_

Alibre/Geomagic lecą w gumę z wiecznymi licencjami!

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

Alibre/Geomagic lecą w gumę z wiecznymi licencjami!

Postprzez sokolasty » sty 22, 2018 08:01

Z siedem lat temu kupiłem wieczną licencje na Alibre Design 12. A o to treść maila, jakiego dostałem kilka dni temu:
Alibre Design do wersji 14.x oraz Geomagic Design 15.x

Dotychczasowy serwer licencjonowania (CRM), z którego korzystały te program, zostanie wyłączony z użytku 26 czerwca 2018r.
Będziesz mógł nadal korzystać z oprogramowania, ale nie będziesz mógł go przeinstalować lub przenieść na inny komputer
Zapoznaj się z FAQ poniżej, aby dowiedzieć się o dostępnych opcjach.

Pytania i odpowiedzi opisujące zmiany w CRM (FAQ)
http://alibre.pl/faq/wycofywanie-licencji-crm/

Geomagic Design 16.x lub starsze

3D Systems wstrzymuje dostęp Geomagic Design do serwera licencji Flexera z dniem 26 czerwca 2018r.
Geomagic Design w wersji 16.x lub starszej nie będzie działać.
Zapoznaj się z FAQ poniżej, aby dowiedzieć się o dostępnych opcjach.

Pytania i odpowiedzi opisujące zmiany w Flexera (FAQ)
http://alibre.pl/faq/wycofanie-licencji-flexera/

Dla smaku, cytat z FAQa:

A
Jaka jest propozycja ze strony Alibre?

Najlepszym sposobem zapewnienia ciągłości użytkowania oraz dostępu do nowych funkcji jest zakupienie Opieki technicznej Alibre i uzyskanie dostępu do najnowszej wersji Alibre, która wykorzystuje nowy mechanizm licencjonowania. Aby to zrobić, prosimy o kontakt na adres biuro@alibre.pl lub telefonicznie +48 12 412 99 77 w.49.

Panowie, to jest jakiś skandal. Kupiłeś licencję wieczną, to by ci ją jednak wyłączymy, a tobie zalecamy kupić najnowszą.
Ktoś prócz mnie używa tu Alibre?
sokolasty

Re: Alibre/Geomagic lecą w gumę z wiecznymi licencjami!

Postprzez krzysztofel » sty 23, 2018 23:08

Zrób sobie obraz winodws'a na płycie/dysku i zawsze będziesz mógł przywrócić zainstalowaną wersje Alibre :)
Wątpię, aby 7 letnie oprogramowanie było kompatybilne z Windows 10. Wykupując "aktualizację" przyczyniamy się do rozwoju narzędzi, które niosą za sobą własne korzyści $$ jednocześnie te narzędzia są kompatybilne z najnowszym sprzętem. :wink:

Ciekawy tekst zamieścili na stronie:

"-Alibre Design Personal/Standard zostało zmienione na Cubify Design i odłączone od grupy programów Alibre
-Alibre Design Professional zmieniono nazwę na Geomagic Design Element, po czym w 2015 roku zaprzestano rozwoju tego modułu
-Alibre Design Expert zmieniono nazwę na Geomagic Design i w takiej formie przetrwało do końca."
KONIECZNIE POZNAJ IronCAD.
STUDENCI MECHANIKI I BUDOWY MASZYN Z CAŁEGO KRAJU! ->DOŁĄCZ DO NAS!
Strona www: http://www.ironcad.pl/forum/index.php
krzysztofel

Re: Alibre/Geomagic lecą w gumę z wiecznymi licencjami!

Postprzez darkson » lip 17, 2019 13:16

Hej chłopaki,
@sokolasty trochę robisz aferę tam gdzie jej nie ma, aż założyłem konto żeby Ci odpisać.
Panowie z Alibre wszystko mi wytłumaczyli, ale Ty chyba się nie wysiliłeś na kontakt z nimi.

Po pierwsze Alibre Design wróciło do pierwotnych właścicieli i oni są nastawieni na prawdę pro użytkownikowi.
Każdy kto miał Alibre Design lub Geomagic Design nie musi nic dodatkowo płacić, a otrzyma nową licencję Alibre za darmo.
Oczywiście producent by chciał, żeby każdy miał aktywny maintenance, ale jak nie masz, to też licencji nie stracisz.

Więc trochę spokoju, bo za bardzo się ekscytujesz ;)

@krzystofel

-Alibre Design Personal/Standard zostało zmienione na Cubify Design i odłączone od grupy programów Alibre

ta wersja już jest spowrotem i nazywa się Alibre Atom3D i kosztuje mniej niż kiedyś :)
darkson

Powrót do Modelowanie 3D