_

Ciekawe LISPY 3D

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Ciekawe LISPY 3D

Postprzez w00jcieh » wrz 13, 2018 12:13

Jak w temacie, wiem że modelowanie 3D na takim oprogramowaniu jest dość ciężkie i nieintuicyjne, ale chciałbym hobbistycznie zrobić duży projekt 3D. Dlatego szukam ciekawych lispów z poleceniami 3D, które mogłyby usprawnić mi pracę np: modelowanie rury 3D poprzez określenie tylko jej grubości i promienia.
w00jcieh

Re: Ciekawe LISPY 3D

Postprzez ziele_o2k » wrz 13, 2018 17:51

Linków dotyczących lispów / stronek o lispach przejrzałem setki. Nigdzie nie spotkałem się z jakimś szerszym podejściem do 3d. Jest to moim zdaniem trochę wyższa szkoła jazdy. Poza tym (w mojej opinii) Autocad zastępuje deskę kreślarską i powinno się działać w nim w 2d. Jestem też użytkownikiem AdvacneSteela i oczywiście można wyciągnąć z silnika cadowego całkiem sporo, ale tam jest szereg narzędzi, które to umożliwiają (jak czasem muszę coś narysować w przestrzeni bryłowo, to i tak przerzucam się na AS). 3D w gołym cadzie to raczej ciekawostka. Oczywiście można zrobić fajne rzeczy, ale przy ogromnej motywacji i dużej ilości czasu :).
Jedyne co mi tak z głowy przychodzi, gdzie coś jest o 3D, to na stronie LeeMaca, kojacek na blogu coś tam ostatnio pisał o jakiś bryłach (ale kodu nic nie dał) no i może jeszcze coś takiego:
http://www.theswamp.org/index.php?topic=9042.0
Podsumowując - gra nie warta świeczki. Jakbyś w jakimś net'cie czy innym cudzie działał, to biblioteki do wszystkiego znajdziesz :), ale to już się nie wypowiadam.
Poza tym jak zacząłem działać w Revicie to nie wyobrażam sobie pracy w cadzie i przestrzeni :)
Ziele
ziele_o2k

Powrót do AutoCAD