_

Bryła z przekrojów

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Bryła z przekrojów

Postprzez Slumi » lut 04, 2019 11:41

Witam,

Mam problem z utworzeniem jednolitej bryły na podstawie dwóch zamkniętych splajnów (dwa przekroje), próbowałem na wiele sposobów ale każdy z nich jest niezadowalający.

Proszę o jakieś wskazówki jak najprościej takie coś wykonać, w załącznikach podsyłam DWG i screenshot co jest celem (udało mi się dojść do momentu gdzie jakimś cudem wykonałem powierzchnie NURBS ale nadal nie można zrobić bryły)

Z góry dziękuję za pomoc
Załączniki
Model Solid 2.3.png
Solid 2.5.2.dwg
(45.6 KiB) Pobrane 7 razy
Slumi

Re: Bryła z przekrojów

Postprzez akor » lut 04, 2019 22:49

Jeżeli można, a wydaje mi się, że można narysować zarys obiektu w widoku z góry polilinią to zrobiłbym to tak.
Narysowałbym polilinią widok z góry, potem przez wyciągnięcie utworzyłbym bryłę, a następnie ową bryłę przyciąłbym dwiema powierzchniami walcowymi.
Co też uczyniłem i w załączniku poniższym przedstawiam.
1.jpg

akor

ps
jeżeli można to unikam splajnów jak ognia, ale to może moja fobia i powinienem się z tego leczyć
akor

Postprzez Sergios » lut 04, 2019 23:00

akor napisał(a):ps
jeżeli można to unikam splajnów jak ognia, ale to może moja fobia i powinienem się z tego leczyć

Nieprawda. Narzędzia na maszynach czy też wiązka lasera potrafi spłatać niezłego figla ze splajnem! Przykłady?
Gwiazdkowe otwory, łuki z zadziorami ponadto nierównomierne, wpalenia w detalach, błąd ścieżki narzędzia.
Splajn? Zabronić ustawą!
Sergios

Postprzez akor » lut 05, 2019 13:27

Dziękuję, uspokoiłeś mnie, nie będę się z tego (niechęci do splajnów) leczyć.

akor
akor

Postprzez Slumi » lut 06, 2019 00:31

Dziękuję bardzo za pomoc ! :)
Slumi

Powrót do AutoCAD