_

Animacja robota spawalniczego SRV6 firmy Reis

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

Animacja robota spawalniczego SRV6 firmy Reis

Postprzez teesiu » lut 22, 2006 12:46

Takie pytanie: czy w Inventorze 9 jest inventor studio takie jakie jest w Inventorze 10 ( a jakiego nie ma w Inventorze 8 ) ? Znacie jakies linki gdzie mozna sciagnac Inventora 10 lub Inventora 9 ?? lub byc moze jakies sklepy internetowe z okazyjnymi cenami ?
Drugie pytanie: gdzie mozna znalezc programy do symulacji (animacji) robotow ? moze sa jakies firmy ktore specjalizuja sie tym ? , dziekuje za odpowiedzi.
teesiu

Re: Animacja robota spawalniczego SRV6 firmy Reis

Postprzez krzysadam » lut 23, 2006 03:04

co do pierwszego pytania - to nie mam pojęcia

natomiast co do drugiego to mogę podać ci nazwy:
- COSIMIR Educational
- Cosirop
- RobotWorks pracujący na SolidWorksie, niestety w demówce dostępnej na stronie producenta (http://www.robotworks-eu.com/downloads/program.htm) dostępne są tylko trzy roboty - co do tego programu to nie mogę ci na razie nic więcej powiedzieć, bo sam dopiero zainstalowałem i nie wiem co i jak, chociaż jest kilka tutoriali i trochę filmików

sam też szukam innych programów, bo muszę zrobić animację do magisterki, ostatecznie możesz sam narysować robota i zrobić animację w SolidWorksie.

pozdrawiam
krzysadam

Postprzez nql » lut 23, 2006 23:35

teesiu napisał(a):Takie pytanie: czy w Inventorze 9 jest inventor studio takie jakie jest w Inventorze 10 ( a jakiego nie ma w Inventorze 8 ) ? Znacie jakies linki gdzie mozna sciagnac Inventora 10 lub Inventora 9 ??

Ściagnać ?? :lol: Chyba miales na mysli kupic. Mozna u dealera Autodesku nawet znam jednego dobrze hehe jak chcesz to Ci podam namiary.
nql

Postprzez Btech » lut 24, 2006 03:01

Witam,
Profesjonalny program do programowania off-line robotów (symulacji) jaki znam to RobCAD. Właściwie cały automotive na tym pracuje.
Pordrawiam.
BS
Btech

Postprzez MisiekBB » lut 27, 2006 16:01

teesiu napisał(a):Takie pytanie: czy w Inventorze 9 jest inventor studio takie jakie jest w Inventorze 10 ( a jakiego nie ma w Inventorze 8 ) ? Znacie jakies linki gdzie mozna sciagnac Inventora 10 lub Inventora 9 ?? lub byc moze jakies sklepy internetowe z okazyjnymi cenami ?

w 9 nie ma, ale jest nakladka Animator (darmowa), musisz poszukac na necie.
a jesli chodzi o I10, to tak jak juz ktos gdzies pisal wersja 30 dniowa jest do kupienia razem z ksiazka wyd Mikom
MisiekBB

Powrót do Modelowanie 3D