_

[Inventor] Część idealnie sztywna i wytrzymała

Forum o CAE.

[Inventor] Część idealnie sztywna i wytrzymała

Postprzez piotrekm13 » wrz 24, 2017 20:42

Witam

Próbuje zrobić pewną symulacje w Inventorze, gdzie mam użyte łożyska toczne jako rolki. Wychodzą mi duże naprężenia kontaktowe właśnie w tych łożyskach. Nie mogę ich wyłączyć bo wtedy nie mam odpowiedniego kontaktu pomiędzy osią a prowadnicą. Mógłbym je zastąpić pełnymi rolkami, tylko dla potrzeb samej symulacji, ale to by nie było zbyt fachowo. Nie chcę także "oszukiwać" na raporcie. Idealnie by było zrobić tak żeby Inventor uwzględniał te łożyska jako część nieodkształcalną i super wytrzymałą. Zna ktoś sposób jak to obejść?
piotrekm13

Re: [Inventor] Część idealnie sztywna i wytrzymała

Postprzez Bartekwer » wrz 24, 2017 22:15

A nie da się edytować materiału łożyska jakoś ręcznie? I w parametrach wpisać wyższą wytrzymałość?
Bartekwer

Postprzez NewJoker » paź 03, 2017 20:18

Niestety w Inventorze nie ma opcji, która pozwalałaby na określenie fragmentu modelu jako idealnie sztywnego. Oczywiście nie licząc wyłączenia go z analizy i takiego obejścia jak zaproponował Bartekwer.
Natomiast profesjonalne programy do analiz MES posiadają tego typu możliwość. Np. w COMSOL'u nazywa się to Rigid Domain a w Abaqus'ie bodajże Rigid Body.
NewJoker

Postprzez AB Engineering » paź 03, 2017 21:28

Ansys też ma taką możliwość. Wklej jakiegoś print screen, żeby zobrazować problem.
AB Engineering

Powrót do CAE