_

Absurdy pracy inzyniera mechanika w Polsce

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Absurdy pracy inzyniera mechanika w Polsce

Postprzez cordem » gru 14, 2018 17:03

cordem napisał(a):Kolega pracował kiedyś w firmie w której działy się ciekawe rzeczy w PL. Jeden pracownik został uwikłany w niesamowitą historię.
Firma w PL posądziła go o różne sprawy i do tego doszła dziewczyna z tejże firmy, takie combo. Posądzenia byłe bezpodstawne a dziewczyna, okazała się na koniec że jest niedojrzała emocjonalnie. W miejscowości w której pracował zorganizowano całą obławę na gościa żeby sprawdzić to i owo z jego stanem psychicznym włącznie, sprawy obyczajowe, kryminalne, itp. Mieszkańcy ganiali za nim jak za jakimś Hanibalem Lecterem (widły, pochodnie, itp.) robiąc naprawdę niesamowite zagrywki. Po 2 latach takiej zabawy nic z tego nie wyszło. Gość był spokojny, cichy i nie wadził nikomu ku rozczarowaniu wszystkich. Problem był w sekcji w której pracował. Manager zamiast zajmować się zarządzaniem ludźmi zajmował się Excele-m. W porządku facet ale to za mało na takie stanowisko. Nie reagował kiedy była potrzeba co skończyło się dla innej osoby prawie psychiatrykiem :(. Uratowało go coś się co się wydarzyło w firmie i gość przeżył, ledwo (na szczęście dla wszystkich). Takie realia.
Pani o której wspomniałem została sama na koniec, wolała biegać za znajomymi z firmy robiąc głupoty pod ich dyktando niż zająć się samej własnym życiem. Tylko że jej znajomi mają rodziny i poukładane życie i stać ich było na taką zabawę - stratę czasu (cudzego), jej czasu. Teraz musi z tymi ludźmi pracować, nice :(.

Ot, taka historia z pracy w PL ;). W USA prawnicy robią majątki na takich firmach.

Najciekawsze w tym wszystkim jest to że aby sprawdzić swoje przypuszczenia całkowicie zniszczyli gościowi życie.
Rozgrzebali dzieciństwo, szkołę, studia... sprawy medyczne.
Jego własna rodzina ustawiła potrącenie samochodem jak pojechał na przejażdżkę rowerem żeby sprawdzić czy ma jeszcze traumę z z poprzedniego podobnego wypadku i czy się zestresuje. Pozdrowienia dla wszystkich: biegających z telefonami, papierosami i kaszlących ;). Niewątpliwie, będzie to ciekawy 2019 rok.
Absurdem jest to że komunikacja z całą tą ekipą odbywa się przez takie portale. Miłej lektury.
Nie wiem jakim trzeba być człowiekiem i jak nierówno pod sufitem żeby wpaść na taki pomysł.
Jedno jest pewne, nie jest to nikt normalny.
Obliczenia i analizy wytrzymałości
i mechaniki konstrukcji
www.cordem.pl

Do 3City citizens:
Myli się ten, kto sądzi, iż sukces uzyskany za pomocą niegodnych środków może przynieść dobre rezultaty. PLATON
cordem

Postprzez mldr » gru 14, 2018 20:12

Tylko ja nie rozumiem tej beletrystyki? :roll:
/\\/\/\/\/\
mldr

Postprzez piotrekm13 » gru 14, 2018 21:11

mldr napisał(a):Tylko ja nie rozumiem tej beletrystyki? :roll:

Mam tak samo. Z jednej strony wydaje się ciekawe, a z drugiej nic nie rozumiem...
piotrekm13

Postprzez velaskez » gru 15, 2018 16:24

piotrekm13 napisał(a):

Mam tak samo. Z jednej strony wydaje się ciekawe, a z drugiej nic nie rozumiem...

No bo co tu dużo mówić, kolega cordem miał chyba dwóję z polskiego :lol: :lol: :lol: Tego nie da się czytać.
velaskez

Postprzez cordem » gru 15, 2018 21:13

Dziękuję wszystkim uczestnikom dzisiejszej zorganizowanej akcji ;).
Jutro to powtórzymy :D.

Do zobaczenia,

P.S.

Panie proszę o więcej uśmiechu ;).

Pozdrawiam serdecznie.
Obliczenia i analizy wytrzymałości
i mechaniki konstrukcji
www.cordem.pl

Do 3City citizens:
Myli się ten, kto sądzi, iż sukces uzyskany za pomocą niegodnych środków może przynieść dobre rezultaty. PLATON
cordem

Postprzez ll » gru 16, 2018 22:09

Tez nie wiem o co chodzi. Tyle watkow obyczajowych w tak krotkim tekscie ze scenarzysci mody na sukces by sie nie powstydzili. Jakis absurd z tego wyszedl ?
ll

Postprzez ll » gru 17, 2018 08:28

Kontrast cywilizowane myslenie

Szef firmy zaprosil nas na end of year party i bylem swiadkiem jak rozmawial otwarcie z jednym ze swoim /wspolpracownikow kierownikow na temat zatrudniania. Ogolnie myslenie bylo w kierunku zeby zorientowac sie czego brakuje ludziom w innych firmach......Buduje teraz zespol. Druga sprawa tj. mial przeczucie ze pewne rozwiazanie moze byc bardzo konkurencyjne - i jego pomysl zeby zlecic badania na politechnike ktore potwierdza jego przeczucia. Bardzo nieformalna atmosfera i nikt sie nie napina swoja pozycja czy kompetencjami.....
ll

Postprzez emceef » gru 31, 2018 13:34

Jak dla mnie jednym z absurdów mechaników jest to, że bardzo dużo osób nie chce w ogóle mówić nic o swoich zarobkach
emceef

Postprzez ll » gru 31, 2018 13:57

emceef napisał(a):Jak dla mnie jednym z absurdów mechaników jest to, że bardzo dużo osób nie chce w ogóle mówić nic o swoich zarobkach

W jednym z wpisów dałem powód dlaczego lepiej tego nie robić. Jawność zarobków w Polsce to osobny temat na filozofie. Ale wydaje mi się że ogólny dostęp do broni byłby bezpieczniejszy od fali zawisci i bolu dupy ze ktos moze miec wiece(nie generalizujac....)To nie Szwecja....
Ostatnio edytowany przez ll, gru 31, 2018 15:27, edytowano w sumie 1 raz
ll

Postprzez ll » gru 31, 2018 14:36

A poza tym jest watek zarobkow inzynierow mechanikow w ktorym od czasu do czasu przewijaja sie stawki.

Podsumowywujac w 90% biorac jako odnosnik branze IT :
- bardzo do dupy
-mniej do dupy
-do dupy

Potem wchodzi B2B - jest OK nawet bardzo(zaczniesz myslec ze wreszcie ci sie udalo....) - ale po czasie dostrzerzesz inne odcienie dupy.

Wszystkiego Dobrego i bezabsurdalnego 2019 roku inzyniera mechanika.
ll

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD