_

[Inventor 2017] łatwe wyświetlanie ukrytych części

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

[Inventor 2017] łatwe wyświetlanie ukrytych części

Postprzez Solaro » wrz 27, 2018 07:01

Witam,

ostatniego czasu pracuję w inventorze na dużych złożeniach i mam pewien problem z pracą w złożeniu.
Zdarza mi się bardzo często ukrywać części i podzłożenia (visibility albo alt+v), żeby wygodniej było się przyjrzeć jakiemuś obszarowi. Problem pojawia się gdy chcę żeby ukryte części ponownie się wyświetliły. Czy jest jakiś szybki sposób na wyświetlenie ukrytych części?
Coś jak w catii hidden view czy w solid edgu Show All dla danego złożenia czy podzłożenia.

Dziękuję za pomoc
Solaro

Re: [Inventor 2017] łatwe wyświetlanie ukrytych części

Postprzez NewJoker » wrz 27, 2018 10:56

Zrób tak: rozwiń w drzewku folder Reprezentacje —> Widok: Standard i przełącz na widok "Główna". Możesz też kliknąć prawym na widok "Standard" i wybrać "Wszystkie widoczne".
NewJoker

Postprzez Solaro » wrz 28, 2018 09:18

Muszę przyznać, że jest to rozwiązane w dosyć dziwny sposób.
Jak kliknę dla danego złożenia czy podłożenia activate master view to zaciąga mi cała masę ukrytego syfu typu płaszczyzny linie itp i muszę to później czyścić.
Nie ma opcji wyświetlenia po prostu samych części bez elementów konstrukcyjnych?
Problemem jest również to, że jak się przełączę na master view i tutaj zacznę ukrywać części no to już ponownie nie mogę ich wyświetlić, bo mój master view jest już z poukrywanymi częściami?

Dzięki za pomoc
Solaro

Postprzez NewJoker » wrz 28, 2018 09:46

Jeśli skorzystasz z tego drugiego sposobu (widok Standard —> Wszystkie widoczne) to nie powinno pokazywać tych elementów konstrukcyjnych typu płaszczyzny i szkice. Ale je też możesz łatwo zbiorczo wyłączyć na górnym pasku w zakładce Widok.
NewJoker

Powrót do Modelowanie 3D