_

AUTOCAD 2017 LT - obrót projekt drogowy - layout

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

AUTOCAD 2017 LT - obrót projekt drogowy - layout

Postprzez grzeskok » kwi 09, 2017 22:13

Witam wszystkich forumowiczów, to będzie mój pierwszy post na tym forum więc mam nadzieję że w dobrym miejscu go publikuję.

Kupiłem AutoCAD 2017 LT ponieważ na razie nie stać mnie na pełny AutoCAD, a na studiach korzystałem ze studenckiej wersji pełnej AutoCAD i zderzyłem się z brakiem niektórych funkcji.
Projektuje liniowy projekt zagospodarowania przy drodze, który jest rysowany na mapie zasadniczej. Drogi są długie i jest ich kilkanaście więc potrzebuję podzielić odcinki i dodatkowo obrócić je do wydruku. W wersji pełnej AutoCAD była funkcja odpowiedzialna za to, chyba MVSETUP. Natomiast widzę ze w AutoCAD LT tego nie ma. Czy jest szansa w inny sposób ominąć ten brak i stworzyć Layouty z odpowiednio obróconymi rysunkami do wydruku? Zorientować zawartość rzutni w Layoucie zgodnie z przebiegiem drogi?

Mam nadzieję że napisałem to wystarczająco zrozumiale, z góry dziękuję za pomoc.
grzeskok

Re: AUTOCAD 2017 LT - obrót projekt drogowy - layout

Postprzez DJ Ecstasy » kwi 24, 2017 21:59

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale może po prostu spróbuj zaznaczyć viewport i go obrócić tak jak inny zwykły obiekt?
DJ Ecstasy

Re: AUTOCAD 2017 LT - obrót projekt drogowy - layout

Postprzez notdot » kwi 27, 2017 21:45

w LT po prostu pobaw się samymi rzutniami, można je obracać, zmieniać rozmiar, itp, więc MVSETUP nie będzie ci potrzebny
poza tym owszem LT ma mniej funkcji niż pełna wersja, stąd jego niższa cena - coś za coś ;-)
notdot

Powrót do AutoCAD