_

Baza elementów i typoszereg w INV10

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

Baza elementów i typoszereg w INV10

Postprzez Slavomino » lut 03, 2006 14:35

Witam wszystkich!
Czy może ktoś wie z grupowiczów jak stworzyć bazę elementów gotowych oraz typoszereg danego elementu np. profilu(zawarty w w/w bazie), w którym zmienia sie np. tylko wysokość. Chciałbym aby wstawiając konkretny element z typoszeregu, element już wstawiony nie ingerował w plik bazowy(będący w bazie elementów).
Z góry dziękuję za pomoc!
Slavomino

Re: Baza elementów i typoszereg w INV10

Postprzez bartekiw » lut 04, 2006 20:48

trzeba sobie stworzyc cos takiego jak "IFuture"
nie bede sie rozpisywal co i jak dokladnie zrobic bo nie wiem co cie interesuje
ale ja z tego korzystam i dziala dobrze
ewentualnie zrobic sobie mozna jakas bryle bazowa ze zmiennymi parametrycznymi

pozdr
bartekiw

Postprzez Slavomino » lut 05, 2006 11:21

Dzięki za pomoc.
Pomijając iFeature może ktoś mi powie jak parametryzując bryłę wstawiając ją do złożenie, zmiany wprowadzone w w/w złożeniunie nie powodowały zmian w bryle bazowej części, z której dany element wstawiono w złożenie.
Slavomino

Postprzez xandra » lut 06, 2006 11:10

Nie rozumiem o co ci chodzi
napisz dokładniej
xandra

Postprzez Slavomino » lut 06, 2006 14:38

Już tłumacze: mam dowolną część zapisaną na dysku, wstawiam ją do złożenia
i w tym złożeniu modyfikuje ją. Chciałbym aby modyfikacje te które wprowadziłem nie miały wpływu na pierwotny plik części (pozostawał niezmieniony), a część zmieniona w złożeniu była zapisywana pod inną nazwą-(w pliku niezależnym od elementu pierwotnie wstawionego).
Jeśli rozumiesz co mnie interesuje to proszę o pomoc.
Slavomino

Postprzez xandra » lut 06, 2006 16:47

jakiegoś specjalnego mechaniznu do zapisu takiej częsci nie ma.
trzeba kombinować np: zapisz jako
xandra

Postprzez tomi » lut 07, 2006 14:59

witam,
najprosciej jest skopiowac-sklonowac dany element w design assistant i zapisac pod inna nazwa. potem podmienic plik czesci w zlozeniu.
w design assistant wybierz opcje manage. wyierz plik ipt czesci, zaznacz (podswietli sie na jakis tam kolor). jezeli chcesz aby skopiowal rowniez pliki powiazane dokumentacji 2d zaznacz na belce ponizej odpowiednie typy plikow i nacisnij find files.
zaznacz wyszukane pliki , w kolumnie action wybierz opcje copy, w kolumnie name wykonujesz klikniecie prawym klawiszem myszy i wybierasz change name. wpisujesz nowa nazwe pliku.tak samo jest z ewentualnymi plikami powiazanymi. po zakonczonej edycji klikasz na okienko save. i koniec. masz w katalogu projektu kopie pliku z powiazana dokumentacja. wystarczy podmienic dana czesc w zlozeniu.
jezeli w design assistant wczytasz caly plik zlozenia iam i wykonasz te same operacje, wyjsciowy plik automatycznie bedzie podmieniony na wersje skopiowana.

mam nadzieje ze o to chodzilo

pozdr.

tomasz

ps.iFeature jest raczej swego rodzaju combosem (terminologia rodem z tekkena:)), w ktorym mozna zapisac kilka powtarzajacych sie operacji modelowania i wykonac je jednym kliknieciem.
tomi

Postprzez Slavomino » lut 10, 2006 10:30

Wielkie dzięki - o to mi właśnie chodziło. Jeszcze nie moge sie przestawić z Mechanical Desktop w którym wystarczyło wstawić element jako niezależny:)
Slavomino

Powrót do Modelowanie 3D