_

[Bloki dynamiczne] Bloki z kreskowaniem

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

[Bloki dynamiczne] Bloki z kreskowaniem

Postprzez AutoCad_Challenge » sty 09, 2019 14:22

Cześć.

Od jakiegoś czasu staram się zrobić rozciągliwy blok dynamiczny z kreskowaniem.
Udało mi się, rozumiem jak to działa. Hatch mam ustawiony jako associative, a w funkcji "stretch" danego bloku ustawiam
granice, do których "hatch" ma się dostosowywać.

Ogólnie działa, ale jest jedna rzecz, która nieźle mnie irytuje i nie znalazłem sposobu na poprawienie jej:

W trakcie rozciągania lub kurczenia bloku, czasami (bądź często) zdarza się, że:

1. "hatch" pozostaje poza granicami rozciągania przy kurczeniu
2. "hatch nie rozciąga się do końca do granicy rozciągania.

Mówię o obiekcie typu prostokąt, który jest podzielony na parę części i każdy jest "zchatchowany" innym kolorem. Zdarza się też, że wszystkie hatche są ok, ale jeden albo wyszedł poza granice tego prostokąta, bądź się nie rozciągnie do końca.

Będę wdzięczny za pomoc, gdyż szukałem już w wielu miejscach i odpowiedzi nie znalazłem.

Pozdrawiam.
AutoCad_Challenge

Re: [Bloki dynamiczne] Bloki z kreskowaniem

Postprzez AutoCad_Challenge » lut 13, 2019 11:00

Cześć,

Z moich obserwacji problem "się rozwiązuje" jeżeli będzie się te bloki rozciągać bardzo blisko na ekranie (przybliżony model).
To prawdopodobnie powoduje, że te "hatche" się nie crashują i AutoCad jest "skupiony" tylko na tym obiekcie.
W przypadku rozciągania na oddalonym modelu występuja sytuacja pierwotna, którą opisywałem.

Pozdrawiam,
AC
AutoCad_Challenge

Powrót do Forum CAD