_

Absurdy pracy inzyniera mechanika w Polsce

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Absurdy pracy inzyniera mechanika w Polsce

Postprzez yoda90 » lis 30, 2018 22:14

ll napisał(a):Zagraniczny Janusz

Od czasu do czasu tez sie taki trafi. Mi sie trafil raz i byl z Portugali. Poprosil o moje CV maniac mnie o prace w Niemczech na b2b(mialem juz wtedy z 9 firm zaliczonych - wiekszosc za granica). No to wyslalem im CV. I dostalem jedno pytanie tj. czy znam dobrze angielski ? Troche nie wiedzac o co im chodzi bo jak byk wpisalem ze mam te B2 to napisalem im prawde - ze od 7 lat pracuje tylko w angielskim ale ksiazki Szekspira prawdopodobnie bym nie zrozumial. Kontakt sie urwal :-)

Gdzie tutaj jest "zagraniczny janusz"?
yoda90

Postprzez ll » gru 01, 2018 00:20

yoda90 napisał(a):
ll napisał(a):Zagraniczny Janusz

Od czasu do czasu tez sie taki trafi. Mi sie trafil raz i byl z Portugali. Poprosil o moje CV maniac mnie o prace w Niemczech na b2b(mialem juz wtedy z 9 firm zaliczonych - wiekszosc za granica). No to wyslalem im CV. I dostalem jedno pytanie tj. czy znam dobrze angielski ? Troche nie wiedzac o co im chodzi bo jak byk wpisalem ze mam te B2 to napisalem im prawde - ze od 7 lat pracuje tylko w angielskim ale ksiazki Szekspira prawdopodobnie bym nie zrozumial. Kontakt sie urwal :-)

Gdzie tutaj jest "zagraniczny janusz"?

A kto to może być jak zobaczył cv na 6 stron i jedno co mu przyszło do głowy czy dogadam się z Niemcami po angielsku ? ( w tym cv byly 4 niemieckie firmy )Mógł chociaż zadzwonić a nie głupio się pytać czy się mylę? CV po angielsku dostal.

Musiałbym Ci ten biznes bardziej wytłumaczyć ale wyciągnij wnioski z tego co już opisałem.
ll

Postprzez ll » gru 01, 2018 10:01

Solidarnosc grup zawodowych

Tak dla kontrastu tj. wczoraj jechalem autem i sluchalem wypowiedz rzecznika lekarzy. Chodzilo o to ze maja zlikwidowac ostatecznie wypisywanie papierowych Elquatrro i recept. Konkluzja bylo ze jest grupa starych lekarzy ktorzy nie sa zaznajomieni z nowymi technologiami i jak NFZ chce to niech zatrudni im sekretarki. Podsumowywujac jest grupa lekarzy ktorzy lubia wypisywac scorbolamid na tradycyjnych receptach i nikt im nie bedzie mowil ze to jest nie OK :-) Oczywiscie byla wszczepiona w ta wypowiedz martyrologia wyzszego celu jakim jest bycie lekarzem :-)
ll

Postprzez piotrekm13 » gru 01, 2018 13:42

ll napisał(a):Solidarnosc grup zawodowych

Tak dla kontrastu tj. wczoraj jechalem autem i sluchalem wypowiedz rzecznika lekarzy. Chodzilo o to ze maja zlikwidowac ostatecznie wypisywanie papierowych Elquatrro i recept. Konkluzja bylo ze jest grupa starych lekarzy ktorzy nie sa zaznajomieni z nowymi technologiami i jak NFZ chce to niech zatrudni im sekretarki. Podsumowywujac jest grupa lekarzy ktorzy lubia wypisywac scorbolamid na tradycyjnych receptach i nikt im nie bedzie mowil ze to jest nie OK :-) Oczywiscie byla wszczepiona w ta wypowiedz martyrologia wyzszego celu jakim jest bycie lekarzem :-)

I teraz wyobraźmy sobie starszego konstruktora, który mówi szefowi że nie będzie się uczył obsługo komputera, tylko pracował na papierze, a jak się nie podoba to niech mu zatrudni sekretarkę do pomocy. Celowo napisałem że do obsługi komputera a nie do obsługi CADa. Wklepanie recepty w system to raczej nieporównywalne z CAD. Z drugiej strony nie każdy inżynier musi znać jakiegoś CADa. Ale podstawowa obsługa komputera...
A teraz dla jeszcze lepszego kontrastu wyobraźmy sobie całą grupę zrzeszonych konstruktorów, w imieniu których ktoś się wypowiada, że nie będą się uczyli obsługi komputera...
Niestety nie jesteśmy zrzeszeni i każdy walczy sam o swoje.
piotrekm13

Postprzez ll » gru 01, 2018 16:04

inzynier mechanik status spoleczny

Teraz mam przerwa zanim wyjade juz zagranice to z nudow jezdze na kawke do pobliskiego baru. I obsluguje tam sympatyczna skromna dziewczyna. Tak wiec ktorys raz z koleji juz zaczalem z nia rozmawiac i opowiadac moja historie zawodowa (absolutnie bez zadnej napinki). I ona w pewnym momencie stwierdzila ze inzynier to "taki sobie" zawod :-)(dobrze ze jeszcze nie machnela pokpiewajaco reka...:-)) No to ja stwierdzilem ze w Polsce trzeba byc lekarzem albo adwokatem.....
ll

Postprzez witek12 » gru 01, 2018 16:21

Witam,

"Z drugiej strony nie każdy inżynier musi znać jakiegoś CADa"

To co na papierze będzie robił projekt ???

Przykład dla inż. Teleinformatyka:

Zaprojektuj sieć światłowodową dla jakiejś gminy, miasteczka i przygotuj dokumentację techniczną projektu.

I co będzie to robił na kartce papieru.

Inżynier, który nie zna żadnego CAD'a to d..... nie inżynier - bez obrazy innych inż., takie jest moje prywatne zdanie.

Pozdrawiam.
CAD/CAM 3D - CNC
witek12

Postprzez ll » gru 01, 2018 16:28

witek12 napisał(a):Witam,

Zaprojektuj sieć światłowodową dla jakiejś gminy, miasteczka i przygotuj dokumentację techniczną projektu.

Inżynier, który nie zna żadnego CAD'a to d..... nie inżynier - bez obrazy innych inż., takie jest moje prywatne zdanie.

Pozdrawiam.

To nie chodzi o to a poza tym inżynier mechanik to nie tylko konstruktor. Wyobrażasz sobie ze inżynier produkcji powie że ma w dupie i nie będzie wprowadzał żadnego kanbana w system tylko na papierze ??
ll

Postprzez piotrekm13 » gru 01, 2018 17:52

witek12 napisał(a):Witam,

Pozdrawiam.

Jak II napisał inżynier to nie zawsze konstruktor. Dobrze jak zna CADa, ale to nie jest konieczność. Osobiście znam project managerów którzy ani kreski w AutoCAD, a w czymś bardziej zaawansowanym to już ogóle. i taki był zamysł mojej wypowiedzi. Co innego podstawowa obsługa komputera a co innego CADa.
piotrekm13

Postprzez ll » gru 01, 2018 18:02

Jeszcze mi jeden sarkazm przyszedl do glowy apropos lekarzy zeby ich zniesc troszke do rownego poziomu.

NFZ powinien im zaproponowac w trosce o podnoszenie kompetencji i bycie konkurencyjnym na rynku pracy kurs z podstawowej obslugi komputera :-) 1:1 szach mat :-)
ll

Postprzez witek12 » gru 02, 2018 13:47

Witam,
przez piotrekm13 » gru 01, 2018 17:52

Jak II napisał inżynier to nie zawsze konstruktor. Dobrze jak zna CADa ... .
Co innego podstawowa obsługa komputera a co innego CADa.

Zgadza się, że nie każdy inż. musi być konstruktorem.

Wychodzę z założenia, że w dzisiejszych czasach to potrafi obsługiwać komputer.

Pozdrawiam.
CAD/CAM 3D - CNC
witek12

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD