_

Absurdy pracy inzyniera mechanika w Polsce

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Absurdy pracy inzyniera mechanika w Polsce

Postprzez ll » lis 09, 2018 14:18

velaskez napisał(a):Zapytam tylko, DE czy dalej?

egzotyka narazie nie chce zdradzac
ll

Postprzez witek12 » lis 09, 2018 17:50

Witam,

powodzenia i trzymam kciuki, żeby Ci się wszystko udało.

Pozdrawiam
CAD/CAM 3D - CNC
witek12

Postprzez ll » lis 11, 2018 10:17

i jeszcze jedno co mi zaproponowal prezes tej firmy tj. czy potrzebuje pieniedzy na relokacje to moga mi zaplacic "upfront" .....

Powaznie mowie i absolutnie sobie jaj nie robie:-)
ll

Postprzez velaskez » lis 11, 2018 11:58

ll napisał(a):i jeszcze jedno co mi zaproponowal prezes tej firmy tj. czy potrzebuje pieniedzy na relokacje to moga mi zaplacic "upfront" .....

Ale to jest normalne i nikt się nie śmieje. W UK relokacja to zazwyczaj 2000GBP (żeby było na pierwszy czynsz i depozyt) + hotel na max 6 tygodni (do czasu znalezienia mieszkania) + przechowanie rzeczy na 6 tygodni + wynajęta ciężarówka która przewozi rzeczy. W niemcowni podobnie.
Oczywiście są pewne warunki w razie odejścia z pracy przed upływem 2 lat, po tym okresie nie trzeba nic oddawać. Także, może poczytaj 'fine print' :D
velaskez

Postprzez ll » lis 11, 2018 12:29

velaskez napisał(a):
ll napisał(a):i jeszcze jedno co mi zaproponowal prezes tej firmy tj. czy potrzebuje pieniedzy na relokacje to moga mi zaplacic "upfront" .....

Ale to jest normalne i nikt się nie śmieje. W UK relokacja to zazwyczaj 2000GBP (żeby było na pierwszy czynsz i depozyt) + hotel na max 6 tygodni (do czasu znalezienia mieszkania) + przechowanie rzeczy na 6 tygodni + wynajęta ciężarówka która przewozi rzeczy. W niemcowni podobnie.
Oczywiście są pewne warunki w razie odejścia z pracy przed upływem 2 lat, po tym okresie nie trzeba nic oddawać. Także, może poczytaj 'fine print' :D

Ja sie z takim czyms pierwszy raz spotkalem bo pierwszy raz rozwazalem prace na etacie nie jako kontraktowiec. Dla mnie to nowosc....Ile polskich firm wyjdzie z taka inicjatywa ?? i nie mowie tutaj o jakis supermanagerskich pozycjach tyko o stanowisku goscia ktory sie po prostu zna na rzeczy.....
ll

Postprzez gambolo » lis 12, 2018 11:54

ll napisał(a):
egzotyka narazie nie chce zdradzac

Chile ?
gambolo

Postprzez witek12 » lis 12, 2018 16:37

Witam,

Chile ?

a może " San Escobra " ???,

egzotyczne i nie znane miejsce.

Pozdrawiam
CAD/CAM 3D - CNC
witek12

Postprzez yoda90 » lis 12, 2018 21:07

ll napisał(a):Ile polskich firm wyjdzie z taka inicjatywa ??

Odpowiedź jest bardzo prosta, żadna lub jednostki.
yoda90

Postprzez ll » lis 13, 2018 19:50

Ciag dalszy matrixa i absolutnie sobie jaj nie robie tj dostalem oficjalne zaproszenie do wspolpracy :

- kwota netto - przy platnych urlopach i regularnych godzinach pracy plus jednym z lepszych socjali na swiecie odechcialo mi sie freelancerki z dopiskiem ze zdaja sobie sprawe ze nie uczyni mnie to bogaczem ale po pol roku - po okresie probnym usiadziemy i porozmawiamy o perspektywach twoich zarobkow bazujac na twojej ogolnej wydajnosci ....

- zapewnimy ci szkolenie za ktore zaplacimy

- zapewnimy ci pelen support w relokacji

-gdybym mial jakies uwagi to mam dzwonic i podyskutujemy - NIE MAM :-)

- widzielibysmy cie od 1 stycznia ale jak udaloby ci sie wczesniej bylo by super...

I co wy na to Polscy panowie pracodawcy ??? bo ja mam zamiar od 1 stycznia przebic komunistyczne normy pracy 300% :-).......
ll

Postprzez ll » lis 16, 2018 11:50

Nowoczesne podejscie do zarzadzania ludzmi

Dzisiaj na kawie mialem rozmowe z ojcem. Ogolnie pol zycia spedzil jako kierownik produkcji w duzym zakladzie. I teraz jako szczesliwy emeryt dostal propozycje kierownia zespolem z pokrewnej branzy. Mowi ze zabralby sie za to tylko blokuje go brak wiedzy na temat hydrauliki. No to mu mowie ze dzisiaj "nie zatrudnia sie ludzi zeby mowic im co maja robic, tylko zatrudnia sie madrych ludzi ktorzy tobie maja mowic co masz robic". Sniadanie sie skonczylo stwierdzeniem ze schamialem technicznie :-)
ll

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD