_

Co zamiast Force Effect ?

Forum o CAE.

Re: Co zamiast Force Effect ?

Postprzez NewJoker » lis 09, 2017 21:42

Soldisa znam (wspominałem o nim w pierwszym poście), bo to mój wykładowca go stworzył ;-) Rzeczywiście bardzo porządny program, chyba jeden z najlepszych. I jest licencja studencka.
NewJoker

Postprzez Stahlmann » lut 17, 2018 00:23

Ja widzę na necie pliki .apk tego cudeńka od Autodeska. Próbowałem odpalić to za pomocą emulatora o nazwie Nox i mi się nie udało.

Czy ktoś podchodził do problemu od tej strony?
Stahlmann

Postprzez NewJoker » lut 17, 2018 01:24

Dziwne, na Noxie powinno działać. Może pliki jakieś trefne.
Jest jeszcze emulator BlueStacks, ale nie polecam.

Nie mogę zrozumieć dlaczego Autodesk wycofał tak fajną apkę. Mogli ją po prostu zacząć sprzedawać. Nie ma żadnej prawdziwej konkurencji na rynku. Belka Free i Strian są spoko, ale mają sporo ograniczeń w stosunku do Force Effect.
NewJoker

Postprzez Stahlmann » lut 17, 2018 12:21

NewJoker, odezwij się na PW.
Stahlmann

Postprzez cordem » lut 18, 2018 12:54

To wszystko można policzyć manualnie. W książkach są tylko podstawowe kombinacje.
W technice natomiast spotykamy właśnie takie bardziej złożone.
Obliczenia i analizy wytrzymałości
i mechaniki konstrukcji
www.cordem.pl
cordem

Postprzez NewJoker » lut 18, 2018 13:13

Pewnie tak, ale myślę, że dużo roboty by z tym było.
Np. takie konstrukcje to ciężko policzyć ręcznie:

http://wstaw.org/w/4rqW/
http://wstaw.org/w/4rqT/
https://www.ponoko.com/blog/wp-content/ ... effect.jpg
https://1.bp.blogspot.com/--K8EWS7aSWg/ ... effect.PNG

W sumie jestem ciekaw - jak to można zrobić ? Trzeba podzielić na pojedyncze belki/ramy ? Bo w książkach, tak jak piszesz, są same proste przykłady typu belka, rama z 3 prętami, kratownica itd. Tak samo na zajęciach na studiach. A tu mamy złożenie tego wszystkiego.

Wiesz gdzie można znaleźć przykłady obliczeń ręcznych takich praktycznych przykładów bardziej złożonych konstrukcji ? Bo nie widziałem jeszcze czegoś takiego w necie niestety.
NewJoker

Postprzez cordem » lut 18, 2018 15:42

Właśnie w tym rzecz że sprowadzasz skomplikowane układy do zbioru prostych elementów - belki, pręty, przeguby, utwierdzenia, itp. Dla tych elementów znasz rozwiązania które są proste. Teraz, jeśli masz powiedzmy 20 elementów belkowych to liczysz po kolei dla każdej belki to samo, V, a, s, itd. Problem w tym że projektując nie ma czasu na liczenie wielokrotne tego samego + możliwość popełnienia błędów. Dlatego dobrze rozpisać równania w Excelu lub czymś podobnym i tam liczyć. Oszczędzasz czas.

A zadania są typowe. Wszystkie elementy masz rozwiązane w książkach do mechaniki. Musisz czasem pokombinować. Znasz kilka rozwiązań, może trzeba je połączyć, coś usunąć. Nie liczył bym na takie kompletne rozwiązania, gdyż nie o to chodzi.
i mechaniki konstrukcji
www.cordem.pl
cordem

Postprzez NewJoker » lut 18, 2018 17:01

Tak właśnie myślałem, że w ten sposób się to robi. Ale może są jakieś przykłady gdzie bardziej złożona konstrukcja jest rozbijana na mniejsze elementy i liczona w ten sposób. Chętnie bym sobie przejrzał coś takiego, bo do tej pory spotykałem tylko same prace z wynikami MESu i tylko wzory były podane jako teoria. Albo konstrukcja była na tyle prosta, że liczyli ją jako jedną belkę/ramę. Kojarzysz jakieś artykuły albo prace z czymś bardziej rozbudowanym, co trzeba porozbijać ?
NewJoker

Postprzez cordem » lut 18, 2018 17:12

Nie będę oryginalny, ale zaglądam tutaj:
http://www.dbc.wroc.pl/Content/1636/mil ... n_wyd2.pdf

to powszechnie dostępne źródło ale napisane na tyle prosto że można stosować wprost do zagadnień inżynierskich.
i mechaniki konstrukcji
www.cordem.pl
cordem

Postprzez NewJoker » lut 18, 2018 17:48

Tę książkę kojarzę, fajna jest. Ogólnie w podręcznikach do TMiM są często praktyczne przykłady (np. ramię koparki), ale pod kątem kinematyki/dynamiki (btw. od tego była osobna apka Force Effect Motion) a mnie interesuje statyka/wytrzymałość. Muszę jeszcze poszperać w źródłach anglojęzycznych. Np. książka "Mechanics of materials" Gere ma wszystko na przykładach bardziej praktycznych, ale to nadal są pojedyncze belki/ramy albo proste układy prętowe.
NewJoker

Poprzednia strona

Powrót do CAE