_

Brak okna szkicu Solid edge ST 7

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Brak okna szkicu Solid edge ST 7

Postprzez JanuszSolid » mar 09, 2018 14:57

Załącznik forum.png nie jest już dostępny
Witam.
Mam następujący problem. Nie mogę znaleźć okienka czy też funkcji szkicu w Solid edge st7. Można tworzyć figury, ale nie mogę wybrać płaszczyzny. Dostałem niby tą samą wersje studencką (program dostałem od nauczyciela) na której się uczę i tam taka funkcja jest. Jakoś można normalnie tworzyć w programie ale dla mnie było by wygodniej gdyby taka funkcja była. Ktoś coś wie ?

Na n zdjęciu widać taki pasek narzędziowy jak ja mam, a poniżej jaki miałem w programie na którym się uczę. Dokładnie brakuję tego co jest na zielono.
Załączniki
forum.png
JanuszSolid

Re: Brak okna szkicu Solid edge ST 7

Postprzez Remal » mar 09, 2018 15:23

Masz domyślnie ustawiony tryb synchroniczny modelowania przy uruchomieniu, opiera się on na trochę innej ideologii i ma inny interfejs niż tryb sekwencyjny (tradycyjny, którego szukasz) ze szkicem i drzewkiem operacji. Można zmieniać swobodnie tryby w zakładce narzędzia. Można ustawić też w opcjach żeby program uruchamiał się zawsze w trybie sekwencyjnym.
Remal

Re: Brak okna szkicu Solid edge ST 7

Postprzez JanuszSolid » mar 09, 2018 15:42

Wielkie ale to wielkie dzięki !! :)
JanuszSolid

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących