_

Alternatywa dla AutoCAD LT

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Re: Alternatywa dla AutoCAD LT

Postprzez Agronauta » paź 09, 2014 23:47

Ja także szukałem alternatywy dla autocada i znalazłem vectorsoft.pl oferujący Bricscad. Jest 5x tańszy i co najważniejsze jest że ma wysoki stopień zgodności z autocadem.
Agronauta

Postprzez tinserwis » paź 10, 2014 10:51

a dodatkowo:
- licencję pobiera się za pośrednictwem internetu, dla konkretnego komputera (sprawdzana jest konfiguracja sprzętowa komputera)
- licencję można oddać i zainstalować na innym komputerze
- jeden klucz licencyjny upoważnia do wykonania jednocześnie dwóch instalacji: firmowej i domowej.
tinserwis

Postprzez geno-typ » sty 08, 2015 23:01

Cześć,

Podbijam temat alternatywy dla Autocada LT.
Rozważam zakup licencji programu do projektowania budynków (hale przemysłowe) i zarządzania danymi w nich zawartymi.
Z kilkugodzinnej lektury forum wnioskuję, że chcąc mieć w miarę sprawne narzędzie można odrzucić Autocada LT jako komputerową deskę kreślarską ;)

Zainstalowałem trzy wersje demo alternatyw, których zakup rozważam:
- Autocad2015
- ZWCAD+2015
- GStarCAD8 Pro
Oceniam je jako aplikacje aktywnie rozwijane. Niestety nie znam dwóch ostatnich aplikacji (to niby klony Autocada, ale z lektury chociażby tego wątku jak i innych wynika, że daleko im do pełnych wersji Autocada). Przez wiele lat pracowałem na ADT2005 i A2008. Nie ma za bardzo czasu aby aplikacje dokładnie przetestować. Ja po prostu wiem, że diabeł tkwi w szczegółach.

Przy pracy na dużych projektach, gdzie udziela się kilka-kilkanaście osób, zespołów, firm zewnętrznych ilość danych do zarządzania jest spora. Każdy kto pracuje w branży projektowej styka się tym na co dzień. Nie każdy natomiast wyciska z programu co się da. Inna sprawa, że program ma służyć do realizacji konkretnych celów.

Zależy mi na:
- sprawnym konfigurowaniu bloków z atrybutami,
- wyciąganiu danych z obiektów zawartych w rysunków i tworzenie z nich zestawień (okna, drzwi, powierzchnie, etc),
- exporcie ww. danych do excela oraz imporcie z excela metryk, rewizji, etc. - tzw danych stałych projektu,
- sprawnym zarządzaniu viewportami i wydrukami (łączenie z automatyzacją),
- sprawnej obsługi pliku z wieloma referencjami 20-50 (również ze ścieżkami sieciowymi),
- sprawnym działaniu filtrów warstw, stylów wydruku, wymiarowania, tekstu linii,
- sprawnej obsłudze rastrów .tiff mono.

Obydwa te programy bija autocada na głowę jeżeli chodzi o cenę.

Z uwagi na wyżej przytoczona wymagana funkcjonalność, który program jest warty bliższego zainteresowania? Może któryś z użytkowników wymagających podobnej funkcjonalność w tych alteranatywach pracuje i może wskazać ew. "zonki" z kategorii, które podałem
geno-typ

Postprzez Hierom » sty 03, 2017 11:25

geno-typ napisał(a):Cześć,

Podbijam temat alternatywy dla Autocada LT.
Rozważam zakup licencji programu do projektowania budynków (hale przemysłowe) i zarządzania danymi w nich zawartymi.
Z kilkugodzinnej lektury forum wnioskuję, że chcąc mieć w miarę sprawne narzędzie można odrzucić Autocada LT jako komputerową deskę kreślarską ;)

Zainstalowałem trzy wersje demo alternatyw, których zakup rozważam:
- Autocad2015
- ZWCAD+2015
- GStarCAD8 Pro
Oceniam je jako aplikacje aktywnie rozwijane. Niestety nie znam dwóch ostatnich aplikacji (to niby klony Autocada, ale z lektury chociażby tego wątku jak i innych wynika, że daleko im do pełnych wersji Autocada). Przez wiele lat pracowałem na ADT2005 i A2008. Nie ma za bardzo czasu aby aplikacje dokładnie przetestować. Ja po prostu wiem, że diabeł tkwi w szczegółach.

Przy pracy na dużych projektach, gdzie udziela się kilka-kilkanaście osób, zespołów, firm zewnętrznych ilość danych do zarządzania jest spora. Każdy kto pracuje w branży projektowej styka się tym na co dzień. Nie każdy natomiast wyciska z programu co się da. Inna sprawa, że program ma służyć do realizacji konkretnych celów.

Zależy mi na:
- sprawnym konfigurowaniu bloków z atrybutami,
- wyciąganiu danych z obiektów zawartych w rysunków i tworzenie z nich zestawień (okna, drzwi, powierzchnie, etc),
- exporcie ww. danych do excela oraz imporcie z excela metryk, rewizji, etc. - tzw danych stałych projektu,
- sprawnym zarządzaniu viewportami i wydrukami (łączenie z automatyzacją),
- sprawnej obsługi pliku z wieloma referencjami 20-50 (również ze ścieżkami sieciowymi),
- sprawnym działaniu filtrów warstw, stylów wydruku, wymiarowania, tekstu linii,
- sprawnej obsłudze rastrów .tiff mono.

Obydwa te programy bija autocada na głowę jeżeli chodzi o cenę.

Z uwagi na wyżej przytoczona wymagana funkcjonalność, który program jest warty bliższego zainteresowania? Może któryś z użytkowników wymagających podobnej funkcjonalność w tych alteranatywach pracuje i może wskazać ew. "zonki" z kategorii, które podałem

- ZwCAD bardzo dobrze się sprawdza, osobiście na nim pracowałem i za tą cenę odostajemy bardzo sprawne i podobne do AutoCAD narzędzie codziennej pracy/
Hierom

Postprzez tinserwis » sty 03, 2017 12:50

Polecam również to oprogramowanie:
https://www.tinserwis.pl/bootslisty-szczegoly-220--
tinserwis

Postprzez kingstone » sty 31, 2017 11:45

tinserwis napisał(a):Polecam również to oprogramowanie:
https://www.tinserwis.pl/bootslisty-szczegoly-220--

Owszem też się dobrze sprawdza.
Ale dla człowieka który szuka alternatywnego rozwiązania dla AutoCad to Zwcad okazuje się być lepszy oraz stabilnijeszy.
kingstone

Postprzez ziele_o2k » sty 31, 2017 18:56

Na dzień dzisiejszy przed zakupem Zwcada polecam poczytać polskie forum dla tego programu.
Tam można sprawdzić jak bardzo wersja w tej chwili "wciskana" (czyli 2017) jest niedopracowana (dla mnie to nadal bardziej pod betę podchodzi).
Osobiście byłem bardzo zadowolony z poprzedniej stabilnej (która już nie jest sprzedawana) wersji, ale w tej chwili autor ZWcada zdaje się być daleko w tyle za konkurencją.
Innych programów nie będę polecać, ponieważ testowałem jedynie Gstarcada, ale to dawno temu.
Ziele
ziele_o2k

Postprzez GekOn » lut 04, 2017 19:55

Ja polecam BricsCADa. Działam na nim od wersji v10 i muszę przyznać, że z każdą kolejną działa bardziej stabilnie. Duuuużo tańszy od AutoCADa i (co najważniejsze) ma obsługę LISPa.
GekOn
www.gekoncad.pl
GekOn

Postprzez kwaart » lut 22, 2017 21:12

Witam.
A czy ktoś wie, który z klonów daje rade z blokami parametrycznymi? Jeśli już nie ich tworzenie i edycja, to chociaż samo użytkowanie.
Pozdrawiam, Piotr
Pozdrawiam i dobrego dnia, kwaki z kwaart [AC2008PL]
kwaart

Poprzednia strona

Powrót do AutoCAD