_

Certyfikat z programu Solidworks

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Certyfikat z programu Solidworks

Postprzez michalqw » maja 08, 2017 21:30

Witam

Mam taki maly problem.

Chcialem sobie zdac certyfikat z programu Solidworks. Dokladnie takie cos:

http://www.solidworks.com/sw/support/809_ENU_HTML.htm

Zeby podejsc do egzaminu, oczywiscie nalezy podac swoje wszystkie dane osobowe I tutaj pojawia sie problem. Niestety studentem juz nie jestem, takto bym kupil wersje studencka I po problemie.

Myslicie ze moge miec jakies nie przyjemnosci, z racji tego ze chcialem uruchomic egzamin na oprogramowaniu z chomika :/ ?

Bardzo bylbym wdzieczny za pomoc, takze ta na PW.

Ewentualnie istnieje jakas wersja demo np na 90 dni, w jakiejs przystepnej cenie?

Potrzebuje tego softu w zasadzie tylko po to zeby zdac sobie egzamin na Solidworksa.

Pozdrawiam
michalqw

Re: Certyfikat z programu Solidworks

Postprzez topinż » maja 09, 2017 07:56

Nieprzyjemności miał nie będziesz, bo podejście do egzaminu w ogóle nie zakłada, że musisz mieć solidworksa.
To po pierwsze. A po drugie to po co chcesz ściągać z chomika i się stresować skoro możesz postarać się o legalną wersję testową?
Wpisz po prostu w google solidworks wersja testowa.
topinż

Postprzez michalqw » maja 09, 2017 08:01

Kwestia tylko czy ta wersja testowa nie bedzie taka wersja demo programu, z zablokowanymi funkcjami.
Tak czy inaczej poszukam. Dzieki za info.
michalqw

Postprzez michalqw » maja 10, 2017 18:43

Wersje testowe sa, ake tylko 7 dniowe. Chyba sprobuje odpalic ten certyfikat na tej wersji co mam. Pozostaje tylko miec nadzieje ze nie beda mnie za to scigac :D
michalqw

Postprzez bildder » maja 10, 2017 20:58

Skąd Ty wziąłeś te wersje 7 dniowe? Raczej klucz standardowy generowany jest na 30 dni.

Poza tym nikt nie sprawdza legalności licencji, w każdym certyfikacie oceniane są wyniki a nie analizowane pliki - robi to automat. Więc może zdawać na czymkolwiek - jedyne co może Cię gryźć, to sumienie. Jednak moim skromnym zdaniem użycie takiego programu do certyfikacji jest nieporównywalne z użyciem do celów zarobkowych. Odrębną kwestią jest polityka DS Solidworks z dość ograniczonym dostępem do programu do nauki, testowania itp.

ps. wersja testowa jest pełna - zazwyczaj generowany jest klucz Premium. A do tego certyfikaty wystarczy standard.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
----------------------------
Szkolenia SOLIDWORKS
Podręczniki SOLIDWORKS
bildder

Postprzez michalqw » maja 10, 2017 22:17

Z wersja chomikowa sporo sie nameczylem zeby ja ustawic, tak zeby dzialala porawnie i efektywnie pod ten certyfikat. Dlatego nie chce mi sie znowu spedzac paru godzin na grzebaniu w ustawianiach.
michalqw

Postprzez bildder » maja 11, 2017 17:30

michalqw napisał(a):Z wersja chomikowa sporo sie nameczylem zeby ja ustawic, tak zeby dzialala porawnie i efektywnie pod ten certyfikat. Dlatego nie chce mi sie znowu spedzac paru godzin na grzebaniu w ustawianiach.

Nie do końca rozumiem - ale może to wynikać z tego, że nigdy nie widziałem takiej wersji. Widziałem natomiast wiele innych i nie kojarzę co specjalnego trzeba ustawiać pod jakikolwiek certyfikat (może oprócz przełączenia na EN).
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
----------------------------
Szkolenia SOLIDWORKS
Podręczniki SOLIDWORKS
bildder

Postprzez michalqw » maja 11, 2017 18:30

Chodzilo mi o ustawienia wydajnosci Solidworksa. Po instalacji i przy ustawieniach domyslnych program dzialal bardzo powoli. Troszke sie nameczylem zeby skonfigurowac wydajnosc.
michalqw

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących