_

Ciekawe LISPY 3D

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Re: Ciekawe LISPY 3D

Postprzez asa » lut 11, 2019 20:20

ahcinga napisał(a):coś mi nie działa ten test
najpierw zatrzymuje się na
Kod: Zaznacz cały
(vla-setrgb kolorek 240 112 155)
nie wiem dlaczego
potem na
Kod: Zaznacz cały
(asin sin_g)
- pewnie masz swoją funkcję napisaną

Ups asa ciapa ;) Ale po kolej: asin to funkcja arcus sin, którą sprawdzałem sobie troszkę.. coś tam i nie wywaliłem... , więc przepraszam za zamieszanie możesz wyciachać (asin sin_g) bo i tak obroty wzg osi są na macierzy transformacji czyli sinusy i cosinusy. Co do setrgb możesz pousuwać (vla-setrgb ....) (vla-put-truecolor .....) bo to tylko o kolorowanki osi głównych krokwi mi chodziło. Tak to jest jak się czasem z doskoku coś robi i przed urodzinami ;).
Bardziej chodziło mi o pomysł wykorzystania osi głównych momentów bezwładności bryły w celu określenia jej położenia w przestrzeni. Oczywiście bazując na tym pomyśle bardzo łatwo i bez kombinacji można krokwie poobracać itp pod jednym warunkiem, że będą prostopadłościanami ;). Gdy zrzucisz na płasko tą krokiewkę co ją dałem w złączniku, będzie prawie wszystko idealnie ;). No cóż prawie. Niestety aby było idealnie trzeba pokroić bryłkę, znaleźć wektory normalne miedzy trójkami punktów i wrócić do początku czyli obrotów po Eulera kątach;). Wrzucę poprawione i prawdopodobnie działające na wszystkim co będzie miało choć 1 krawędź, tylko .. że jak się kroi to nie jest tak szybko jak z osi ;)
Pozdrawiam ciepło
asa
asa

Poprzednia strona

Powrót do AutoCAD