_

Absurdy pracy inzyniera mechanika w Polsce

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Absurdy pracy inzyniera mechanika w Polsce

Postprzez ll » gru 07, 2018 16:56

Zmiana Janusza ,

Ogolnie zaczynalem z kolega ponad 11 lat temu tylko on przez te lata pracy mial mniej psychoterapii w postaci zagranicznych kontraktow i siedzi u jednego z januszy wiele lat. Doszlo do tego ze inny janusz chcial go werbowac :
wzial wszystkie za i przeciw i cytuje " To jest inny rodzaj k....., po tych swoich przynajmniej wiem czego sie juz moge spodziewac "
ll

Postprzez ll » gru 07, 2018 17:03

Rozmowa Januszy,

Ogolnie doszlo do rozmowy o rozdziale zadan miedzy Januszami tj wierchuszka januszowa :

"No to kogo teraz przeoramy ?....."
ll

Postprzez ll » gru 07, 2018 17:08

Werbowanie przez Januszy ,

Ogolnie jak Janusz cie werbuje to uslysz ze jest projekt na 2 lata - ostatnio nawet slyszalem o projekcie na 4 lata - ogolnie u nas sa terminy ktorych nawet OEM nie przewiduje w swoich excelach.....
ll

Postprzez ll » gru 08, 2018 13:24

Powrot do Polski

Poznalem na jednym z projektow goscia - ogolnie polski weteran freelancerki w niemczech, w swojej dzialce nazwalbym ze wybitny gosc - zmieniajacy firmy bez wiekszych problemow. Od paru lat probuje wrocic do Polski. No to zaprosili go na rozmowe u jednego z wiekszych w tym kraju(korpo style) . Facet nie dal rady po prostu - na samej rozmowie wiekszosc czasu to bylo wzajemne wlazenie sobie w dupe i oddawanie honorow ludzi ktorzy przeprowadzali z nim rozmowe. I pieniadze .... za kierowanie zespolem chcieliby mu dac troszke wiecej niz zarabia konstruktor........

Tyle wlasnie w tym kraju sa warte kompetencje
ll

Postprzez cordem » gru 08, 2018 15:04

Kolega pracował kiedyś w firmie w której działy się ciekawe rzeczy w PL. Jeden pracownik został uwikłany w niesamowitą historię.
Firma w PL posądziła go o różne sprawy i do tego doszła dziewczyna z tejże firmy, takie combo. Posądzenia byłe bezpodstawne a dziewczyna, okazała się na koniec że jest niedojrzała emocjonalnie. W miejscowości w której pracował zorganizowano całą obławę na gościa żeby sprawdzić to i owo z jego stanem psychicznym włącznie, sprawy obyczajowe, kryminalne, itp. Mieszkańcy ganiali za nim jak za jakimś Hanibalem Lecterem (widły, pochodnie, itp.) robiąc naprawdę niesamowite zagrywki. Po 2 latach takiej zabawy nic z tego nie wyszło. Gość był spokojny, cichy i nie wadził nikomu ku rozczarowaniu wszystkich. Problem był w sekcji w której pracował. Manager zamiast zajmować się zarządzaniem ludźmi zajmował się Excele-m. W porządku facet ale to za mało na takie stanowisko. Nie reagował kiedy była potrzeba co skończyło się dla innej osoby prawie psychiatrykiem :(. Uratowało go coś się co się wydarzyło w firmie i gość przeżył, ledwo (na szczęście dla wszystkich). Takie realia.
Pani o której wspomniałem została sama na koniec, wolała biegać za znajomymi z firmy robiąc głupoty pod ich dyktando niż zająć się samej własnym życiem. Tylko że jej znajomi mają rodziny i poukładane życie i stać ich było na taką zabawę - stratę czasu (cudzego), jej czasu. Teraz musi z tymi ludźmi pracować, nice :(.

Ot, taka historia z pracy w PL ;). W USA prawnicy robią majątki na takich firmach.
Obliczenia i analizy wytrzymałości
i mechaniki konstrukcji
www.cordem.pl
cordem

Postprzez cordem » gru 08, 2018 15:04

Kolega pracował kiedyś w firmie w której działy się ciekawe rzeczy w PL. Jeden pracownik został uwikłany w niesamowitą historię.
Firma w PL posądziła go o różne sprawy i do tego doszła dziewczyna z tejże firmy, takie combo. Posądzenia byłe bezpodstawne a dziewczyna, okazała się na koniec że jest niedojrzała emocjonalnie. W miejscowości w której pracował zorganizowano całą obławę na gościa żeby sprawdzić to i owo z jego stanem psychicznym włącznie, sprawy obyczajowe, kryminalne, itp. Mieszkańcy ganiali za nim jak za jakimś Hanibalem Lecterem (widły, pochodnie, itp.) robiąc naprawdę niesamowite zagrywki. Po 2 latach takiej zabawy nic z tego nie wyszło. Gość był spokojny, cichy i nie wadził nikomu ku rozczarowaniu wszystkich. Problem był w sekcji w której pracował. Manager zamiast zajmować się zarządzaniem ludźmi zajmował się Excele-m. W porządku facet ale to za mało na takie stanowisko. Nie reagował kiedy była potrzeba co skończyło się dla innej osoby prawie psychiatrykiem :(. Uratowało go coś się co się wydarzyło w firmie i gość przeżył, ledwo (na szczęście dla wszystkich, bo już czarne chmury się nad nim zbierały). Takie realia.
Pani o której wspomniałem została sama na koniec, wolała biegać za znajomymi z firmy robiąc głupoty pod ich dyktando niż zająć się samej własnym życiem. Tylko że jej znajomi mają rodziny i poukładane życie i stać ich było na taką zabawę - stratę czasu (cudzego), jej czasu. Teraz musi z tymi ludźmi pracować, nice :(.

Ot, taka historia z pracy w PL ;). W USA prawnicy robią majątki na takich firmach.
Obliczenia i analizy wytrzymałości
i mechaniki konstrukcji
www.cordem.pl
cordem

Postprzez ll » gru 08, 2018 19:24

W USA bardzo specyficznie się pracuje ale wszyscy jak ognia boją się słowa disrespectful - od razu na dywanik i write up - powtórka z rozrywki będzie to you are fired. Działa to zarówno na przełożonych jak i na podwładnych.
ll

Postprzez newbie_01 » gru 08, 2018 19:59

ll napisał(a):Werbowanie przez Januszy ,

Ogolnie jak Janusz cie werbuje to uslysz ze jest projekt na 2 lata - ostatnio nawet slyszalem o projekcie na 4 lata - ogolnie u nas sa terminy ktorych nawet OEM nie przewiduje w swoich excelach.....

Dlaczego mimo tak wielu żali i codziennych powtarzających to samo wpisów nie założysz swojej własnej firmy i nie pokażesz tym wszystkim "Januszom" jak to się robi ?

Rozumiem że jesteś weteranem w wylewaniu swoich żali na forum, ale każdy z tych "Januszy" i osób których zatrudniają ma swoje rodziny o które muszą się zatroszczyć - nie mając czasu do napisania czegokolwiek na swoją obrone. Nie wiem czy takie sprawy Cię dotyczą ale sądząc po tym jak bardzo jesteś skupiony na sobie i swoich komptenecjach to wątpie.

PS. Jestem pracownikiem etatowym, pracujący w Polskiej firmie. Swego czasu pracowałem w Niemczech, zdobyłem tam dużo doświadczenia - tyle samego dobrego co złego. I też uważam że mam "kompetencje" aby napisać, że karierowiczom łaskawie wracających do naszego kraju strasznie dużo się wydaję ale nie mają odwagi ani być może "kompetencji" aby wnieść cokolwiek na Polski rynek pracy. Być może nie jesteś jednak taki fantastyczny jak Tobie się wydaje ? No i oczywiście nie widzę powodu żebyś pracował w Polsce skoro tak źle Cię traktują, że masz czas pisać 4 posty dziennie o tym samym ?

Powodzenia
newbie_01

Postprzez ll » gru 08, 2018 20:21

newbie_01 napisał(a):
ll napisał(a):Werbowanie przez Januszy ,

Dlaczego mimo tak wielu żali i codziennych powtarzających to samo wpisów nie założysz swojej własnej firmy i nie pokażesz tym wszystkim "Januszom" jak to się robi ?

Rozumiem że jesteś weteranem w wylewaniu swoich żali na forum, ale każdy z tych "Januszy" i osób których zatrudniają ma swoje rodziny o które muszą się zatroszczyć - nie mając czasu do napisania czegokolwiek na swoją obrone. Nie wiem czy takie sprawy Cię dotyczą ale sądząc po tym jak bardzo jesteś skupiony na sobie i swoich komptenecjach to wątpie.

PS. Jestem pracownikiem etatowym, pracujący w Polskiej firmie. Swego czasu pracowałem w Niemczech, zdobyłem tam dużo doświadczenia - tyle samego dobrego co złego. I też uważam że mam "kompetencje" aby napisać, że karierowiczom łaskawie wracających do naszego kraju strasznie dużo się wydaję ale nie mają odwagi ani być może "kompetencji" aby wnieść cokolwiek na Polski rynek pracy. Być może nie jesteś jednak taki fantastyczny jak Tobie się wydaje ? No i oczywiście nie widzę powodu żebyś pracował w Polsce skoro tak źle Cię traktują, że masz czas pisać 4 posty dziennie o tym samym ?

Powodzenia

A czy ja pisze że jestem fantastyczny ?
To nie jest wylewanie żali tylko absurdy jak sam wątek o tym pisze ...
Nie pracuje przecież w Polsce z tych właśnie powodów które opisałem.
Jak Ci się nie podoba czytanie moich 4 postów dziennie to po prostu nie wchodź w ten wątek.
Może się komuś przyda.....
ll

Postprzez newbie_01 » gru 08, 2018 20:43

ll napisał(a):A czy ja pisze że jestem fantastyczny ?
To nie jest wylewanie żali tylko absurdy jak sam wątek o tym pisze ...
Nie pracuje przecież w Polsce z tych właśnie powodów które opisałem.
Jak Ci się nie podoba czytanie moich 4 postów dziennie to po prostu nie wchodź w ten wątek.
Może się komuś przyda.....

1) Nie musisz tego nigdzie pisać. Twoja postawa o tym swiadczy choćbyś się tego nie wiem jak wypierał.

2) Opowiadasz o tym chcąć się pochwalić czy pożalić bo nie rozumiem ?

3) Wątek mi się podoba i będę na niego wchodził - nie myśl sobię że Twoja "zagraniczność" - gdziekolwiek teraz usługujesz - pozwala Ci prezentować postawę "jak Ci się nie podoba to nie czytaj" na Polskim forum. Nie podoba mi się Twoj stosunek do Polskich pracodawców, o czym pisałem w poprzednim poście

4) Tu Cię może oświecę - nie, nię przyda. Jeśli na prawde w Twojej głowię przemknął pomysł że piszesz te posty z troski o kogokolwiek, myślę że najbardziej dobitnym dla Ciebie dowodem byłoby gdybyś zrobił badanie statystyczne na tym forum, pt "Czy uważasz, że posty użytkownika II mogą mięć wpływ na Twoją sytuacje zawodową w przyszłości". Ku Twojemu zdziwieniu myślę że wyniki mogłyby Cię zaskoczyć.

Myślę że skoro nie rozumiesz takich podstawowych zwrotów o których piszę ja i kilku moich poprzedników to znaczy, że możesz mieć kłopot z interpretacją podstawowych Polskich zdań/zwortów. Taka przypadłość zdarza się czasami u osób zbyt długo przebywających na emigracji zarobkowej. Być może wypowiadanie się w przesadnej częstotliwośći na Polskim forum nie jest zatem najlepszym pomysłem ?

Dalsza wymiana zdań na ten temat nie ma większego sensu jak mniemam.
newbie_01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD