_

Rysunek

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Re: Rysunek w AutoLISP

Postprzez ahcinga » sty 08, 2019 17:12

Kod: Zaznacz cały
(alert (strcat"Przy załozeniu stycznosci lukow do prostyh pionowych \nb jest funkcja(a h alfa) i wynosi b=" (rtos b 2 3)))

Na rysunku łuki nie są styczne do pionowych prostych, wtedy podanie "b" jest uzasadnione.
Agniecha
ahcinga

Re: Rysunek w AutoLISP

Postprzez asa » sty 08, 2019 17:20

ahcinga napisał(a):
Kod: Zaznacz cały
(alert (strcat"Przy załozeniu stycznosci lukow do prostyh pionowych \nb jest funkcja(a h alfa) i wynosi b=" (rtos b 2 3)))

Na rysunku łuki nie są styczne do pionowych prostych, wtedy podanie "b" jest uzasadnione.

Ja przyjąłem takie założenie być może błędne bo tak ładniej wygląda ;) Przerobienie lispa pozostawiam Innym. Wręcz powiem że przy braku styczności łuków do prostych pionowych czy ukośnych wewnętrznych "wyzwanie" jest banalne przy założeniu stałego r łuku dolnego, lub nie berdzie posiadać rozwiązań dlatego założyłem styczność.
Zresztą to tylko zabawa popołudniowa niech się zainteresowany dopyta tego "krwawego" Ukraińca o to.
;)
Pozdrawiam
asa
P.S.
Awatarek ładny ;)
asa

Re: Rysunek

Postprzez hegybrown » sty 10, 2019 12:34

Jak porozpisujesz warunki matematycznie na kartkach to się jakoś dogadamy :) Napisz na kiedy tylko bo w tym tygodniu mam mało czasu. Daj ewentualnie kontakt na priv
hegybrown

Poprzednia strona

Powrót do AutoCAD