_

[INVENTOR] Automatyczna dokumentacja 2D z plików

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

[INVENTOR] Automatyczna dokumentacja 2D z plików

Postprzez kun » kwi 24, 2017 21:27

Cześć,

przesiadłem się z Solid Edge'a ST, na INVENTOR'a przez zmianę pracy. W SEST przygotowanie dokumentacji 2D polegało na przekopiowaniu folderu, zmianie nazwy pliku dokumentacji 3D i 2D, podpięciu nowej części i aktualizacji, ewentualnie przeniesienie "rozjechanych" wymiarów.

Najważniejsze co chciałbym uzyskać w INV, to tabelkę, gdzie miałbym zdefiniowane wymiary X i Y ( gabaryty detalu ) oraz grubość / wysokość, co byłoby automatycznie pobierane ze złożeń i części. Nie mam zielonego pojęcia jak to wykonać w INVENTOR'ze, domyślnie mam dostępną tabelkę "lista części" bez możliwości dodawania innych parametrów w niej.

Proszę o pomoc?!
kun

Re: [INVENTOR] Automatyczna dokumentacja 2D z plików

Postprzez esde » kwi 26, 2017 16:12

Cześć,

Fundamentalne znaczenie w tworzeniu dokumentacji ma odpowiedni szablon rysunkowy i standardy (część, złożenie), więc proponuję żebyś poświęcił chwilę i przygotował formatki. Z pewnością poświęcony czas zwróci się w późniejszym procesie tworzenia dokumentacji.

W załączeniu udostępniam plik .pdf z krótkim opisem (wskazówkami).

Kod, który potrzebujesz (zapisany również w załączonym pliku):

iProperties.Value("Custom", "wsp X")=Measure.ExtentsLength
iProperties.Value("Custom", "wsp Y")=Measure.ExtentsWidth
iProperties.Value("Custom", "wsp Z")= Measure.ExtentsHeight

lub zaokrąglenie do dwóch miejsc po przecinku (zależy jaki dokładny ma być wymiar).

iProperties.Value("Custom", "wsp X")= Round(Measure.ExtentsLength,2)
iProperties.Value("Custom", "wsp Y")= Round(Measure.ExtentsWidth,2)
iProperties.Value("Custom", "wsp Z")= Round(Measure.ExtentsHeight,2)

Innego pomysłu niestety nie mam. Być może chociaż trochę pomogłem.

Pozdrawiam.
Załączniki
X Y Z.pdf
(207.08 KiB) Pobrane 36 razy
esde

Re: [INVENTOR] Automatyczna dokumentacja 2D z plików

Postprzez kun » kwi 26, 2017 23:26

dziękuję za szybką reakcję i odpowiedź!! doświadczenie w obsłudze solid works'a i edge'a pozwoliło mi szybko ogarnąć się w temacie, plus YouTube.. problemem jest ciągła zmienna struktura i logika projektowa, definicje opcji, funkcji i nazewnictwo operacji, ale już jestem bliżej niż dalej - jak to na początku bywa - wszystko przyjdzie z czasem, ale nie ukrywam, że po pierwszym dniu użytkowania byłem przerażony :wink:

dziękuję za pomocne materiały i linki!!
kun

Powrót do Modelowanie 3D