_

[LISP] CADPL-Pack-v1.lsp [Dyskusja]

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Re: [LISP] CADPL-Pack-v1.lsp [Dyskusja]

Postprzez ziele_o2k » mar 19, 2018 11:37

kruuger napisał(a):to sie ma jakies konto czy jakis konkretny projekt?
podaj linka jak juz masz cos. moze bedzie sie latwiej w to wgrysc jak bedzie mniej rzeczy poki co.
k.

Jak to działa wszystko do końca nie wiem. Konto trzeba mieć, żeby założyć projekt i w jakimś uczestniczyć.
tutaj masz linka do mojego - jeszcze tam nic nie ma https://github.com/zieleo2k/GT-CAD
Ziele
ziele_o2k

Postprzez kojacek » mar 19, 2018 12:03

ziele_o2k napisał(a):
podaj linka jak juz masz cos. moze bedzie sie latwiej w to wgrysc jak bedzie mniej rzeczy poki co.
k.

Jak to działa wszystko do końca nie wiem. Konto trzeba mieć, żeby założyć projekt i w jakimś uczestniczyć.
tutaj masz linka do mojego - jeszcze tam nic nie ma https://github.com/zieleo2k/GT-CAD

No ok, to wygląda... ale (co widzę w ogólności):
> Tamtejszy pack to kopia tego tutaj. Musisz dbać o jego aktualizację. Z czasem (mówię to dzięki wrodzonemu czarnowidztwu) - to się rozejdzie. Im więcej kopii w sieci, tym większe tego prawdopodobieństwo.
> Zaletą tego tutaj jest jednoosobowa kontrola nad aktualizacją (dzięki kruuger-owi). Wadą - obciążanie go pracą.
> Kolejna zaleta to jego jednoźródłowość - można się ogólnie zgodzić, że ta wersja (kopia) tutaj jest zawsze ostatnia i ostateczna. Wszelkie inne dostępne kopie, już takie z zasady nie są.
> Ogólnie zrezygnowałbym z aktualizacji help-a. Kto chce się nauczyć, nauczy się, jakby co - zapyta.
> Wobec powyższego - skupić się na samym kodzie (z komentarzami jak do tej pory).
> Najlepszym rozwiązaniem (w mojej opinii) dla Pack'a, byłaby platforma w stylu jakiegoś Wiki.
kojacek

Postprzez kruuger » mar 19, 2018 12:42

@kojacek no musialoby to byc prowadzone albo tu albo na git

glownie chodzi mi o to ze jesli wypatrzycie jakas drobna "literowke", abyscie mogli to poprawic sami.
moze na dropbox wrzuce i wam udostepnie?

tyle pracy w help poszlo, szkoda byloby zrezygnowac.

co do Wiki, to ze help'a tam wrzucic czy opisy/komentarze ?
k.
kruuger

Postprzez kojacek » mar 19, 2018 12:58

kruuger napisał(a):@kojacek no musialoby to byc prowadzone albo tu albo na git

glownie chodzi mi o to ze jesli wypatrzycie jakas drobna "literowke", abyscie mogli to poprawic sami.

k.

A ten git pozwala dzielić / składować / udostępniać / publikować pliki? Różnego rodzaju?
No a czy on jest za darmochę, czy już jakieś większe rzeczy to trzeba z kasy wyskoczyć?
Ogólnie to też jestem za, niemniej nawet na git-cie, też będzie musiał być tam prezes, tego całego interesu.
kojacek

Postprzez kruuger » mar 19, 2018 13:02

kojacek napisał(a):
kruuger napisał(a):@kojacek no musialoby to byc prowadzone albo tu albo na git

k.

A ten git pozwala dzielić / składować / udostępniać / publikować pliki? Różnego rodzaju?
No a czy on jest za darmochę, czy już jakieś większe rzeczy to trzeba z kasy wyskoczyć?
Ogólnie to też jestem za, niemniej nawet na git-cie, też będzie musiał być tam prezes, tego całego interesu.

wlasnie nie wiem czy free czy nie? tak mozna udostepniac, nadawac prawa.
zmiany (a raczek propozycje) sa ladnie widoczne. na koncu prezes decyduje co tam dodac, a co nie
moze warto sie troche poznecac na jakiejs wersja testowac i zobaczyc czy by nam to pasowalo.
k.
Załączniki
test.png
kruuger

Postprzez ziele_o2k » mar 19, 2018 13:34

Z tego co doczytałem to jest w pełni darmowe, ale wtedy jest dostępne dla wszystkich użytkowników - z tym nie mamy problemu. Jeśli chcemy zablokować dostęp to wtedy płacimy.
Wrzucać możemy wszystko.
Dodatkowo github pozwala nawet założyć stronkę u nich dla projektu za free (jeśli dobrze doczytałem - do potwierdzenia)
Prezes jest prezesem i swoich ministrów może zatrudniać / zwalniać itd. Zmiany tak samo, piszemy proponujemy, a prezes zatwierdza.

Potencjał to to ma, pobawmy się trochę w wąskim gronie - może przypasuje i wtedy się puści w świat?
Ziele
ziele_o2k

Postprzez kojacek » mar 19, 2018 13:40

ziele_o2k napisał(a):Z tego co doczytałem to jest w pełni darmowe, ale wtedy jest dostępne dla wszystkich użytkowników - z tym nie mamy problemu. Jeśli chcemy zablokować dostęp to wtedy płacimy.
Wrzucać możemy wszystko.
Dodatkowo github pozwala nawet założyć stronkę u nich dla projektu za free (jeśli dobrze doczytałem - do potwierdzenia)
Prezes jest prezesem i swoich ministrów może zatrudniać / zwalniać itd. Zmiany tak samo, piszemy proponujemy, a prezes zatwierdza.

Potencjał to to ma, pobawmy się trochę w wąskim gronie - może przypasuje i wtedy się puści w świat?

No ja założyłem już konto. . Kruuger widzę też. Zatem niechże (jako prezes) założy może konto CAD-Packa, a my będziem z drabinek swych powoli dochodzić do prawdy... ;) U siebie spróbuję zmigrować parę rzeczy z republiki do gita, na potrzeby mojego WordPress-a. Zobaczę jak to działa.
kojacek

Postprzez ziele_o2k » mar 19, 2018 14:09

kojacek napisał(a):
ziele_o2k napisał(a):
k.

No ok, to wygląda... ale (co widzę w ogólności):
> Tamtejszy pack to kopia tego tutaj. Musisz dbać o jego aktualizację. Z czasem (mówię to dzięki wrodzonemu czarnowidztwu) - to się rozejdzie. Im więcej kopii w sieci, tym większe tego prawdopodobieństwo.
> Zaletą tego tutaj jest jednoosobowa kontrola nad aktualizacją (dzięki kruuger-owi). Wadą - obciążanie go pracą.
> Kolejna zaleta to jego jednoźródłowość - można się ogólnie zgodzić, że ta wersja (kopia) tutaj jest zawsze ostatnia i ostateczna. Wszelkie inne dostępne kopie, już takie z zasady nie są.
> Ogólnie zrezygnowałbym z aktualizacji help-a. Kto chce się nauczyć, nauczy się, jakby co - zapyta.
> Wobec powyższego - skupić się na samym kodzie (z komentarzami jak do tej pory).
> Najlepszym rozwiązaniem (w mojej opinii) dla Pack'a, byłaby platforma w stylu jakiegoś Wiki.

Nie zauważyłem posta, więc jeszcze się wypowiem.
Jeśli przerzucimy cadpacka na githuba, to z tego co się zorientowałem, mogę podpiąć inny projekt (tutaj Packa) pod swój i już nie muszę dbać o kopiowanie - zawsze aktualne. Nie wiem jak to zrobić, ale można.
Z aktualizacji helpa bym nie rezygnował, ponieważ jak ktoś nowy siada do packa to ciężko jest przebrnąć przez to wszystko. Nie ukrywam, że nadal mnie cadpack zaskakuje (jadę na nim zaraz 5 lat), a ostatnio zacząłem tego helpa używać (wcześniej coś nie było aktualizowane).

Edit:
Pytanie pozostaje odnośnie języka w jakim to dajemy wszystko.
Ziele
ziele_o2k

Postprzez kruuger » mar 19, 2018 14:33

to zrobmy tak. poedytujmy cos co jest teraz wrzucone. zobaczmy kto co moze, jak jakies uprawnienia przyznac, jak kogos zaprosic itp. potem robi sie jakie pull request, merge.
mozna chyba nawet wygenerowac co na strone Wiki.

mysle ze jakis wieksze uwagi mozna po polsku pisac.
nie wiem czy mozna pozniej zapiac jakis link na forum, do gotowej, ostatniej wersji CadPack na git?
k.
kruuger

Postprzez ziele_o2k » mar 19, 2018 14:40

kruuger napisał(a):(...)nie wiem czy mozna pozniej zapiac jakis link na forum, do gotowej, ostatniej wersji CadPack na git?
k.

Coś tutaj chyba https://help.github.com/articles/getting-permanent-links-to-files/
Ziele
ziele_o2k

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AutoCAD