_

Cale na centymetry

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Cale na centymetry

Postprzez Lamusik15 » sie 23, 2017 22:42

Cześć! Mam problem z mapą dostaną w urzędzie. Powstała ona w calach co uniemożliwia mi narysowanie na niej czegokolwiek w innych jednostkach. Czy zna ktoś szybki sposób na zmianę jednostek na mapie? Nie chodzi mi tutaj o przeskalowanie jej przeliczając ile cal ma cm, bo skala potem się rozjeżdża i ciężko mi to ogarnąć.
Lamusik15

Re: Cale na centymetry

Postprzez akor » sie 24, 2017 18:37

1. Jeżeli "dostałeś" czyli tak naprawdę kupiłeś mapę w urzędzie to masz prawo żądać od tego urzędu produktu zrobionego zgodnie z przepisami, czyli między innymi z jednostkami stosowanymi w Polsce (rozumiem, że chodzi o mapę pozyskaną w Polsce).
2. Jaki problem z rozjeżdżaniem skali? Skalujesz z opcją odniesienie tak aby krzyże na mapie były w odpowiedniej odległości. Nic się nie rozjedzie.

akor
akor

Re: Cale na centymetry

Postprzez badziewiak » sie 26, 2017 00:56

Jeśli faktycznie jedna jednostka mapy odpowiada jednemu calowi, to ustawiasz na mapie format->jednostki na cale, na swoim rysunku przykładowo metry, po czym wczytujesz mapę jako odnośnik. Autocad sam to przeskaluje.
badziewiak

WARTO WIEDZIEĆ: https://www.dropbox.com/s/qarh4io79f6okzy/IslamPowerX.pps?dl=1
badziewiak

Powrót do AutoCAD