_

[LISP] CADPL - Zmiana definicji bloku [Tool_009]

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

[LISP] CADPL - Zmiana definicji bloku [Tool_009]

Postprzez kruuger » kwi 02, 2013 12:12

http://kojacek.republika.pl/bl-redef.html
przydalby sie maly lifting. moze by wzial to na tapete ?
co bym zmienil:
- wykluczyc bloki *U, *T itp
- dodac zmiane definicji przez wskazanie
- moze jakis filtr
- przerobic na standard pack'a
?

cala reszta wlasciwie ladnie hula.
kruuger
kruuger

Re: [LISP] CADPL - Zmiana definicji bloku [Tool_009]

Postprzez kojacek » kwi 02, 2013 13:28

kruuger napisał(a):http://kojacek.republika.pl/bl-redef.html
co bym zmienil:
- moze jakis filtr
?

kruuger

Ale od nowa całkiem czy przeróby jakie?
kojacek
kojacek

Postprzez kruuger » kwi 02, 2013 13:31

kojacek napisał(a):
kruuger napisał(a):http://kojacek.republika.pl/bl-redef.html
co bym zmienil:
- moze jakis filtr
?

kruuger

Ale od nowa całkiem czy przeróby jakie?
kojacek

przypuszczam ze polowe kody sie wykorzysta. wypadalo by znowu dwa lengłydże zrobic. podmienic funkcje na pack'owe jak sie da. napisac w locie dcl i tyle chyba. nie wiem jak to tera w srodku wyglada.
k.

EDIT: zalezy tez od autora czy chce z tego Tool'a Packowego zrobic
kruuger

Postprzez kojacek » kwi 02, 2013 13:46

kruuger napisał(a): przypuszczam ze polowe kody sie wykorzysta. wypadalo by znowu dwa lengłydże zrobic. podmienic funkcje na pack'owe jak sie da. napisac w locie dcl i tyle chyba. nie wiem jak to tera w srodku wyglada.

No pewnie że Pack-owy lepszy będzie :)
Gotowego w Pack-u już teraz jest z 80% myślę. Przemyślec trezba podejście do:
1) bloków opisowych, teraz zdaje się że bl-redef je chyba psuje (ja prawie z nich nie korzystam - więc nie badałem tematu)
2) bloków anonimowych (na pewno wykluczyć *D / *T (wymiary / tabele)), zaś *U przypatrzeć się: widzę dwie drogi myślę że dla dynamicznych zablokować, dla innych (np. robionych naszym MAB-em) pozwolić przedefiniować. Chyba że jeszcze inaczej?

kojacek
kojacek

Postprzez kruuger » kwi 02, 2013 13:56

kojacek napisał(a):
kruuger napisał(a): przypuszczam ze polowe kody sie wykorzysta. wypadalo by znowu dwa lengłydże zrobic. podmienic funkcje na pack'owe jak sie da. napisac w locie dcl i tyle chyba. nie wiem jak to tera w srodku wyglada.

No pewnie że Pack-owy lepszy będzie :)
Gotowego w Pack-u już teraz jest z 80% myślę. Przemyślec trezba podejście do:
1) bloków opisowych, teraz zdaje się że bl-redef je chyba psuje (ja prawie z nich nie korzystam - więc nie badałem tematu)
2) bloków anonimowych (na pewno wykluczyć *D / *T (wymiary / tabele)), zaś *U przypatrzeć się: widzę dwie drogi myślę że dla dynamicznych zablokować, dla innych (np. robionych naszym MAB-em) pozwolić przedefiniować. Chyba że jeszcze inaczej?

kojacek

1. annotation ? dziala ok
2. moze dodac toggle (oprocz zaznacz wszystkie): wl/wyl anonimowe *U ? ja osobiscie chcialbym miec mozliwosc redefiniowania *U.
k.
kruuger

Postprzez kojacek » kwi 02, 2013 14:01

kruuger napisał(a):1. annotation ? dziala ok
2. moze dodac toggle (oprocz zaznacz wszystkie): wl/wyl anonimowe *U ? ja osobiscie chcialbym miec mozliwosc redefiniowania *U.

1) Ktoś kiedyś mi coś dawał znak że gdzieś traci opisowość, alem chyba tego dokładnie nie badał... sam już nie wiem.
2) Też jestem za (dlatego ogólnie to jest dostępne). Przy czym - nie wiem czy pozwolić redefiniować wszystkie *U, czy tylko te typowe usera, a nie np. wstawień z dynamików (też *U) już nie pozwalać.

kojacek
kojacek

Postprzez kruuger » kwi 02, 2013 14:19

kojacek napisał(a):
kruuger napisał(a):1) Ktoś kiedyś mi coś dawał znak że gdzieś traci opisowość, alem chyba tego dokładnie nie badał... sam już nie wiem.
2) Też jestem za (dlatego ogólnie to jest dostępne). Przy czym - nie wiem czy pozwolić redefiniować wszystkie *U, czy tylko te typowe usera, a nie np. wstawień z dynamików (też *U) już nie pozwalać.

kojacek

1. raczej tez nie pracowalem za duzo. teraz patrze i jest ok, ale moze w jakichs sytuacjach cos sie sypie
2. bo zaraz. teraz dynamiki zmieniaja sie wizualnie, a nie w definicji. czegos takiego nie uzywalem i nie potrzebuje (i nie lubie). ja na liscie wyswietlilbym liste blokow ale po prawdziwych nazwach (nie *U jako pokrewne dynamikow), nie rozdzielalbym na wstawienia. drugi toggle do *U wlaczal/wylaczalby bloki ktorych prawdziwa nazwa jest *U (np po MBA, nie pokrewne! )

k.
kruuger

Postprzez kojacek » kwi 02, 2013 14:37

kruuger napisał(a): 1. raczej tez nie pracowalem za duzo. teraz patrze i jest ok, ale moze w jakichs sytuacjach cos sie sypie
2. bo zaraz. teraz dynamiki zmieniaja sie wizualnie, a nie w definicji. czegos takiego nie uzywalem i nie potrzebuje (i nie lubie). ja na liscie wyswietlilbym liste blokow ale po prawdziwych nazwach (nie *U jako pokrewne dynamikow), nie rozdzielalbym na wstawienia. drugi toggle do *U wlaczal/wylaczalby bloki ktorych prawdziwa nazwa jest *U (np po MBA, nie pokrewne! )

1. Ok. Zobaczymy
2. O tym mówię. Bowiem robiąc listę bloków anonimowych z *U... mamy ich jakby dwa rodzaje. Listę robimy z tablicy BLOCK, zatem są tam wszystkie definicje. Te zależne od dynamików trzeba z całej tej listy odrzucić, a pozostawić tylko te użytkownika. Innymi słowy - nie pozwalamy na redefinicję bloku anonimowego (będącego w istocie blokiem dynamicznym).

kojacek
kojacek

Postprzez kruuger » kwi 02, 2013 14:40

2. tak ale pozwalamy na zmiene zwyklego bloku o nazwie *Uxxx ?
k.
kruuger

Postprzez kojacek » kwi 02, 2013 14:54

kruuger napisał(a):2. tak ale pozwalamy na zmiene zwyklego bloku o nazwie *Uxxx ?

Tak. W załaczeniu malunek. Jest pięć definicji bloków (5 nazw):
1x1 - definicja bloku dynamicznego, oraz 4 bloki *U (trzy wstawienia dynamika i jeden"zwykły" blok anonimowy)

Na liście powinny znaleźć się tylko dwa bloki (anonimowy i dynamiczny).

kojacek
Załączniki
unnamedblocks.dwg
(78.17 KiB) Pobrane 123 razy
kojacek

Następna strona

Powrót do AutoCAD