_

[SolidWorks] Configuration Publisher PROBLEM

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

[SolidWorks] Configuration Publisher PROBLEM

Postprzez adrianzuch » maja 10, 2017 23:08

Witam,
tworze projekt z arkusza blachy, którego wymiary są określone według różnego rodzaju równań i zależności.
Opisuje wszystkie wymiary w Configuration Publisher. Sprawdzałem poprawność działania Configuration Publisher w zakładce "Podgląd SW" wszystko działa bez problemu.
2.PNG

Na szkicu w złożeniu zwymiarowałem kilka lini które są powiązane wartościami z wymiarami modelu.
1.PNG
4.PNG

Jednak gdy chcę wgrać skonfigurowane złożenie do nowego złożenia pojawia się zakładka po lewej stronie z Configuration Publisher ale jest pusta.
3.PNG

Dla sprawdzenia robiłem też przykładowy model z wykorzystaniem tej samej metody i wszystko działało bez zarzutu.

Z góry dziękuję za pomoc!
adrianzuch

Re: [SolidWorks] Configuration Publisher PROBLEM

Postprzez bildder » maja 11, 2017 17:28

Nie widzę modelu, ale zasada jest taka, że albo wartości pochodzą z tabeli konfiguracji, albo są sterowane równaniami. To jeszcze zależy od wersji i od tego, czy tabela zezwala na edycję wartości z poziomu okna SW.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
----------------------------
Szkolenia SOLIDWORKS
Podręczniki SOLIDWORKS
bildder

Re: [SolidWorks] Configuration Publisher PROBLEM

Postprzez adrianzuch » maja 11, 2017 21:44

Jest to złożenie składające się z czterech części. Na szkicu złożenia zostały wprowadzone linie, które zostały z wymiarowane i one w równaniach odnoszą się do wymiarów poszczególnych części złożenia. Zrobione jest tak dlatego, że Configuration Publisher nie widzi zmiennych globalnych, jako wymiarów które można definiować. Chciałbym aby Configuration Publisher był oparty jedynie na jednej konfiguracji, wynika to z faktu że późniejsze wymiary tego złożenia mogą być naprawdę przeróżne.
adrianzuch

Powrót do Modelowanie 3D