_

bystronic 3015 - pomocy

Wszystko o wytwarzaniu wyrobów.

bystronic 3015 - pomocy

Postprzez case_ms » maja 30, 2006 08:32

Witam kolegów.

Kupilismy niedawno laser bystronica 3015. Po zmontowaniu okazalo sie ze laser nie ma mocy na przeplanie blachy #2. Sprzedający nam laser postanowil zmienic lustra rzonatora. Zmienil wiec lustra no i pali nam blachy do 12mm. Ale jest inny problem. Na brzegu ciętego detalu są duze ząbki. Mowili ze to kwestia zakotwienia maszyny oraz usunięcia luzów na czyms tam... maszyna zakotwiona , luzy podobno usunięte ale nic nie pomoglo. Co mamy zrobić aby krawędz była gładka?
Jaki serwis ewentualnie proponujecie?
Pozdrawiam Marek

GG. 6422362
case_ms
 
Posty: 13
Dołączył(a): gru 16, 2005 11:56

Re: bystronic 3015 - pomocy

Postprzez SzaMarek » maja 31, 2006 12:00

Witam.
W dokumentacji Bystronica są zamieszczone szczegółowe (z iście niemiecką precyzją) wymagania odnośnie fundamentowania maszyny. Wymogi są bardzo ostre. W ogólnym zarysie sprowadzają się do konieczności wylania jednolitej płyty fundamentowej o grubości ok. 80cm, gęsto zbrojonej prętami fi 20 i odizolowanej od drgań pochodzących od innych maszyn. Wymagania te są wynikiem faktu, iż z jednej strony korpus maszyny ma małą sztywność - konstrukcja spawana, zaś z drugiej, maszyna i rezonator są osobnymi konstrukcjami, których dokładność wzajemnego pozycjonowania gwarantuje odpowiednio stabilna płyta fundamentowa. To właśnie było powodem, dla którego zrezygnowaliśmy z zakupu Bystronica. Oczywiście, w rozmowach z przedstawicielem Bystr. problem fundamentów jest marginalizowany. Na nasze uwagi odnośnie ostrych wymagań dot. fundamentowania niezmiennie otrzymywaliśmy zapewnienie (słownie, nie na piśmie!), że są one wygórowane tylko tak na wszelki wypadek, ale w gruncie rzeczy fundament nie musi być aż tak solidny. No i Twój Marku przypadek potwierdza nasze obawy. Nie wiem jaki fundament Masz pod swoją maszyną, ale z całą pewnością to na niego właśnie serwis będzie zrzucał winę za nieprawidłowe działanie maszyny. W tej sytuacji proponuję Ci wykonać ekspertyzę budowlaną fundamentu (są odpowiedni fachowcy) z pomiarami sztywności, częstotliwości dragań własnych, odpowiedzi na pobudzenie impulsowe itd. Jeżeli potwierdzi ona spełnienie warunków określonych w DTR-ce lasera to Wygrałeś. Możesz na tej podstawie dochodzić swoich praw. Jeżeli nie .... hmm, no cóż. Możesz mieć kłopoty niestety. Nie Ty pierwszy padłeś ofiarą wyszczekanego, elokwentnego i kutego na cztery nogi sprzedawczyka maszyn. Żeby nie było wątpliwości - dotyczy to w równej mierze WSZYSTKICH, tzw. przedstawicieli producentów maszyn i Bystronic nie jest tu wyjątkiem. Niestety.
Pozdrawiam
Marek Szafrański
SzaMarek
 
Posty: 1
Dołączył(a): maja 31, 2006 11:24

Re: bystronic 3015 - pomocy

Postprzez lebow » cze 11, 2006 12:26

Jesli to nowa maszyna to co z serwisem gwarancyjym---? a jesli używana to poprostu trzeba ustawić rezonatr i lustra tak aby wiązka światła biegła równo -inaczej jej położenie było jadnakowe (lub zblizone)w ka zdym punkcie stołu robimy to poprzez wypalanie papierka...........a co to krawędzi blach to jeszcze trzeba dopracowć ogniskową głowicy i parametry cięcia bo te fabryczne-producenta maszyny są niestety do super jakości blach a z nimi jest róznie.
lebow
 
Posty: 6
Dołączył(a): cze 11, 2006 12:16

Re: bystronic 3015 - pomocy

Postprzez bystro-cnc » wrz 26, 2006 15:23

Hmmm jaki wiek tej maszyny i typ cnc (oprogramowania cnc86 cnc90 czy cnc96) raczej tylko serwis namiar tylko na priv
bystro-cnc
 
Posty: 8
Dołączył(a): kwi 17, 2006 12:50

Re: bystronic 3015 - pomocy

Postprzez bystro-cnc » wrz 26, 2006 15:24

Hmmm jaki wiek tej maszyny i typ cnc i moc rezonatora raczej tylko serwis namiar tylko na priv
bystro-cnc
 
Posty: 8
Dołączył(a): kwi 17, 2006 12:50


Powrót do CNC

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników