_

Atrybuty i parametry bloku wpływające na inny atrybut

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Atrybuty i parametry bloku wpływające na inny atrybut

Postprzez nelik1987 » maja 04, 2017 23:06

Cześć, mam trochę nietypowe zadanie do wykonania:

Mam stworzyć blok, który będzie miał parametr widoczności na przykład będę widać okrąg lub kwadrat oraz będzie miał parametr wielkości tego tego elementu (okręgu lub kwadratu). Na koniec będzie jeszcze jeden atrybut w którym będzie przechowywany numer katalogowy elementu. Problem w tym, że numer katalogowy musi być zależny od parametru widoczności i atrybutu wielkości. Inaczej mówiąc jak użytkownik wybierze w widoczności kwadrat o wielkości 10 to atrybut numeru katalogowego będzie wynosił 510 (5 od kwadratu a 10 od wielkości), a jak wybierze okrąg o wielkości 3 to numer katalogowy będzie równy 803 (8 ok okręgu a 03 od wielkości). Zależności mam rozpisane w postaci tablicy.

Da się to jakoś sprytnie i nieskomplikowanie zrobić?
nelik1987

Re: Atrybuty i parametry bloku wpływające na inny atrybut

Postprzez ziele_o2k » maja 05, 2017 09:36

nelik1987 napisał(a):Cześć, mam trochę nietypowe zadanie do wykonania:

Mam stworzyć blok, który będzie miał parametr widoczności na przykład będę widać okrąg lub kwadrat oraz będzie miał parametr wielkości tego tego elementu (okręgu lub kwadratu). Na koniec będzie jeszcze jeden atrybut w którym będzie przechowywany numer katalogowy elementu. Problem w tym, że numer katalogowy musi być zależny od parametru widoczności i atrybutu wielkości. Inaczej mówiąc jak użytkownik wybierze w widoczności kwadrat o wielkości 10 to atrybut numeru katalogowego będzie wynosił 510 (5 od kwadratu a 10 od wielkości), a jak wybierze okrąg o wielkości 3 to numer katalogowy będzie równy 803 (8 ok okręgu a 03 od wielkości). Zależności mam rozpisane w postaci tablicy.

Da się to jakoś sprytnie i nieskomplikowanie zrobić?

Do ogarnięcia za pomocą pól. Pytanie czego nie potrafisz zrobić?
Zaczynasz od definicji bloku dynamicznego, z tym co tutaj masz to nie powinien być problem.
Po stworzeniu bloku definiujesz pole w atrybucie, które zależne jest od widoczności i wielkości. Tyle.

Pytanie w czym Ci konkretnie pomóc? Nie umiesz zdefiniować bloku dynamicznego? Nie wiesz o co chodzi z Polami?
Ziele
ziele_o2k

Postprzez ziele_o2k » maja 05, 2017 10:26

Masz do ćwiczeń.
Załączniki
DynBlock.dwg
(137.25 KiB) Pobrane 30 razy
Ziele
ziele_o2k

Postprzez nelik1987 » maja 22, 2017 12:15

OK, dzięki za przykład.
Problem polega na tym, że jak użytkownik będzie wstawiał sobie blok to musi ręcznie dodać pole do atrybutu, a musi się to robić automatycznie. Z listy rozwijanej widoczności musi być napis okrągły/kwadratowy a nie może być 01/02 Czyli w polu musiał by być jakiś IF pewnie.
nelik1987

Powrót do AutoCAD