_

[SolidEge] Analiza MES

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

[SolidEge] Analiza MES

Postprzez enjoy_10 » sty 24, 2018 21:34

Witam, używam SolidEdge ST9 i chciałbym zrobić analizę. Mam 3 części w plikach .par (różne materiały) i z tego zrobione złożenie. W złożeniu daje utwierdzenie, siłę klikam "siatka" i mam zablokowaną opcję "siatka i obliczenia". Czym to może być spowodowane?
koło screen.jpg.png
enjoy_10

Re: [SolidEge] Analiza MES

Postprzez jamaguwi » sty 25, 2018 08:17

Może najpierw podświetl część, którą chcesz zmeszować. Tutaj jakiś komunikat widzę... (na żółto)
Załączniki
OKULARY.PNG
jamaguwi

Postprzez Remal » sty 25, 2018 08:56

Kilka uwag:
1. Nie odebrałeś wszystkich stopni swobody w 3 elementach (małe klocki w drzewku). W przypadku koła pasowego na wale musisz zablokować wzajemne obroty itp.
2. Nie napisałeś nic o tym jakie obciążenia zadałeś, tylko o utwierdzeniu.
3. Nie napisałeś nic o połączeniach nadanych w module obliczeniowym pomiędzy częściami złożenia (to nie to samo co relacje).
Obejrzyj może najpierw jakiś film na youtube jak się robi analizę MES dla złożenia i sprawdź czy nie pominąłeś istotnych kroków.
Remal

Postprzez enjoy_10 » sty 25, 2018 14:50

okej, dzięki, pierwszy raz coś takiego robię i stąd te pytania. Nie dałem połączeń, dlatego było zablokowane. Z jedną pokrywą się udało zrobić analizę . Wał na razie zrobiłem na szybko w tej samej części co koło. Robię to samo z drugą pokrywą i wyskakuje taki komunikat
sreen1234566.png
O co Tu chodzi?
Tak to wygląda
sreen12345668888.png

Daję przyleganie, współosiowość, zablokuj obrót, następnie zdefiniuj, utwierdzenie w miejsach łożyskowania, siła na obwodzie koła. (jest to koło pędne maszyny wyciągowej w zakładzie górniczym - kąt opasania 180 stopni). Póżniej daje połączenie ręczne i zaznaczam wewnętrzne lico pokrywy i boczną część wewnętrznych żeber. (z jedną pokrywą się tak udało). Biorę siatka i obliczenia i wyskakuje taki komunikat.Chcę żeby pokrywa przylegała do żeber.

Jakbyś mógł objaśnić ten punkt: 1. Nie odebrałeś wszystkich stopni swobody w 3 elementach (małe klocki w drzewku). W przypadku koła pasowego na wale musisz zablokować wzajemne obroty itp. Małe klocki w drzewku? Gdzie jest ta opcja to odebrania stopni swobody?
enjoy_10

Postprzez AB Engineering » lut 04, 2018 22:28

Proponuję Ci żebyś wstawiła tu rys z wyświetlonym drzewem dotyczącym symulacji najlepiej całkowicie rozwinięte ( z pokazanymi obciążeniami, warunkami brzegowymi, kontaktami miedzy elementami) .
Nie rozumiem też czemu ta chyba pokrywa koła na tym ostatnim rysunku jest też dziwnie usytuowana w przestrzeni.
AB Engineering

Powrót do Modelowanie 3D