_

Autocad Civil 3D - wyświetlanie rzędnych punktów

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Autocad Civil 3D - wyświetlanie rzędnych punktów

Postprzez zeuseta » sty 14, 2021 16:59

Dzień dobry,
Od pewnego czasu mamy problem z jednym z komputerów. Tworzymy powierzchnie terenu z wczytanej chmury punktów (każdy punkt jest obiektem i można wyłączać jego wyświetlanie na warstwie tak by została sama powierzchnia).

Problem polega na tym, że na jednym z komputerów wyświetlana powierzchnia pokazuje "w sobie" dodatkowe etykiety rzędnych. Właściwości stylu są przecież takie same dla obu komputerów (zapisane w pliku), ale na jednym komputerze te rzędne się wyświetlają, na drugim nie, więc musi to być kwestia jakiegoś ustawienia Autocada. Dzieje się tak z każdym plikiem, który ma civilową powierzchnię (rzędne wyświetlają się tylko na wygenerowanych powierzchniach. Na utworzonych korytarzach, które też mają przecież powierzchnię już rzędne się nie wyświetlają).

Czy gdzieś w opcjach lub może jest jakaś zmienna systemowa, która tym steruje? Załączam zrzuty ekranów aby lepiej zobrazować o co chodzi.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Załączniki
z rzednymi.jpg
bez rzednych.jpg
zeuseta
 
Posty: 2
Dołączył(a): sty 14, 2021 10:23

Powrót do AutoCAD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników