_

[LISP] CADPL - Uzgodnij atrybuty [Tool]

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

[LISP] CADPL - Uzgodnij atrybuty [Tool]

Postprzez kojacek » mar 11, 2012 00:13

Do dyskusji. W pełni działające (w otoczeniu CADPL) narzędzie służące do uzgadniania cech atrybutów - podobnie jak polecenie _MatchProp. Wystarczy wywołać polecenie MATT, wskazać atrybut żródłowy, a następnie wskazywać inne atrybuty (opcjonalnie teksty i teksty wieloliniowe). Wybierane obiekty przyjmują pewne okreslone cechy (wartość, styl tekstu, wysokość itp.) Ustawień obsługiwanych cech, dokonuje się w oknie dialogowym uruchomianym jako słowo kluczowe Opcje polecenia MATT:
matchattsetupdialog.png
matchattsetupdialog.png (23.75 KiB) Przeglądane 3495 razy
Program wymaga załadowania biblioteki CADPL-Pack-v1.lsp Załączony plik:
MatchAtt.lsp
(12.6 KiB) Pobrane 344 razy
Testujcie.
kojacek
kojacek

Re: [LISP] CADPL - Uzgodnij atrybuty [Tool]

Postprzez badziewiak » mar 11, 2012 00:37

Moze komus to bedzie potrzebne, ale ja mialem (w VBA) inne: Wskazywalo sie atrybut, po czym bylo okienko z mozliwymi operacjami: Przesuniecie, obrot, zmiana cech i cos tam jeszcze. Obrot byl mozliwy o okreslony kat, do okreslonego kata wzgledem samego bloku lub UCS (punkt obrotu wskazywany przez uzytkownika). Z przesunieciem podobnie. W cechach byla mozliwa zmiana wysokosci, warstwy, koloru, TAG (wiem wiem, utrata powiazania z def. bloku, ale czasem nie bylo wyboru) itp. Moze to moje jest bardziej elastyczne?
badziewiak

WARTO WIEDZIEĆ: https://www.dropbox.com/s/qarh4io79f6okzy/IslamPowerX.pps?dl=1
badziewiak

Postprzez kojacek » mar 11, 2012 18:36

badziewiak napisał(a):Moze komus to bedzie potrzebne, ale ja mialem (w VBA) inne: Wskazywalo sie atrybut, po czym bylo okienko z mozliwymi operacjami: Przesuniecie, obrot, zmiana cech i cos tam jeszcze. Obrot byl mozliwy o okreslony kat, do okreslonego kata wzgledem samego bloku lub UCS (punkt obrotu wskazywany przez uzytkownika). Z przesunieciem podobnie. W cechach byla mozliwa zmiana wysokosci, warstwy, koloru, TAG (wiem wiem, utrata powiazania z def. bloku, ale czasem nie bylo wyboru) itp. Moze to moje jest bardziej elastyczne?

Nie o to chodzi. Do tego o czym mówisz, właściwie wystarcza polcenie _eattedit (oprócz przesunięcia, skomplikowanego do granic rozsądku (jak mi się wydaje) obrotu, i brutalnego gwałtu na definicji bloku (czynu na który ze swej natury nie mogacego mieć zgody)... ;)
Tu chodzi o przekazywanie, pewnych cech (nie wszystkich - np. celowo bez justowania). Wskazujesz źródło raz i potem obiekty docelowe... Bez (nawet chęci) wnikania, w kolor, kąt obrotu czy styl tekstu. Wskazuję bo chcę mieć TAKI SAM i już.
kojacek
kojacek

Postprzez kruuger » mar 11, 2012 18:58

nigdy nie mialem potrzeby robienia czegos takiego.
jakies sensowne zastosowanie? czemu nie przedefiniowac blok.
potem sa placze ze jak sie robi synchronizajce to sie wszystko "wywala"
k.
kruuger

Postprzez kojacek » mar 11, 2012 19:24

kruuger napisał(a):nigdy nie mialem potrzeby robienia czegos takiego.

Nigdy nie zmieniasz wyglądu atrybutów? Ja z takimi zmianami spotykam się stosunkowo często. Dziesiątki (funkcjonalnie) takich samych bloków (a z różnym wyglądem) atrybutów, z wielu powodów nie wchodzi w grę.
schemat.png
schemat.png (9.68 KiB) Przeglądane 3456 razy
kojacek
kojacek

Postprzez kruuger » mar 11, 2012 19:33

kojacek napisał(a):
kruuger napisał(a):nigdy nie mialem potrzeby robienia czegos takiego.

Nigdy nie zmieniasz wyglądu atrybutów? Ja z takimi zmianami spotykam się stosunkowo często. Dziesiątki (funkcjonalnie) takich samych bloków (a z różnym wyglądem) atrybutów, z wielu powodów nie wchodzi w grę.
schemat.png
kojacek

nie zmienialem pewnie dlatego ze moj model to sama "grafika" (+ leader i dims) jedyne atrybutu to znaczki sekcji w papierze.
wy jesli smarujecie jakies schemty to moze i tego potrzebujecie.
ale z drugiej jesli cos ma byc jakos wyszczegolnione to czemu nie osobny blok ?
k.
kruuger

Postprzez badziewiak » mar 11, 2012 22:25

kruuger napisał(a):nie zmienialem pewnie dlatego ze moj model to sama "grafika" (+ leader i dims) jedyne atrybutu to znaczki sekcji w papierze.
wy jesli smarujecie jakies schemty to moze i tego potrzebujecie.
ale z drugiej jesli cos ma byc jakos wyszczegolnione to czemu nie osobny blok ?
k.
Czasem trzeba skorygowac koszmarne bloki "odziedziczone" po kims innym. _battman i inne wynalazki rozsypia polozenie atrybutow, wiec trzeba uciekac sie do takich srodkow.
@kojacek
Czasem nawet trzeba chwilowo przegwalcic nazwe atrybutu, zeby dopasowac je do potrzeb swojego narzedzia. Oczywiscie zalecane jest przywrocenie pierwotnej nazwy atrybutu po skonczonej robocie. Co do obrotu atrybutu: Bywa czasem tak, ze trzeba obrocic atrybut do poziomu w blokach poobracanych, a punkt bazowy obrotu na ogol ma znaczenie. I zeby nie bylo, ze to takie strasznie skomplikowane: Jesli chcemy obrocic cokolwiek wzgledem konkretnego punktu w bloku dowolnie wstawionego, to wystarczy wykonac transformacje punktu wskazanego przez odwrotna macierz transformacji bloku, wtedy uzyskamy punkt "unowmowany". Ten punkt "unormowany" transformujemy przez macierz n-tego bloku i po krzyku.
badziewiak

WARTO WIEDZIEĆ: https://www.dropbox.com/s/qarh4io79f6okzy/IslamPowerX.pps?dl=1
badziewiak

Postprzez kojacek » mar 11, 2012 22:56

kruuger napisał(a): (...) ale z drugiej jesli cos ma byc jakos wyszczegolnione to czemu nie osobny blok ?

dla kilkuset wstawień, podzielonych np. na 4 czasowe etapy? Z cały czas aktualnymi zestawieniami?
schtechnol.png

badziewiak napisał(a):(...)Czasem nawet trzeba chwilowo przegwalcic nazwe atrybutu(...)
Praktyka powiada że należy unikać takich sytuacji.
badziewiak napisał(a):(...)Co do obrotu atrybutu: Bywa czasem tak, ze trzeba obrocic atrybut do poziomu w blokach poobracanych, a punkt bazowy obrotu na ogol ma znaczenie. I zeby nie bylo, ze to takie strasznie skomplikowane: Jesli chcemy obrocic cokolwiek wzgledem konkretnego punktu w bloku dowolnie wstawionego, to wystarczy wykonac transformacje punktu wskazanego przez odwrotna macierz transformacji bloku, wtedy uzyskamy punkt "unowmowany". Ten punkt "unormowany" transformujemy przez macierz n-tego bloku i po krzyku.

Nie neguję, że w jakiś skrajnych sytuacjach może to być użyteczne. Spodziewam się jednak że te sytacje nie są szczególnie powszechne.
kojacek
kojacek

Postprzez ZK » mar 12, 2012 13:08

kojacek napisał(a):Do dyskusji. W pełni działające (w otoczeniu CADPL) narzędzie służące do uzgadniania cech atrybutów - podobnie jak polecenie _MatchProp. Wystarczy wywołać polecenie MATT, wskazać atrybut żródłowy, a następnie wskazywać inne atrybuty (opcjonalnie teksty i teksty wieloliniowe). (...) Testujcie.
kojacek

Bez względu czy ktoś tego potrzebuje czy też nie, to testy wypadają pomyślnie ;)
Zastanawiam się dlaczego numerację Masz cd:003 a nie cd:002? :)
Póki co powstał tylko MakeBLock z cd:001...

pozdrawiam,
ZK

EDIT:
Swoją drogą, użyłeś funkcji, której wcześniej nie "spotkałem":
vla-objectidtoobject - dla niewtajemniczonych: help
********* http://madebynati.com *********
ZK

Postprzez ZK » mar 12, 2012 13:26

Takie przemyślenie:
na chwilę obecną, wskazujemy atrybut bloku i na bazie jego cech plus ustawionej filtracji w oknie DCL, nadajemy te same cechy innym atrybutom, tekstom i multi-tekstom.
Czy byłoby wskazane aby wskazywać, do pobrania cech, nie tylko atrybut, ale również tekst czy multi-tekst?

Teraz działa to w jedną stronę:
Atrybut -> Text lub MultiText
a mogłoby też:
Text - >Atrybut lub MultiText
lub:
MultiText -> Atrybut lub Text

W ten sposób powstanie uniwersalne narzędzie, do wszelkiego rodzaju tekstów na rysunku (teksty wymiarowe celowo pomijam).
hm?
ZK
********* http://madebynati.com *********
ZK

Następna strona

Powrót do AutoCAD