

Zapytam tylko, DE czy dalej?
velaskez

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD