_

analiza MES [SolidWorks]

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

analiza MES [SolidWorks]

Postprzez karaa44 » lip 30, 2019 20:16

Cześć !

Muszę zrobić analizę wytrzymałościową następującego złożenia: mam kość, która składa się z dwóch części - kości oraz odłamu, każdy z tych elementów składa się z dwóch części - warstwy zewnętrznej (kość korowa) oraz z części wewnętrznej odwzorowującej kość gąbczastą. Kość z odłamem będę zespalać płytką kostną, która to jest zamocowana do tych elementów wkrętami. Analiza ma polegać na tym, że do górnej powierzchni kości (powierzchni stawowa) będzie przykładana siła i będę sprawdzać jak zachowa się zaprojektowana płytka. Moje pytanie brzmi od czego powinnam zacząć analizę i czy w ogóle Solid podoła temu? Myślałam żeby najpierw jak połączę odłam z resztą kości odjąć od tego płytkę wraz z wkrętami aby zrobić w kości otwory pod te wkręty. Niestety w złożeniu nie ma operacji odejmij/połącz albo nie mogę jej znaleźć. Może polecacie jakieś inne programy do tego typu analizy ? Dzięki za jakąkolwiek pomoc :)
karaa44
 
Posty: 1
Dołączył(a): lip 30, 2019 20:01

Re: analiza MES [SolidWorks]

Postprzez NewJoker » lip 30, 2019 20:48

W SolidWorks jak i w każdym CADzie są operacje boole'owskie. Poszukaj pod Operacje --> Połącz --> Odejmij (dostępne po zaznaczeniu 2 brył). Jest też funkcja do wycinania gniazda w formie, która może Ci się przydać.

Generalnie musisz to zrobić tak jak w rzeczywistości. Czyli nie wkładać jednej części w drugą bez zrobienia wcześniej odpowiedniego wycięcia. Połączenia między częściami są realizowane za pomocą kontaktu (różne sformułowania, ale generalnie jest albo kontakt wiązany gdzie powierzchnie są połączone na stałe albo bez penetracji gdzie może zachodzić wzajemny ruch między powierzchniami).

SolidWorks będzie dobry do takiej analizy. Nie ma sensu wdrażać się w specjalne programy do MES a SW Simulation to jeden z najlepszych modułów do analiz w programach CAD.
NewJoker
 
Posty: 865
Dołączył(a): kwi 08, 2015 22:33


Powrót do Modelowanie 3D

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników