_

Bechtel - pytanie o prace

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Bechtel - pytanie o prace

Postprzez CezaryCezary » kwi 09, 2008 13:53

Podbieranie pracowników to spore koszty. żeby wyciągnąć pracownika trzeba mu zaproponować o 20-25% wyższą stawkę. Więc jak Fluor tak dobrze płaci w Gliwicach, to Bechtel musiałby dać z 9-10 tys. brutto, a to mi się wydaje mało realne, ale może się myle.

Będe się upierał, że Warszawa jest dobrym miejscem, skoro GE EDC tu się zlokalizowało i chcą zatrudnić kolejne kilkaset osób !!!

Na Śląsku macie tyle firm, że naprawdę nie macie na co narzekać ! To Warszawiacy mają powody do narzekania.
CezaryCezary

Postprzez oldbrother » kwi 09, 2008 14:14

CezaryCezary napisał(a):
misiek_wr napisał(a):
CezaryCezary napisał(a):
Tak samo AutoCAD, Microstation. Właśnie za miesiąc wyjeżdżam do Norwegii :)

witam,

mozna wiedziec jaki rejon? w tym roku kolejny raz odwiedzam Norwegie i za kazdym razem jestem pozytywnie zaskoczony,

pozdrawiam

Kongsberg

Witaj!
Ja też coraz bardziej myślę skandynawskim kierunku na wyjazd - można wiedzieć czy jedziesz na kontrakt czy permanent employment? Jaką stawkę udało Ci się wynegocjować??? Jesteś stresowcem czy pipingowcem? Ile lat masz doświadczenia i jak wyglądało samo nawiązanie kontaktu - sam znalazłeś pracodawcę czy też zrobiłeś to poprzez agencję pośredniczącą??? Sorry że tak dużo pytań ale nie chciałbym "wyważać drzwi już otwartych" oraz na nowo odkrywać Ameryki skoro ktoś już to przede mną zrobił...
Dzięki za odpowiedź i wyrozumiałość.
Pozdrawiam
oldbrother

Postprzez dar » kwi 09, 2008 14:27

CezaryCezary napisał(a):Podbieranie pracowników to spore koszty. żeby wyciągnąć pracownika trzeba mu zaproponować o 20-25% wyższą stawkę. Więc jak Fluor tak dobrze płaci w Gliwicach, to Bechtel musiałby dać z 9-10 tys. brutto, a to mi się wydaje mało realne, ale może się myle.

Będe się upierał, że Warszawa jest dobrym miejscem, skoro GE EDC tu się zlokalizowało i chcą zatrudnić kolejne kilkaset osób !!!

Na Śląsku macie tyle firm, że naprawdę nie macie na co narzekać ! To Warszawiacy mają powody do narzekania.

Akurat Fluor tak bardzo rewelacyjnie nie płaci , no może doswiadczonym projektantom branży pipingu i stresowcom, bo raczej w branzy procesu , elektrycznej czy mechanicznej takich stawek nie ma.

A zdrugiej strony ludzie których zatrudnil KTI w Płocku na kontrakcie wyciągają ponad 10 tys miesiecznie.

ja dalej mówie ze trudno bedzie Bechtelowi o wykwalifikowanych projektantów sredniego szczebla( 3-10 lat doswiadczenia w branzy) a tacy decydują w zasadzie o postępie projektu.
dar

Postprzez kurtz » kwi 09, 2008 16:37

dar napisał(a):A zdrugiej strony ludzie których zatrudnil KTI w Płocku na kontrakcie wyciągają ponad 10 tys miesiecznie.

to tyle dają w Płocku???
chyba muszę do nich zapukać,

pracuje przeszło rok w orurowaniu, teraz też trochę liczę stresy, ale tego to jeszcze muszę się dużo nauczyć - chciałbym ok. 3500 brutto - dadzą tyle, nie za dużo? (angielski kiepsko)
kurtz

Postprzez CezaryCezary » kwi 09, 2008 18:21

oldbrother - KONGSBERG AUTOMOTIVE, branża mechaniki (tworzenie oprzyrządowania do produkcji seryjnej aut), stanowisko konstruktor. Nie jestem pipingowcem, ani stress-manem. Po 2.5 roku dośw. zaproponowali mi ok. 8000 zł netto + zakwaterowanie gratis + 2 przeloty gratis w miesiacu. Prace znalazłem dzięki ogłoszeniom /ludziom z www.forumnorwegia.net - bardzo dobre forum. Zanim się zabierzesz do wyjazdu przygotuj się na wysokie koszty w NO. Szwecja jest tańsza, ale i zarobki słabsze. Niektórzy mieszkają w Szwecji i dojeżdżają do pracy w Norwegii :)

Pomoc/oferty pracy znajdziesz też na
http://polonia.no/
http://www.forum-norwegia.pl/ http://forum.skandynawia.pl/viewforum.php?f=50

----------------------------------------------------------------

Co do zarobków rzędu 15.000 zł brutto jak tu ktoś pisał, że może Bechtel tyle zaproponuje....Pamiętajcie że dolar jest po 2.2 zł !!! A nie po 4 żłote jak kiedyś. 15.000 zł to jest prawie 7000$ - to wielu inżynierów w USA tyle nie zarabia, a przecież zachodnie firmy interesują się PL, tylko ze względu na tanią siłę roboczą. Dlatego dla mnie te 15 tys. jest mocno nierealne, ale może (?).
CezaryCezary

Postprzez dakesh » kwi 09, 2008 20:01

Mnie też 15 tysi wydaje się mało realne.

Wysokość zarobków bardziej zależy od firmy (wielkość, polska/zagraniczna), od doświadczenia i branży, aniżeli od lokalizacji. Wcale w Wawie mie ma zbyt wysokich zarobków.
Pozdrowienia,
DaKesh
dakesh@o2.pl
dakesh

Postprzez dar » kwi 09, 2008 22:19

CezaryCezary napisał(a):oldbrother - KONGSBERG AUTOMOTIVE, branża mechaniki (tworzenie oprzyrządowania do produkcji seryjnej aut), stanowisko konstruktor. Nie jestem pipingowcem, ani stress-manem. Po 2.5 roku dośw. zaproponowali mi ok. 8000 zł netto + zakwaterowanie gratis + 2 przeloty gratis w miesiacu. Prace znalazłem dzięki ogłoszeniom /ludziom z www.forumnorwegia.net - bardzo dobre forum. Zanim się zabierzesz do wyjazdu przygotuj się na wysokie koszty w NO. Szwecja jest tańsza, ale i zarobki słabsze. Niektórzy mieszkają w Szwecji i dojeżdżają do pracy w Norwegii :)

Pomoc/oferty pracy znajdziesz też na
http://polonia.no/
http://www.forum-norwegia.pl/ http://forum.skandynawia.pl/viewforum.php?f=50

----------------------------------------------------------------

Co do zarobków rzędu 15.000 zł brutto jak tu ktoś pisał, że może Bechtel tyle zaproponuje....Pamiętajcie że dolar jest po 2.2 zł !!! A nie po 4 żłote jak kiedyś. 15.000 zł to jest prawie 7000$ - to wielu inżynierów w USA tyle nie zarabia, a przecież zachodnie firmy interesują się PL, tylko ze względu na tanią siłę roboczą. Dlatego dla mnie te 15 tys. jest mocno nierealne, ale może (?).

Akurat firmy tej branży płacą dosyć dobrze na zachodzie

40000 funtów rocznie brutto rocznie w Uk, nie jest jakąś wygórowaną sumą na permament position dla mechanical engineera, tj jakies 15000PLN miesiecznie

a specjaliści od pipingu i stressu mogą liczyc na kasę rzędu 40-60 funtów na godzinę przy pracy kontraktowej.
dar

Postprzez CezaryCezary » kwi 11, 2008 00:07

40000 funtów rocznie brutto rocznie w Uk, nie jest jakąś wygórowaną sumą na permament position dla mechanical engineera, tj jakies 15000PLN miesiecznie

No tak ale z kilkuletnim doświadczeniem (a na kontrakcie - na ogól z kilkunasto letnim - min experience / max exp. - 10/15 years :) )

Poza tym mówimy o Warszawie, o Polsce, a nie o Zachodzie
CezaryCezary

Postprzez CezaryCezary » kwi 18, 2008 23:29

Tu ciekawa oferta:

TELEMARK ES Sp. z o.o.
Spółka TELEMARK ES Sp. z o.o. zajmuje się wykonywaniem prac inżynieryjnych dla firm skandynawskich oraz opracowywaniem w Polsce projektów zamówionych przez firmy ze Skandynawii.
Obecnie poszukujemy:

Inżynierów Mechaników
Miejsce pracy: Porsgrunn, Stokke / Norwegia
Region: Norwegia

Opis stanowiska:

Praca przy projektach związanych z budownictwem, przemysłem stoczniowym i wydobyciem ropy naftowej/gazu ziemnego – wielkie konstrukcje stalowe i systemy rurociągów.

Wymagania:

* minimum 5 letnie potwierdzone doświadczenie zawodowe w dużych firmach inżynieryjnych związanych z przemysłem stoczniowym lub petrochemicznym przy projektowaniu/nadzorze dużych konstrukcji stalowych i systemów rurociągów
* znajomość oprogramowania: Intergraph Smart Plant, STID, Proco Sys, PCS Loop Word, SAP
* umiejętność pracy z dokumentacją techniczną
* znajomość jęz. angielskiego w stopniu dobrym (znajomość jez. rosyjskiego będzie dodatkowym atutem)
* dyspozycyjność– praca w systemie: 3 tygodnie w Norwegii, 1 tydzień (wolny) w Polsce

Oferujemy:

* atrakcyjne warunki wynagrodzenia oraz zakwaterowanie
* pracę w stabilnych, zagranicznych firmach

CV@Telemark-es.no

Aplikacje zawierające CV w języku polskim i angielskim na formularzach zamieszczonych na naszej stronie internetowej prosimy przesyłać na podany powyżej adres:

Dodatkowym atutem będzie załączenie dwóch listów referencyjnych
w języku angielskim z poprzednich miejsc pracy.

Dziękujemy za nadesłane zgłoszenia, jednocześnie informujemy,
że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

http://www.Telemark-es.no
CezaryCezary

Postprzez dar » kwi 20, 2008 23:39

CezaryCezary napisał(a):

No tak ale z kilkuletnim doświadczeniem (a na kontrakcie - na ogól z kilkunasto letnim - min experience / max exp. - 10/15 years :) )

Poza tym mówimy o Warszawie, o Polsce, a nie o Zachodzie

Jeżeli GE/EDS daje 8000 PLN brutto inżynierowi z doświadczeniem w branzy Energy to myślę że Bechtel może dać więcej
dar

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD