_

[CAD]C3D Linie charakteryst. - widoczne rzędne wierzchołków

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

[CAD]C3D Linie charakteryst. - widoczne rzędne wierzchołków

Postprzez Tomasz993311 » kwi 15, 2019 21:16

Zastanawiałem się czy da się stworzyć linię chrakterystyczną na której wierzchołkach automatycznie pojawiałby się tekst z rzędną danego wierzchołka. Próbowałem osiądnąć to za pomocą zmiany stylu linii chrakterystycznej, ale jednym typem komponentu dla "Kierunek widoku: Plan" jest "Linia chrakterystyczna". Da się jakoś dodać do tej listy kompnent typu etykieta lub znacznik?
Szukałem też rozwiązania inną drogą - etykiety na wierzchołkach linii chrakterystycznej pojawiające się automatycznie po zmianie liczby jej wierzchołków - tak jak ma to miejsce w przypadku linii trasowania. Użycie etykiet linii charakterystycznej ("Opisz->Dodaj etykiety -> Linia chrakterystyczna -> Wiele segmentów") sprawia, że dodanie wierzchołka do linii chrakterystycznej PO zastosowaniu etykiet ("Opisz->Dodaj etykiety -> Linia chrakterystyczna -> Wiele segmentów") skutkuje stworzeniem segmentu linii chrakterystycznej który nie będzie miał etykiet.
Jest jakieś rozwiązanie by (w planie) na wierzchołkach linii chrakterysztycznych zawsze widniała informacja o rzędnej tego wierzchołka?
Tomasz993311

Re: [CAD]C3D Linie charakteryst. - widoczne rzędne wierzchoł

Postprzez wilda » kwi 20, 2019 11:14

Może to pomoże?
Załączniki
etykieta.jpg
wilda

Powrót do AutoCAD