_

Absurdy pracy inzyniera mechanika w Polsce

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Absurdy pracy inzyniera mechanika w Polsce

Postprzez ll » lis 27, 2018 10:52

Janusze - haslo klucz

Ogolnie Janusz buduje swoje alter ego bazujac na swoich przerysowanych doswiadczeniach zawodowych. Tak wiec mial epizod klepania excela w jakiejs firmie co podniosl do rangi budowania nowych regul dla swiata i polskiego przemyslu.

Ogolnie rzuca haslo przykladowo "bugatti" i oczekuje ze konstrukturzorzy niczym tancerki kankana podniosa spodnice i krzykna wielkie WOW !
ll

Postprzez ll » lis 27, 2018 11:43

Janusze - dziunia szefa

Ogolnie zawsze sie znajdzie taka w kazdej januszowej firmie. Jej krotki profil to kosmopolitka fascynatka niemieckiego miasta w ktorym janusz ma swoj oddzial - choc jej najwiekszym osiagnieciem turystycznym bylo wczesniej all inclusive w Hurghadzie.
Nikt nie wie jakie ma wyksztalcenie, jak sie znalazla na tym stanowisku - ale buduje wizje niczym z bajek mangi i probuje tworzyc continues improvement. Ofiara nowoczesnego kolczingu co w koncu sie tragicznie konczy bo rezultatem jest glupota poparta frazami steva jobsa. Mistrzyni swiata w podkladaniu swini innym kandydatkom na samice alfa januszowej spolki.
EGO wypiepszone w gore jak rakiety elona muska - co w rezultacie zamyka drzwi salonow samochodowych marki premium ( gdzie najwiekszych idiotow traktuje sie z odpowiednia troska). Jej wizja na rozwoj to byc social ninja mentorem influecerem.
ll

Postprzez mandms23 » lis 27, 2018 11:51

Janusz mały czy duży wie co jest dobre dla pracownika w Polsce:
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 13639.html

Janusz o zachodnich firmach:" Proponują ludziom więcej pieniędzy i ściągają do swoich krajów. Najgorzej, że nic od nich nie wymagają"
Nie znam firmy która za darmo rozdaje kasę, ale jak ktoś nie pracuje na 150% swojej wydajności to w oczach Janusza dostaje kasę za darmo.

Nie od dziś wiadomo że w Polsce kluczem do sukcesu jest płacić mało i wymagać dużo.
mandms23

Postprzez ll » lis 27, 2018 12:24

mandms23 napisał(a):Janusz mały czy duży wie co jest dobre dla pracownika w Polsce:
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 13639.html

Janusz o zachodnich firmach:" Proponują ludziom więcej pieniędzy i ściągają do swoich krajów. Najgorzej, że nic od nich nie wymagają"
Nie znam firmy która za darmo rozdaje kasę, ale jak ktoś nie pracuje na 150% swojej wydajności to w oczach Janusza dostaje kasę za darmo.

Nie od dziś wiadomo że w Polsce kluczem do sukcesu jest płacić mało i wymagać dużo.

To jest ten sam geniusz ktory twierdzi ze kazdego specjaliste da sie zastapic skonczona liczba studentow.

Dobry przyklad ze inteligent nie musi byc medrca.
ll

Postprzez ll » lis 27, 2018 12:54

Za granicą w h.... płacą nic się nie robi .... jestem skromnym człowiekiem i lubię być znerwicowany dziękuję za ta interpretację panie profesorze jednak zostaje w Polsce....
ll

Postprzez mandms23 » lis 27, 2018 14:45

6 lat temu zakończyłem swoją przygodę z pracą w Polsce,
na rozwój firmy nie ma pieniędzy,
na podwyżki nie ma pieniędzy.
Ale na utrzymanie X prezesów są pieniądze.

Idealna podsumowanie pracy w Polsce w wykonaniu pana profesora.
"Płacimy mało, wymagamy dużo"
zapewniamy stres,przepracowanie, a po pracy możliwość odreagowania na najbliższych... gdzie będzie ci lepiej
Ostatnio edytowany przez mandms23, lis 27, 2018 19:57, edytowano w sumie 1 raz
mandms23

Postprzez piotrekm13 » lis 27, 2018 17:23

ll napisał(a):
100 celebration.jpg

a wlasciwie to troszke wiecej.

Niewiem co PiotrekM od ciebie oczekiwac bo przychodzi mi na mysl dwie rzeczy tj. dziekuje albo przepraszam. Ale moze nie szydz na przyszlosc bo jeszcze dostaniesz co chcesz .....

No i przecież o to mi chodziło, żebym dostał to co chciałem... :D
Ogólnie to nie było żadne szyderstwo, tylko delikatne podjudzenie. Zadziałało jak zadziałało, ale efekt końcowy jest wyśmienity. Trzeba przyznać że 90% merytoryki w tym wątku jest twoje. Parę razy miałem ochotę się wtrącić, bo czasami robiło się niemiło, ale jakoś tak nie wyszło. Nawet i dobrze bo nie od tego to forum aby się kłócić. Z jednej strony za szybko naskakujesz na ludzi, którzy zwracają ci uwagę, z drugiej strony zazdroszczę bezpośredniego podejścia i prostoty wyrażania myśli. Czasem by mi się przydały takie cechy charakteru. Szczególnie w trakcie rozmów o podwyżce. Ja też dziękuje i przepraszam...
piotrekm13

Postprzez ll » lis 27, 2018 17:40

piotrekm13 napisał(a):
ll napisał(a):
100 celebration.jpg

a wlasciwie to troszke wiecej.

Niewiem co PiotrekM od ciebie oczekiwac bo przychodzi mi na mysl dwie rzeczy tj. dziekuje albo przepraszam. Ale moze nie szydz na przyszlosc bo jeszcze dostaniesz co chcesz .....

No i przecież o to mi chodziło, żebym dostał to co chciałem... :D
Ogólnie to nie było żadne szyderstwo, tylko delikatne podjudzenie. Zadziałało jak zadziałało, ale efekt końcowy jest wyśmienity. Trzeba przyznać że 90% merytoryki w tym wątku jest twoje. Parę razy miałem ochotę się wtrącić, bo czasami robiło się niemiło, ale jakoś tak nie wyszło. Nawet i dobrze bo nie od tego to forum aby się kłócić. Z jednej strony za szybko naskakujesz na ludzi, którzy zwracają ci uwagę, z drugiej strony zazdroszczę bezpośredniego podejścia i prostoty wyrażania myśli. Czasem by mi się przydały takie cechy charakteru. Szczególnie w trakcie rozmów o podwyżce. Ja też dziękuje i przepraszam...

Moze czasem na kogos za szybko naskocze ale to juz jest przewrazliwienie na wspolprace z ludzmi ktora jest patologiczna a spowodowana wlasnie warunkami jakie Janusze tworza w swoich firmach. Wroce do zdania z poczatku tego watku ze normalni ludzie chamieja przez prace w Polsce....
ll

Postprzez yoda90 » lis 27, 2018 22:39

Ostatnio się tak zastanawiałem co jeszcze może być absurdem pracy inżyniera mechanika. Dochodzę do wniosku, że sami konstruktorzy i jakość ich pracy (modeli) często zbliżają się do absurdu używając wymówki, którą na pewno wszyscy znają. "Zrobiłem to na szybko bo nie miałem czasu" i "Potem to poprawię" :P i oczywiście nie poprawiają :D

ll napisał(a):
siewca112 napisał(a):Jasne, które po części może zweryfikowac umiejętności. Tak samo jak młotek w ręce osoby kompetentnej lub wręcz przeciwnie.

duperel.JPG

W jaki sposob to ma weryfikowac zwoje mozgowe kogos kto przerobil 15 lat w CATII i wyszkolil z 500 osob ??

I po co mi tutaj output feature ??

Pokaże w ograniczonym zakresie w jaki sposób budujesz model, ale to na pewno wiesz z takim doświadczeniem ;) Czy po czymś takim można ocenić umiejętności konstruktora? Oczywiście, że nie. Czy konstruktorzy z 10, 15, 20 letnim doświadczeniem powinni być w taki sposób sprawdzani? Mam mieszane uczucia co do tego. Bo obawiam się, ale często doświadczeni konstruktorzy odwalają największą chałę w modelach. Oczywiście młodzi też, ale po niedoświadczonych konstruktorach się tego spodziewasz. Po człowieku, który od 15 lat robi modele oczekuje się, że wie co robi jednak :D
yoda90

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD