_

Absurdy pracy inzyniera mechanika w Polsce

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Absurdy pracy inzyniera mechanika w Polsce

Postprzez ll » gru 08, 2018 21:58

newbie_01 napisał(a):
ll napisał(a):A czy ja pisze że jestem fantastyczny ?
To nie jest wylewanie żali tylko absurdy jak sam wątek o tym pisze ...
Nie pracuje przecież w Polsce z tych właśnie powodów które opisałem.
Jak Ci się nie podoba czytanie moich 4 postów dziennie to po prostu nie wchodź w ten wątek.
Może się komuś przyda.....

1) Nie musisz tego nigdzie pisać. Twoja postawa o tym swiadczy choćbyś się tego nie wiem jak wypierał.

2) Opowiadasz o tym chcąć się pochwalić czy pożalić bo nie rozumiem ?

3) Wątek mi się podoba i będę na niego wchodził - nie myśl sobię że Twoja "zagraniczność" - gdziekolwiek teraz usługujesz - pozwala Ci prezentować postawę "jak Ci się nie podoba to nie czytaj" na Polskim forum. Nie podoba mi się Twoj stosunek do Polskich pracodawców, o czym pisałem w poprzednim poście

4) Tu Cię może oświecę - nie, nię przyda. Jeśli na prawde w Twojej głowię przemknął pomysł że piszesz te posty z troski o kogokolwiek, myślę że najbardziej dobitnym dla Ciebie dowodem byłoby gdybyś zrobił badanie statystyczne na tym forum, pt "Czy uważasz, że posty użytkownika II mogą mięć wpływ na Twoją sytuacje zawodową w przyszłości". Ku Twojemu zdziwieniu myślę że wyniki mogłyby Cię zaskoczyć.

Myślę że skoro nie rozumiesz takich podstawowych zwrotów o których piszę ja i kilku moich poprzedników to znaczy, że możesz mieć kłopot z interpretacją podstawowych Polskich zdań/zwortów. Taka przypadłość zdarza się czasami u osób zbyt długo przebywających na emigracji zarobkowej. Być może wypowiadanie się w przesadnej częstotliwośći na Polskim forum nie jest zatem najlepszym pomysłem ?

Dalsza wymiana zdań na ten temat nie ma większego sensu jak mniemam.

1-OK :-) pozwol ze pozostane przy opini ludzi z ktorymi przez 11 lat pracowalem .......

2 - twoja siec neuronowa przyjmuje takie sygnaly zeby po prostu opisac "absurdy inzyniera mechanika w Polsce " - przyjmij w duzym uproszczeniu ze to jest takie 1:1 dla Januszy - wystarczy ?

3 - jaka zagranicznosc ? czy ja emanuje germanofilstwem, amerykanizmem, szwedzkim liberalizmem, chinska presja , wloskim roztrzepaniem , slowackim luzem ? Ja nie pisze o pracodawcach tylko o Januszach jak bys nie zauwazyl i w kazdym wpisie to podkreslam

4 - to czemu ty tych badan nie zrobisz ? nie bede Ci pisal gdzie feedback mam na temat tego watku. Nawet na wigilijnej spowiedzi dla pewnosci dodam jeszcze pijak i zlodziej:-)

U mnie to nie jest emigracja zarobkowa - ale widocznie nie czytasz tego co pisze. Czysto ideologiczna. Mialem okres wystawiania fakturek 12-13k Euro - i to byla emigracja zarobkowa, a teraz wyjezdzam sobie ukladac zycie ktorego duza czescia jest Praca zawodowa bez - odsylam do tytulu tego watku. Zostawiam Januszy u ktorych na fakturze moglem zarobic 10 netto.
Wrabalem w sie w nowa dzialke, w ktorej bede zasuwal jak wol i moze sobie nie poradze ale nie bedzie - odsylam do tytulu tego watku.

Ja nie chce wplywac na czyjas sytuacje zawodowa - bo to jest bardzo indywidualna sprawa na ktora ma duzo czynnikow....
Ale to zeby ludzie sie nie dawali rabac po wyciagnieciu odpowiednich wnioskow po przeczytaniu - odsylam do tytulu tego watku.
ll

Postprzez siewca112 » gru 09, 2018 01:53

"newbie_01" nie próbuj nawet nic przegadać tej ofierze losu. Facet ma się za znamienitego inżyniera którego nikt nie szanował przez to jaki jest "dobry". Nie warto z nim dyskutować. On po prostu ma maksymalnie wydęte ego gdzie za tym nie idą żadne umiejętności.
siewca112

Postprzez ll » gru 09, 2018 07:03

siewca112 napisał(a):"newbie_01" nie próbuj nawet nic przegadać tej ofierze losu. Facet ma się za znamienitego inżyniera którego nikt nie szanował przez to jaki jest "dobry". Nie warto z nim dyskutować. On po prostu ma maksymalnie wydęte ego gdzie za tym nie idą żadne umiejętności.

i pijak i zlodziej zapomniales dodac. Jestem pelen podziwu do interpretacji niektorych. Obiektywnie opisuje syf a zarzucaja mi EGO :-).....Gratuluje przeszycia mnie :-) - tylko po co mialbym eksponowac swoje ego na tym forum ? jestes w stanie mi to wytlumaczyc ?? czy jak zwykle na prosto zadane pytanie nie bedziesz wiedzial co odpowiedziec ? Jakbym chcial sie dowartosciowac tym co robie to bym podjechal bejca w sport pakiecie pod dyskoteke i znalazl bym sobie jakas amebe ktorej to imponuje - ale z jakis wzgledow tego nie robie:-) Zmien forum na jakies z psychologii, bo narazie tylko wrozysz......

Ja po prostu jestem za glupi zeby pracowac w Polsce - to jest jedyny kraj w ktorym nie rozumiem po co sie chodzi do roboty - wystarczy ci tyle ? jade gdzies gdzie "nic sie nie robi i w h sie zarabia ". A jak mi sie nie uda to tez spoko - wroce i znajde sobie jakas robote za 2500 - tyle mi do szczescia na dzien dzisejszy jest potrzebne do zycia w Polsce - niekoniecznie zwiazana z inzynierka ale nie u zadnego Janusza i w zadnej polskiej korporacji....

jeszcze trzeba zalozyc januszebiznesu.edu :-)
ll

Postprzez dar1 » gru 09, 2018 21:17

Absurdem u nas w kraju są rekrutcje, na stanowisko konstruktora od przysłowiowych płotów przeprowadza się wielostopniowa rekrutcję, ze sprawdzaniem umiejętności rysowania, obsługi kompa , jakichichś testów technicznych itp. chora jazda...
Mój znajomy dostał robotę w Norwegii tylko na podstawie rozmowy przez skype, ja np. dostałem robotę w Norwegii na podstawie spotkania na skype i jednej rozmowy face to face.

Druga sprawa nie wiem czemu taką wagę przykłada się u nas do znajomości softu. Jak znam Solid Worksa to już do pracy gdzie korzysta się z Inventora nikt mnie nie weźmie, chociaż to jest tylko soft który można opanować b. szybko...
dar1

Postprzez ll » gru 09, 2018 22:52

Poziom kierowniczy

Kumpel z grupy z magisterki poszedł w kierowanie ludźmi na produkcji nie wchodząc w szczegóły czy to lepsze czy gorsze zmienił po 10 latach firme na korpore albo coś co ma zapędy na korpore. Ogólnie nieprzeciętnie oczytany facet , wzór elokwencji i to takiej nieudawanej - przekleństwa na studiach w życiu od niego nie usłyszałem. Zadzwoniłem do niego jak tam w nowej robocie ? Poszły 3 k...Ale wiedziałem w co się ładuje i staram się być większym h.. niż reszta i narazie działa ....:-)
Ostatnio edytowany przez ll, gru 10, 2018 00:03, edytowano w sumie 1 raz
ll

Postprzez ll » gru 09, 2018 23:46

dar1 napisał(a):Absurdem u nas w kraju są rekrutcje, na stanowisko konstruktora od przysłowiowych płotów przeprowadza się wielostopniowa rekrutcję, ze sprawdzaniem umiejętności rysowania, obsługi kompa , jakichichś testów technicznych itp. chora jazda...
Mój znajomy dostał robotę w Norwegii tylko na podstawie rozmowy przez skype, ja np. dostałem robotę w Norwegii na podstawie spotkania na skype i jednej rozmowy face to face.

Druga sprawa nie wiem czemu taką wagę przykłada się u nas do znajomości softu. Jak znam Solid Worksa to już do pracy gdzie korzysta się z Inventora nikt mnie nie weźmie, chociaż to jest tylko soft który można opanować b. szybko...

To jest to co opisywałem tj opisywanie cepa rownaniami rozniczkowymi. W cywilizowanym kraju biorą Cię za doświadczenia wcześniejsze i postawę. Teraz jestem w Luksemburgu i ściągają do tego co mam robić o wiele większych kozaków z całego świata, A mój szef orzekł ze ja mam "ducha" do tego....totalnie się przebranzawiam.

To jest dla mnie mniej wiecej cytujac linkdeinowych mendtorow "jak pojawia sie super propozycja a nie jestes pewien czy sobie poradzisz - to ja bierz i potem sie tego naucz " - gdzie w Polsce takie cos dostaniesz ?
ll

Postprzez ll » gru 11, 2018 08:02

Czym skorupka nasiaknie za mlodu.......

Tutaj wypowiedz osoby ( tak wywnioskowalem ) ktora uczestniczyla w projekcie polskiego satelity o projektach studenckich :

"Jeszcze wymienię kilka problemow: wspólny NIP dla wszystkich jednostek/instytutów na PW (przynajmniej kiedy ja studiowałem). Księgowość. Zawiść. Niezdrowa rywalizacja między uczelniami w Polsce i "podbieranie" projektów."

A mowia ze absolwent jest teoretykiem :-).......
ll

Postprzez Halina Zawadzka » gru 12, 2018 23:38

Budowlańcy się spiknęli tutaj:
https://www.facebook.com/groups/1989075 ... oup_header

Jak ktoś ma cohones, to można by się spiknąć jako mechanicy (na nowej grupie).
Ruch bardziej ambitny niż napinka na forach, a coś przed powstaniem związku/strony januszebiznesu.edu

Chociaż to trochę broń obosieczna, bo ja się osobiście boję, że janusze by infiltrowali takie grupki (żeby nie było, że stoję za nimi, bo sama jestem raczej zwykłym szarym pracownikiem.

(tak, wiem. wrzutka niekoniecznie związana z tematem)
Halina Zawadzka

Postprzez ll » gru 13, 2018 08:03

Halina Zawadzka napisał(a):Budowlańcy się spiknęli tutaj:
https://www.facebook.com/groups/1989075 ... oup_header

Jak ktoś ma cohones, to można by się spiknąć jako mechanicy (na nowej grupie).
Ruch bardziej ambitny niż napinka na forach, a coś przed powstaniem związku/strony januszebiznesu.edu

Chociaż to trochę broń obosieczna, bo ja się osobiście boję, że janusze by infiltrowali takie grupki (żeby nie było, że stoję za nimi, bo sama jestem raczej zwykłym szarym pracownikiem.

(tak, wiem. wrzutka niekoniecznie związana z tematem)

Jak pojdzie w eter ze nie jestes skromnym i kochajacym nerwice pracownikem ( w duzym przerysowaniu) to zapomnij o pracy u Januszow. Oni sie wyzynaja pod warunkiem ze maja wspolny interes to wtedy sie jednocza na jakis czas zeby wykonczyc innego Janusza. Bylem swiadkiem takiego czegos - dwoch konkurujacych Johanow biznesu sie pokochalo zeby wykonczyc johana startupera - ludzi im wyciagali w skrocie....
ll

Poprzednia strona

Powrót do Forum CAD