_

Alternatywa dla AutoCAD LT

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Re: Alternatywa dla AutoCAD LT

Postprzez anielka13 » maja 26, 2012 19:41

Kiedyś nic innego poza Autocadem nie było, teraz się za to płaci...
My też używaliśmy Autocad , ale koszty kolejnych wersji upgradów itp.. koszmar
Teraz używamy Viacad. Jedyne co to trza było załapać,to to że nie wszystko musi być kopią Autocad z obsługi interfejsu, ale jak już jesteś fachowcem "starszej daty" to pewnie będzie kłopot.
Pracownik firmy:
"Buduj z Nami"
anielka13

Postprzez tinserwis » maja 26, 2012 22:08

LT nie poradzi sobie również z wieloma nakładkami branżowymi/nie ma obsługuje np. makr Lisp, VBA.
Są programy rozszerzające możliwości LT, lecz to kolejne wydatki rzędu 1800zł, wtedy dopiero można używać niektórych nakładek. Należy również brać pod uwagę koszty aktualizacji.

pozdrawiam
Grzegorz
tinserwis

Postprzez harasimowicz » maja 28, 2012 10:47

Ja jako altrernatywę dla Autocada wybrałem Zwcada i później dokupiłem jeszcze Gstarcada ze względu tylko na jedną nakładkę instalacyjną. Przetestuj "ZwCada 2012" może Ci podpasuje (www.zwcad.pl). Ja mając Zwcada i Gstarcada zdecydowanie wybieram ZwCada (wolałbym Autocada ale cena jest nieakceptowalana).

Jeżeli chodzi o Autocada LT to dla mnie byłby to najgorszy wybór. Brak możliwości zainstalowania nakładem jest olbrzymią wadą która zdecydowania przechyliła szalę na korzyść Zwcada.

Przed zakupem Zwcada testowałem większość Intelicadów ale z wyboru jestem zadowolony.
Zachęcam do testów i powodzenia.
harasimowicz

Postprzez infinitywaves » maja 28, 2012 19:45

Witam,
marcel napisał(a): czy warte jest wydawanie 4 razy wiecej na AutoCAD LT?
wszystko zależy co konkretnie będziesz rysował, co do nie przepłacania to są platformy CAD nawet za free i to do zastosowań komercyjnych najta-szy-program-cad-t79052.html

Pozdrawiam
I
https://soundcloud.com/infinitywaves
infinitywaves

Postprzez tinserwis » maja 29, 2012 10:55

Większość użytkowników pisząc CAD myśli AutoCAD.
Czy zatem Dystrybutorzy tego programu przez ubiegłe lata nie wykonali swojego zadania wzorowo?

Teraz jednak, wielu z nich ma w swojej ofercie również inne programy: GstarCAD, ZWcad, ProgeCAD i inne....
więc coś się ostatnio zmieniło.

My używamy programu GstarCAD, do kreślenia 2d/3d w zupełności wystarcza.
Tu są przykładowe filmy dot.tego systemu, pozostawiam do własnej oceny:
http://www.youtube.com/playlist?list=PL9C4FD09828D77189&feature=plcp

pozdrawiam
Grzegorz
tinserwis

Postprzez piomon1 » maja 31, 2012 22:10

Wiatm

Moim zdaniem alternatywą sensowną jest Zwcad, napewno nie kupił bym jak mojej firmie gstarcad-a. Przedewszystkim okrojony interfejs i brak możliwości parametrycznych dyskwalifikują ten program. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem tego programu można wiele rzeczy w zw zrobić szybciej a przedewszystkim precyzyjniej i mieć większą pewność poprawności w wymiarach.
Tani ale czas poświęcony na dukanie tym programem jest moim zdaniem bardziej cenny.
piomon1

Postprzez tinserwis » cze 01, 2012 06:25

Nie wybraliśmy ZWcad ponieważ miał zbyt małą wydajność w pracy z obrazami rastrowymi i b.dużymi rysunkami.
Współpracujemy również z geotetami i to było dla nas kluczowe w podjęciu decyzji.
Co więcej, nawet w wersji standard obsługuje języki programowania więc działa na nim wiele nakładek.
Praktyczny jest rówież darmowy GstarCAD MC na smartfony i tablety.
To wygodne rozwiązanie dla projektantów, którzy często są na budowie.

Szkoda, że na chwilę obecną nie są na niego dostępne nakładki e-cad.

Interfejs:
http://www.youtube.com/watch?v=M_PkCll-uuk&feature=plcp
w popżednich wersjach faktycznie nie był on aż tak rozbudowany: nie było wstążek,bloków dynamicznych i powiązania np.z tabelami Excel.

Mam nadzieję, że nowy ZWcad+ będzie krokiem milowym dla tego programu:
http://www.zwcad.pl/home/nowy-zwcad-2012.html

pozdrawiam
Grzegorz
tinserwis

Postprzez harasimowicz » cze 01, 2012 10:24

tinserwis napisał(a):Nie wybraliśmy ZWcad ponieważ miał zbyt małą wydajność w pracy z obrazami rastrowymi i b.dużymi rysunkami.

Tak. Tu się muszę zgodzić. Rastry w Zwcadzie to największe utrapienie. Działają ale powiększone zamulają kompa. Natomiast b. duże rysunki u mnie działają dobrze, nie miałem z nimi problemu na Zwcadzie.

tinserwis napisał(a):Mam nadzieję, że nowy ZWcad+ będzie krokiem milowym dla tego programu:

Testuję wersję "beta" i powiem tylko tyle, że jest LEPIEJ niż się spodziewałem ale kilka rzeczy jeszcze trzeba skończyć (maja czas jeszcze)

piomon1 napisał(a):Moim zdaniem alternatywą sensowną jest Zwcad, napewno nie kupił bym jak mojej firmie gstarcad-a.
.
Bez przesady. Mam oba programy, wolę zdecydowanie ZwCada ale Gstarcada używam jak muszę zrobić wentylacje mechaniczną (lub muszę wrysować coś na wielkiego JPG'a), bo wentyle na ZwCadzie nie działają.
harasimowicz

Postprzez krzysztofel » cze 19, 2012 13:05

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: http://www.dobreprogramy.pl/GstarCAD,Pr ... 29623.html :wink:
I tyle w temacie obecnie jedna z lepszych alternatyw dla drogiego AutoCAD, działa szybciej niż ZWCAD współpracuje od wersji najstarszych AC dodatkowo działa Vlisp co w AC umarło, ogólnie AutoCAD był dobrym softem do wersji 2010. i wart był swojej ceny.
KONIECZNIE POZNAJ IronCAD.
STUDENCI MECHANIKI I BUDOWY MASZYN Z CAŁEGO KRAJU! ->DOŁĄCZ DO NAS!
Strona www: http://www.ironcad.pl/forum/index.php
krzysztofel

Postprzez muszti » wrz 10, 2012 10:56

Jestem użytkownikiem GstarCAD-a od stycznia 2012.
Kupiłem do firmy 5 licencji
Już po miesiącu żałowałem każdej złotówki wydanej na ten program.
Program aż roi się od błędów. W programie są przyciski, funkcje - które nie działają.
Bloki dynamiczne - koszmar.
Na Win Xp - polskie czcionki OK, na Win 7 - wykrzacza
Czy ktoś z "wychwalajacych" użytkowników sprawdził jak działa overkill w tym programie, albo tworzenie tabel?
Zliczał ktoś może bloki z referencjami albo bloki dynamiczne?
Bloki dynamiczne utworzone w cad oczywiście przejmuje jak deklaruje producent tylko nie działają. Trzeba sobie je robić jeszcze raz. Tworzenie wspólnej palety narzędzi, próba jekiegoś usystematyzowania tego - lipa, poprostu LIPA.
Naprawdę mnóstwo błędów które zawieszają sprzęt, a zatrzymanie zoom w pokrętle myszki jest pernamentnym zjawiskiem.
Rysunki z odnosnikami referencyjnymi - po zbindowaniu, przed wysłaniem trzeba zawsze sprawdzić czy normalny CAD to otwiera. Straciliśmy mnóstwo czasu i nerwów.
Do dystrybutora napisaliśmy kilkanaście maili z wskazanymi błędami - bez echa. Zadzwonił czy aby nie reflektujemy na wersję 2013.... jak z komedii Barei.

Program ma kilka ulepszeń
1. Dostosowanie wizualne ikonek,
2. Możliwość właczenia paska menu i wstążki
3. Błyskawiczne tworzenie nowego okna
4. zakładkowość
5. dobry soft do tworzenia .pdf

Jeśli ktoś zamierza kupić kilka licencji, powinien najpierw zakupić 1 i przetestować ją solidnie by później się nie rozczarować jak ja. My przechodzimy na LT i jak kasy starczy na 1 licencję Revit MEP Suite.
Jesli ktoś projektuje domki jendorodzinne albo jakieś małe projekciki - byc może, że jest to jakieś rozwiązanie - 1300zł to faktycznie kusząca kwota, ale powinien mieć również świadomość ograniczeń tego programu.
muszti

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AutoCAD