_

CADPL-Pack cd:USR_GetKeyWord ucina string

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

CADPL-Pack cd:USR_GetKeyWord ucina string

Postprzez CAAD » paź 28, 2020 12:56

Cześć,
zacząłem interesować się lispem, znalazłem wasze forum i świetną bibliotekę CADPL-Pack. Gratuluję pomysłu i włożonej pracy.
Zastanawiam się dlaczego funkcja ucina string po wystąpieniu spacji. Wydaje mi się że funkcja getkword ucina string. Da się to w jakiś sposób zmodyfikować aby zachować string bez względu na znaki z jakich się składa?
CAAD

Re: CADPL-Pack cd:USR_GetKeyWord ucina string

Postprzez kojacek » paź 28, 2020 22:11

CAAD napisał(a):Cześć,
zacząłem interesować się lispem, znalazłem wasze forum i świetną bibliotekę CADPL-Pack. Gratuluję pomysłu i włożonej pracy.
Zastanawiam się dlaczego funkcja ucina string po wystąpieniu spacji. Wydaje mi się że funkcja getkword ucina string. Da się to w jakiś sposób zmodyfikować aby zachować string bez względu na znaki z jakich się składa?

Funkcja działa poprawnie. Ucinanie łańcucha tekstowego wynika z działania funkcji initget. W tej funkcji słowa kluczowe odseparowane są znakiem (znakami) spacji. Przykładowo wywołanie funkcji
Kod: Zaznacz cały
(initget "Raz Dwa")
definiuje dwa (oddzielne) słowa kluczowe.
kojacek

Re: CADPL-Pack cd:USR_GetKeyWord ucina string

Postprzez z » paź 29, 2020 15:40

Po raz kolejny przekonuję się, że wiedza coraz częściej nie idzie w parze z mądrością...
Kod: Zaznacz cały
(initget "niektorym koronawirus wypalil mozg")
z
z

Powrót do AutoCAD