_

Cad Decor

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Cad Decor

Postprzez KamiL09 » maja 08, 2009 15:02

Witam wszystkich. Co sądzicie o programie CadDecor, i czy z czymś można go porównać? Chodzi mi o inne programy :)
KamiL09

Re: Cad Decor

Postprzez g » lip 22, 2009 16:44

To zależy pod jakim kątem chcesz go wykorzystać :) Wielu projektantów na nim pracuje i jakoś sobie radzą - bo program jest dość intuicyjny i każdy może się go nauczyć. Problem natomiast jest taki, że jest to program niestabilny, na każdym komputerze inaczej działa generując inne błędy - owszem pomoc techniczna stara się pomagać, ale chyba nie o to chodzi, żeby się męczyć przy chociażby rysowaniu linii...

Wielu jednak nie chce z niego rezygnować, bo nie ma alternatywy :/ Cad Decor ma bardzo rozwinięty moduł edycji płytek, właściwie można zrobić każdy wymyślony przez siebie układ w prosty sposób, można dodawać własne płytki a program je zlicza, ucina gdzie trzeba itp. Szukałam innych programów do projektowania łazienek i znalazłam BathCad, czyli coś podobnego anglojęzycznego, ale i droższego 2 razy.

Wizualizacje w Cad Decorze nie powalają na kolana, ale jak mówią projektanci - cel jest w miarę osiągnięty, bo chodzi o pokazanie "mniej więcej" klientowi co i jak...
g

Postprzez intericad.pl » kwi 29, 2015 16:51

Dzień dobry,

Polecam przyjrzeć się programowi InteriCAD. Duże możliwości jeśli chodzi o projektowanie i wizualizację wnętrz. Program wyposażony w moduł CAD, moduł układania płytek, moduł budowania kuchni i dwa silniki renderujące.

Można tworzyć wnętrza każdego typu. Przykład wizualizacji poniżej:

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t31.0-8/11155033_692925997502682_4503475892656145984_o.jpg

Więcej informacji można znaleźć tutaj:
http://www.intericad.pl/index.php
https://www.youtube.com/user/infoiicad

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.
12 428 51 47-51
intericad.pl

Postprzez Anna C » sie 23, 2018 11:49

Cześć. Pracuje na CAD Decor od 2 lat i jestem bardzo rozczarowana tym oprogramowaniem (cena nieadekwatna do możliwości). Jest sprawny w wykonywaniu wizualizacji małych pojedynczych pomieszczeń, ale zupełnie nie nadaje się do pracy z dużymi wnętrzami (powierzchnia pomieszczeń pow. 100m2). W programie jest bardzo dużo błędów, które uniemożliwiają sprawną pracę. Psują się pliki z teksturami, co wymaga wielokrotnego żmudnego ich nanoszenia. Podczas pracy program często się zawiesza. Wszystkie błędy jakie utrudniają pracę, zgłaszałam dystrybutorowi oprogramowania, ale z tego co widzę producent mało co robi w kierunku ich wyeliminowania. Program nie obsługuje wszystkich rodzajów plików 3ds. Nie ma dobrego narzędzia do przygotowywania dokumentacji technicznej. Jest to program stricte dedykowany dla np. sklepów z wyposażeniem wnętrz, które swoim klientom robią szybkie bezpłatne wizualizacje, nie nadaje się natomiast do profesjonalnego zastosowania.

W najbliższym czasie planuję przetestować Sketch Up i czym prędzej zmienić program.
Anna C

Postprzez MinasTirith » sie 27, 2018 15:09

Cześć! :D

Działam na tym sofcie od 8 lat i jestem zadowolona. Najpierw miałam CAD Decor, teraz CAD Decor PRO. Wizki robi się MEGA szybko. Praca w środowisku intuicyjna. Biblioteki modeli 3D i tekstur imponujące.
Modele 3D zaciągnięte z internetu bez problemu można dodać jeśli tylko są dobrze narysowane, no ale wiadomo, że z tym bywa różnie :roll: Jak nie mogę znaleźć jakiegoś modelu to można zgłosić jego narysowanie na stronie u producenta. Niestety trzeba czekać dość długo bo czasem nawet kilka tygodni ale to jest za darmo i wiadomo, że będzie działał dobrze w programie.

Anna C pisze, że ma problem z rysowaniem pomieszczeń powyżej 100m2... Nie rozumiem tego problemu, bo robię nawet większe. Gdzieś na stronie producenta jest info, że po przekroczeniu MILIONA POWIERZCHNI mogą pojawić się problemy. Jeśli więc wstawiasz czterdzieści pełnych modeli żyrandoli które zaciągnęłaś z internetu to nie dziwi, że program nie działa jak należy... Moja sugestia jest taka, żeby wstawiać OBRYS a nie pełen model a wcześniej jeszcze sprawdzić ile on waży i czy można go jakoś zmniejszyć. Projekt nie ucierpi na jakości a będzie lżejszy więc pewnie zrobisz te duże projekty na których Ci zależy.

Jeśli "psują się pliki z teksturami" (?!) to zakładam, że chodzi Ci o to, że w wizualizacji coś nie gra - sprawdź czy masz kartę graficzną która spełnia wymagania.

No i może warto wybrać się na szkolenie zanim wydasz grubą kasę na nowy program który za chwilę też będziesz zmieniać bo okaże się, że też "coś nie działa"... :wink:
Przy okazji błędy i problemy zgłaszaj do producenta a nie dystrybutora to jest szansa, że zostanie szybko rozwiązany.

Chodzą słuchy, że wersja beta z nową dokumentacją techniczną jest już w testach zewnętrznych więc zacieram rączki i już się cieszę na nowości! :o

Jeśli ktoś lubi nowinki technologiczne to polecam do programu dokupić HTC Vive i zrobić w biurze studio 3D - klienci są przeszczęśliwi a Ty wyprzedzisz konkurencję o lata świetlne :P
MinasTirith

Powrót do Forum CAD