_

CREO 6.0, wizualizacja

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

CREO 6.0, wizualizacja

Postprzez Jeszker » paź 01, 2020 14:59

Witam,

W Creo musze do katalogu naszej firmy zamodelować takiego węża:

https://www82.zippyshare.com/v/32G3hZo0/file.html

Nie mam z tym problemów, ale nie umiem zrobić/utrzymać struktury samego czarnego węża, tych podcięć.
Na prostych odcinkach, mogę zrobić to z obrotu, ale jak to zrobić na krzywych?

Waż musi byc troche "powywijany"

A może da się do tego podejść inaczej, może da się podłożyć jako kolor taką strukture jak w screenie?

Z góry dziękuje za pomoc
Jeszker

Re: CREO 6.0, wizualizacja

Postprzez imred » paź 01, 2020 20:03

Jeszker napisał(a):Witam,

W Creo musze do katalogu naszej firmy zamodelować takiego węża:

https://www82.zippyshare.com/v/32G3hZo0/file.html

Nie mam z tym problemów, ale nie umiem zrobić/utrzymać struktury samego czarnego węża, tych podcięć.
Na prostych odcinkach, mogę zrobić to z obrotu, ale jak to zrobić na krzywych?

Waż musi byc troche "powywijany"

A może da się do tego podejść inaczej, może da się podłożyć jako kolor taką strukture jak w screenie?

Z góry dziękuje za pomoc

Jak na potrzeby samej wizualizacji, to bym się zastanowił nad zrobieniem prostych ustawień wyglądu (Appearance) z włączonym Bump Mappingiem symulującym nacięcia (pewnie musiałbyś stworzyć czarno-białą grafikę jako źródło bump, żeby odpowiednio to wyglądało).
W przypadku modelowania to pierwsze, co mi przyszło do głowy, to zrobienie na całej ścieżce węża Sweepa o przekroju np. okrągłym, w którym średnica przekroju jest powiązana relacją z parametrem trajpar i odpowiednio przeskalowaną funkcją sinus, żeby dodać bardzo "gęstą" sinusoidę na całej długości Sweepa.
Senior Application Engineer ds. Creo/Windchill
Prodart – autoryzowany reseller oprogramowania PTC w Polsce
imred

Powrót do Modelowanie 3D