_

Creo tabela rysunkowa

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Creo tabela rysunkowa

Postprzez adasek2311 » gru 09, 2020 12:42

Da się w jakiś sposób usunąć wiersz w tabeli rysunkowej w złożeniu? Albo zrobić tak aby detale, które wstawiane są do złożenia przy użyciu mirror component nie znajdowały się w tabeli jako osobne części?
adasek2311
 
Posty: 30
Dołączył(a): lut 28, 2018 22:24

Re: Creo tabela rysunkowa

Postprzez imred » gru 09, 2020 23:15

Da się. Rozumiem, że tabela jest wygenerowana automatycznie przez Repeat Region. Jak masz taką tabelę, przejdź do zakładki Table i kliknij Repeat Region. W menu Repeat Region wybierz Filters, zaznacz region w tabeli, który chcesz filtrować i wybierz By Item, a następnie zaznacz wiersz tabeli, który chcesz odfiltrować (usunąć z wyświetlania w tabeli).

Automatyczne filtrowanie komponentów lustrzanych też by się dało ogarnąć, ale potrzebowałbyś jakiegoś dodatkowego parametru w modelu lustrzanym (który musiałbyś dodać ręcznie), ew. stosować określone i spójne nazewnictwo modeli lustrzanych (np. każda część zawiera w nazwie "_MIR"), żeby można było do tabeli dodać regułę filtrowania w zależności od wartości parametru albo nazwy modelu.
Senior Application Engineer ds. Creo/Windchill
Prodart – autoryzowany reseller oprogramowania PTC w Polsce
imred
 
Posty: 16
Dołączył(a): wrz 10, 2020 21:29

Re: Creo tabela rysunkowa

Postprzez sad_madman » gru 10, 2020 01:07

Właśnie. Jeszcze się na szybko podłącze do tematu. Dlaczego przy tworzeniu odbicia lustrzanego części nie kopiują się reguły ? Chodzi o to, że w części podstawowej jest tak, że parametr "numer rysunku" jest po prostu złączeniem tekstu zawartych w innych parametrach.

adasek2311 napisał(a):Da się w jakiś sposób usunąć wiersz w tabeli rysunkowej w złożeniu? Albo zrobić tak aby detale, które wstawiane są do złożenia przy użyciu mirror component nie znajdowały się w tabeli jako osobne części?

Dlaczego chciałbyś aby się nie pojawiał ? My stosujemy system taki, że części lustrzane mają dopisek "_mir" oraz mają ten sam numer części (wtedy na rysunku wykonawczym piszemy ile jest wersji zwykłych a ile lustrzanych). Z chowaniem w tabeli określonych pozycji raczej bym osobiście uważał. Ja tego nie stosowałem ale kolega, który lubi robić takie rzeczy bardzo mocno się zdziwił jak po jakimś czasie musiał wrócić do tematu i liczba detali mu się nie zgadzała.
sad_madman
 
Posty: 94
Dołączył(a): sty 17, 2013 06:40

Re: Creo tabela rysunkowa

Postprzez imred » gru 10, 2020 12:36

sad_madman napisał(a):Właśnie. Jeszcze się na szybko podłącze do tematu. Dlaczego przy tworzeniu odbicia lustrzanego części nie kopiują się reguły ? Chodzi o to, że w części podstawowej jest tak, że parametr "numer rysunku" jest po prostu złączeniem tekstu zawartych w innych parametrach.


Widziałem takie wyjaśnienie, że jeżeli robisz odbicie lustrzane części kopiowanie relacji nie ma sensu, ponieważ w takim modelu nie ma żadnych wymiarów, którymi można sterować za pomocą relacji. Podejrzewam, że zostało to tak uproszczone, bo inaczej trzeba by zrobić algorytm wyszukujący, które relacje dotyczą wyłącznie parametrów, a które są powiązane z wymiarami modelu. W każdym razie tak to zostało zaplanowane przez kogoś w PTC.
Senior Application Engineer ds. Creo/Windchill
Prodart – autoryzowany reseller oprogramowania PTC w Polsce
imred
 
Posty: 16
Dołączył(a): wrz 10, 2020 21:29


Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników