_

AUTOCAD 2017 LT - obrót projekt drogowy - layout

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

AUTOCAD 2017 LT - obrót projekt drogowy - layout

Postprzez grzeskok » kwi 09, 2017 22:13

Witam wszystkich forumowiczów, to będzie mój pierwszy post na tym forum więc mam nadzieję że w dobrym miejscu go publikuję.

Kupiłem AutoCAD 2017 LT ponieważ na razie nie stać mnie na pełny AutoCAD, a na studiach korzystałem ze studenckiej wersji pełnej AutoCAD i zderzyłem się z brakiem niektórych funkcji.
Projektuje liniowy projekt zagospodarowania przy drodze, który jest rysowany na mapie zasadniczej. Drogi są długie i jest ich kilkanaście więc potrzebuję podzielić odcinki i dodatkowo obrócić je do wydruku. W wersji pełnej AutoCAD była funkcja odpowiedzialna za to, chyba MVSETUP. Natomiast widzę ze w AutoCAD LT tego nie ma. Czy jest szansa w inny sposób ominąć ten brak i stworzyć Layouty z odpowiednio obróconymi rysunkami do wydruku? Zorientować zawartość rzutni w Layoucie zgodnie z przebiegiem drogi?

Mam nadzieję że napisałem to wystarczająco zrozumiale, z góry dziękuję za pomoc.
grzeskok

Re: AUTOCAD 2017 LT - obrót projekt drogowy - layout

Postprzez DJ Ecstasy » kwi 24, 2017 21:59

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale może po prostu spróbuj zaznaczyć viewport i go obrócić tak jak inny zwykły obiekt?
DJ Ecstasy

Powrót do AutoCAD