_

Audyt energetyczny

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

Audyt energetyczny

Postprzez Robert_mk » cze 26, 2010 16:43

Dużo się mówi obecnie o wymianie ciepła w obiektach.
Mam takie małe pytanie, czy ja jako mechanik, mógłbym odbyć kurs i otrzymać odpowiednie uprawnienia do wykonania takiej analizy, czy jest to przypisane tylko osobom o "budowlanych" korzeniach. Pytam z czystej ciekawości, jak to wygląda z punktu widzenia prawa.
pozdrawiam
Wszystkie drogi prowadzą do . . .
trumny.
Robert_mk

Re: Audyt energetyczny

Postprzez kamild » cze 26, 2010 18:42

Z tego co wiem, jak masz mgr to mozesz. Kierunek niewazny, wiec nawet po filozofii mozna isc.
Druga sprawa jest to czy warto to robic :)
Obrazek
kamild

Postprzez Robert_mk » cze 26, 2010 19:59

Niestety mgr się nie dorobiłem, jakoś nie jest mi potrzebny, a w jakim celu to robić, a to jest ciekawe pytanie :) , rozszeżenie umiejętności, dla satysfakcji, dla kasy (pewnie można coś na tym zarobić), niedługo mnie osobiście czeka taki audyt i będę musiał komuś za to zapłacić, a tak "tik tak" i sam bym sobie kepnął :D
pozdrawiam
Wszystkie drogi prowadzą do . . .
trumny.
Robert_mk

Postprzez kamild » cze 27, 2010 23:31

Nie znam dokladnie ustawy ale: absolwenci studiów inżynierskie na kierunkach: architektura, budownictwo, inżynieria środowiska, energetyka lub pokrewnych
co znaczy pokrewnych to juz nie wiem :)
Jak masz czas i checi to zrob, ale zarobku sie nie spodziewaj zbyt duzego ceny teraz to jakies 3zl za m2 budynku. A mozna i taniej, bo sa fachowcy co robia audyty nie widzac obiektu - i tak w koncowym rozrachunku liczy sie papier ;)
Obrazek
kamild

Powrót do Off topic