_

Co sądzicie o IronCAD

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

Co sądzicie o IronCAD

Postprzez IronCAD » sty 20, 2006 10:01

Na stronie www.ironcad.pl można ściągnąć 30 dniową wersję programu IRONCAD oraz szereg tutoriali i podręcznik użytkownika. W skrócie jest to program CAD pozwalający na bardzo szybkie, intuicyjne modelowanie w przestrzeni dwu i trójwymiarowej. Swoją szybkość zawdzięcza rozwiązaniom, jakie zostały opracowane i opatentowane przez amerykańskiego producenta. Szczegóły dotyczące programu na można znaleźć na podanej wyżej stronie stronie. Pracowałem wcześniej w środowisku CATIA oraz SOLID EDGE i uważam, że pomimo iż IRONCAD jest o wiele krócej na rynku, to za pomocą jego innowacyjnych rozwiązań można o wiele szybciej i skuteczniej modelować i pozycjonować geometrię niż w programach na których pracowałem. Zatem bardzo zależy mi na opinii innych użytkowników różnych programów CAD co sądzą o oprogramowaniu IRONCAD, który jest bardzo popularny w europie i na świecie, a od niedawna i w Polsce :?: :?: :?: :?:
Wszelkie problemy czy zapytania proszę kierować pod nr. Tel. 032 415-88-01 wew. 22 lud mailowo pod adresem ironcad@kosalka.pl
IRONCAD
Najszybsza droga do 3D.
www.kosalka.pl
Teraz możliwość zakupu programu IronCAD w ratach leasingowych.
IronCAD

Re: Co sądzicie o IronCAD

Postprzez rafal » sty 20, 2006 22:53

to taki maly spamik?

"IRONCAD
Najlepszy program do projektowania i wizualizacji w przestrzeni 2D i 3D. "

czy to troszke nie przesadzone, pytam bo go nie znam?

a co do popularnosci w europie, mozna zajrzec na www.cad.de
do forum cad, ja jakos nie znalazlem forum uzytkownikow IRONCAD'a

chociaz moze na warunki polskie pokona przeciwnikow cena*

*ceny nie znam - tylko sie domyslam

rafal
rafal

Postprzez IronCAD » sty 23, 2006 10:37

Jeżeli chodzi o hasło "IRONCAD Najlepszy program do projektowania i wizualizacji w przestrzeni 2D i 3D. " to jest to hasło reklamowe IronCADa. Jednak jest ono uzasadnione. Systemy takie jak Solid Edge czy Catia są na pewno trochę bardziej rozbudowane i przy tym dużo droższe. Pracuje się na nich wydajnie tylko w przypadku jeżeli zna się i co najważniejsze umie się wykorzystać wszystkie funkcje i rozwiązania jakie te programy oferują. IronCAD jest programem, którego zaletą jest to że użytkownicy zaczynający pracę na tym programie nie muszą poświęcać kilku miesięcy na opanowanie programu ponieważ proces modelowania w IronCADzie jest intuicyjny, mało skomplikowany, a przez to szybki i przyjemny czego przykładem jest tabelka na stronie producenta www.ironcad.com/product/overview.html. Zmierzając do sedna sprawy nie chce nikogo tutaj przekonywać do tego programu promować go na silę, czy nakłaniać do kupna. Proszę tylko o poświęcenie kilku chwil swojego wolnego czasu, przerobienie kilku tutoriali i zapoznaniu się z środowiskiem IronCAD a następnie wydaniu uzasadnionej opini. POZDRAWIAM
IRONCAD
Najszybsza droga do 3D.
www.kosalka.pl
Teraz możliwość zakupu programu IronCAD w ratach leasingowych.
IronCAD

Postprzez RPM » maja 01, 2013 15:09

Jestem nieszczęśliwym posiadaczem Ironcada - i nie polecam od momentu jak przesiadłem się z inventora jestem załamany.
Brak generatora ram wszystko na piechotę, triball - nic bardziej upierdliwego nie można było wymyśleć , mało czytelne kropeczki zlewające się w jedno Triball zamiast ułatwiać spowalnia w złożeniach - no i największy gniot - brak możliwości cofnięcia wielu operacji .
Jak się pomylisz nie ma możliwości cofnięcia operacji - czyli rysuj od nowa , albo rób ręcznie.
Jeśli mam być obiektywny , to program też ma swoje plusy, przyjemna organizacja plików w złożeniu , jest to jeden plik , fajnie zorganizowane własne biblioteki i generalnie zrobisz to samo co Inv czy solid , problem w tym że 10 x dłużej, brak porządnych tutoriali , a pomoc tylko po angielsku, sprawę ratuje dystrybutor , ale o 22:00 nie zadzwonisz w święta tez nie , Inv ma świetnie rozwiązane samouczki
Taka jak różnica w cenie taka przepaść w jakości względem Inventora czy solida - moim zdaniem program jest wart 1000 zł.
Jeśli jest ktoś zainteresowany mogę odsprzedać za 5 tyś - cena rynkowa 8 tyś wersja 2013
RPM

Postprzez kszyho » maja 01, 2013 21:08

rafal napisał(a):
a co do popularnosci w europie, mozna zajrzec na http://www.cad.de
do forum cad, ja jakos nie znalazlem forum uzytkownikow IRONCAD'a

rafal

słabo szukaleś

http://ww3.cad.de/cgi-bin/ubb/forumdisp ... =&mystyle=
www.ksprojekt.eu
kszyho

Postprzez rafal » maja 01, 2013 22:28

Masz kolego racje, slabo szukalem.... dalem plame...

zobacz tam moze na catie, dla porownanie na chwile obecna postow 157796,
co do ironcada sam mozesz policzyc.....

pozdrawiam
rafal
rafal

Postprzez Solidss » lip 31, 2013 20:53

Czy to jakieś kpiny? IronCAD to dość nowy twór więc nie wiem dlaczego miałby mieć taką popularność jak Catia. :shock:
Wiesz co narodzie ciągle tylko narzekanie. Wystarczy spróbować wersji Demo i można się przekonać że ten program całkiem nieźle radzi, a cena to po prostu bomba. Takie programy piszą specjaliści i znają się duuużo bardziej na rzeczy niż niejeden laik z tego forum. wierzycie lub nie, ale tak jest. :oops:
Ja właśnie jestem po przeglądzie programu, bo szef sie przymierza żeby kupić. Jak wiadomo źle wypaść nie można więc zawczasu to sobie zainstalowałem i śmiga całkiem OK. Fakt, że solidworks jest dużo bardziej rozbudowany i do tej pory tylko na nim pracowałem, jednak nie można się tak ograniczać. Każdy program da się obsługiwać bo po to jest.
Solidss

Postprzez Lesiu » sie 08, 2013 17:19

Średnio wiarygodnie wyglądają wypowiedzi osób, które dopiero co się zarejestrowały i już bronią/zachwalają jakiś produkt :)
Lesiu

Postprzez ll » sie 08, 2013 17:28

tak samo jak srednio wiarygodne sa osoby ktore sie rejestruja zeby znegowac takie osoby......
ll

Postprzez Lesiu » sie 08, 2013 17:45

Prawda. Z tym, że ja jestem uczulony na teksty typu "najlepszy program do...". Aby się posługiwać takimi sloganami to trzeba mieć chyba wyniki badań, którymi można się podeprzeć. Swoją drogą galeria na stronie ironcad.pl nie wygląda zbyt imponująco.
Lesiu

Następna strona

Powrót do Modelowanie 3D