_

Blok parametryczny - "mechanika" parametrów łańcuchowych

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Blok parametryczny - "mechanika" parametrów łańcuchowych

Postprzez kwaart » lip 15, 2020 00:38

Witam.
Od dłuższego czasu walczę z blokami parametrycznymi. Szczególnie z ustaleniem zasad rządzących "mechaniką" parametrów. Doszedłem już, że istotne znaczenia ma "łańcuchowość" parametru. Czy ktoś ma jakąś wiedzę w tym względzie? Proszę nie odsyłać mnie do HELP'a, który niewiele wnosi i nie jestem obcojęzyczny, na tyle by przebijać się przez obcą literaturę fachową.

1. Może ktoś pomógł by mi ustawić parametry na działania przedstawione na obrazku "mechanika parametrów".
2. Czy ktoś wie czy i ewentualnie jak można stosować działania matematyczne (+, -, *, sinus, cosinus, i inne funkcje mat.) dla określenia wartości danego parametru w oparciu o wartości innych parametrów (powiązanych łańcuchowo lub nie), wartości pól (field) i ewentualnie parametru "widoczności" i operacji "przeglądania" (patrz obrazki z parametrami). Wydaje mi się, że może być taka możliwość, bo w nakładkach efekt działania bloków parametrycznych na to mógł by wskazywać. No chyba, że to już języki programowania.

Mam świadomość, że być może najnowsze wersje CAD-ów i nakładek robią to wszystko, ale ich nie mam. A nawet jeśli robią, to efekt graficzny nie jest zadowalający.

Z góry dziękuję i pozdrawiam, kwaki z kwaart :)

AutoCAD 2008PL
Załączniki
mechanika parametrów_1.jpg
mechanika parametrów.pdf
(97.43 KiB) Pobrane 69 razy
parametr obrotu jako funkcja.jpg
parametry liniowe jako funkcje.jpg

Ostatnio podbity przez kwaart, lip 15, 2020 00:38
Pozdrawiam i dobrego dnia, kwaki z kwaart [AC2008PL]
kwaart

Powrót do AutoCAD