_

CATIA - Kinematic Dressup

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

CATIA - Kinematic Dressup

Postprzez r4n » lut 10, 2019 19:48

Witam,
Dostałem finalne złożenie od młodszego kolegi, który puścił całe złożenie(kilkaset części) hurtowo najpierw przez CAD DUA, a później przez Q-checkera. Poprawił pięknie nazwy, pousuwał błędy, dopieścił model zgodnie z wymaganiami klienta, ale jak się można domyśleć, kinematykę szlak trafił.

Zagranica stęka, ze im wcześniej wprawiali wszystko w ruch suwaczkami, a teraz nic się nie dzieje.

W piątek udało mi się zmienić status DOF z 1 na 0 w mechanizmach i widzę, ze ktoś przytomnie budował wszystko na strukturze szkieletowej, więc luźne "linie" i płaszczyzny już się obracają tak jak bozia przykazała. Jest tylko drobne, ale...
Jak wspominałem jest kilkaset części, które by trzeba było zdessupować na nowo, tak by fizyczne części podążały za zanimowanym szkieletem. A to pewnie zajmie parę ładnych godzin.

Mam działającą kinematykę sprzed momentu Q-checkera i CAD DUA i teraz pytanie czy można ją skopiować tak by oszczędzić sobie czasu?? Macie jakiś pomysł jak to zrobić?

Pzdr
r4n
r4n
 
Posty: 153
Dołączył(a): gru 23, 2007 10:41

Powrót do Forum CAD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników