_

AutoCAD 2 monitory ?

Wszystko o działającym (lub nie) sprzęcie w pracy CAD-owca.

AutoCAD 2 monitory ?

Postprzez awros1 » maja 03, 2013 22:16

Hej,
wiem że kiedyś pojawiło się już takie pytanie, jednak chciałbym dowiedzieć się czy może coś w tej kwestii się zmieniło, albo ktoś wpadł na jakieś genialne rozwiązanie. Czy, pojawiła się może w nowszych wersjach AutoCada możliwość pracy na 2 monitorach, tzn. bez żadnego rozszerzania widoku na 2 ekrany, czy otwieraniu 2 razy programu na różnych pulpitach, tylko czy jest możliwość np. przy pracy nad projektem, na 1 monitorze mieć otwarty widok z góry, a na drugim np. widok z prawej strony ?
Dzięki za odpowiedź
awros1

Re: AutoCAD 2 monitory ?

Postprzez mdbdesign » maja 04, 2013 03:10

Masz dwa monitory????
No i jak one pracuja?
Co widac na jednym a co na drugim?
Marek
mdbdesign

Postprzez velaskez » maja 04, 2013 11:30

Z tego co wiem nie ma takiej opcji, taka filozofia. Jak Ci mało miejsca, to otwierasz rysunki side by side ( wprzypadku monitora 27") Albo otwierasz dwa razy Autocada. Przecież to jest wręcz na korzyść otwierania więcej niż jednej instancji, bo masz bliżej do wszystkich przycisków. Nie musisz jeździć kursorem na drugi monitor :P A przełączenie okien: alt+tab.
velaskez

Postprzez awros1 » maja 06, 2013 16:35

Póki co 27" się jeszcze nie doczekałem, na razie 24 cale. Ostatnio siedziałem nad projektem, gdzie często musiałem przeskakiwać między widokami, wiem że to kwestia odpowiedniego ustawienia, aby wszystko ładnie widzieć, czy też właśnie można otworzyć 2 okna aplikacji, z czystej ciekawości po prostu postanowiłem poprosić o odpowiedź czy jest inna możliwość rozwiązania tej kwestii. Dzięki za odpowiedź :)

mdbdesign napisał(a):Masz dwa monitory????
No i jak one pracuja?
Co widac na jednym a co na drugim?

najczęściej pracuje na laptopie 16 " i drugim monitorze 24 calowym, chociaż znam osoby co na 3 monitorach pracują, jednak dla mnie póki co jest to czysta abstrakcja. zazwyczaj na laptopie mam otwartą dokumentację, czy też inne aplikacje, natomiast na większym pracuję nad projektem. Dla mnie jest to na prawdę duża wygoda mieć wszystko na widoku, nie musząc co chwila przeskakiwać między oknem projektu, a potrzebnymi danymi, informacjami, wszystko mam w tej samej chwili na widoku.
awros1

Powrót do Hardware