_

Aplikacje Delphi5 w AutoCAD 2004 PL

Wszystkie posty ze starego forum CAD/CAM.

Aplikacje Delphi5 w AutoCAD 2004 PL

Postprzez Carlos » maja 21, 2004 17:58

Korzystałem wcześniej z programów z książki ,,Automatyzacja zadań grafiki za pomocą Delphi" w połączeniu z AutoCAD-em 2000 - programy działały bez zarzutu.<br>Teraz używam AutoCAD-a 2004 PL i napotykam na komunikat: Brak aktywnych rysunków lub aktywne polecenie. Co mam zrobić aby nadal te programy działały ? Pracuje w Windows XP.
Carlos

Re: Aplikacje Delphi5 w AutoCAD 2004 PL

Postprzez Leehh » maja 22, 2004 12:24

: ......napotykam na komunikat: Brak aktywnych rysunków lub aktywne polecenie. Co mam zrobić aby nadal te programy działały ? ....<p>A w 2000 nigdy nie napotkałeś na ten kominikat ?<br>Komunkat ten znaczy dokładnie to samo co jest w nim napisane.<p>Spróbuj tak : gdy pojawi się ten komunikat (i następne) wciskaj OK , zamknij program , narysuj dowolną linie w acadzie , naciśnij Esc (najlepiej kilka razy), uruchom program i powinno działać. <br>Ostatecznie można się obejść bez zamykania programu.<p>Daj znać czy pomogło.<p>Pozdrawiam<br>''''''''''''''''''''''''''''''''''''<br>Leh<br>www.leh.cad.pl<br>'''''''''''''''''''''''''''''''''''''<p><p>.
Leehh

Postprzez info » lip 06, 2004 13:58

Website
info

Postprzez grzesikl » sty 10, 2010 18:02

Witam :wink:

Ja również mam podobny problem :( Robie biblioteke symboli a przy tym kozystam z książki "Automatyzacja zadań grafiki za pomocą Delphi" autorstwa

W. Czyżyckiego. Jest tam gotowy kod programu jednak nie mogę wkleic symbolu ponieważ pojawia się komunikat "brak aktywnych rysunków lub aktywne

polecenie". Prawdopodobnie jest to związanie z tym iz kod programu jest napisany w Delphi 5 pod AutoCAD'a 2000, a ja mam Delphi 7 i AutoCAD 2010.

Dlatego też zwracam sie z ogromną prośbą o pomoc bo nie wiem za bardzo jak ma wylądać poprawny kod taki który by wstawiał rysunki do AutoCAD'a 2010.
Z góry serdecznie dziekuje za odpowiedz!

Pozdrawiam
Grzesik
grzesikl

Powrót do Archiwum