_

Czy konstruktor potrzebuje 2 monitorów ?

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Czy konstruktor potrzebuje 2 monitorów ?

Postprzez bladdy » wrz 17, 2020 16:09

Dzień dobry,

W pracy jako konstruktorzy poprosiliśmy o zakup drugich monitorów do stanowisk (mamy 3 stanowiska). Uzyskaliśmy odpowiedź, że musimy uzasadnić po co to nam. Czy macie jakieś ciekawe propozycje argumentacji ? Chętnie usłyszę parę opinii.

Dodam, że ksiegowość czy kierownik projketu mają 2 monitory. W niemieckim oddziale dochodzi do 3 monitorów + tablet w porywach (konstrukcja + obliczenia MES).

Dziękuję za zaangażowanie i pomysły.
bladdy

Re: Czy konstruktor potrzebuje 2 monitorów ?

Postprzez mldr » wrz 17, 2020 17:03

Pracowałem w miejscu, gdzie miałem tylko laptop ze swoim małym ekranem.
Pracowałem w miejscu, gdzie były dwa albo trzy monitory.
Najlepiej było tam, gdzie były dwa monitory (jeden na AutoCada, drugi na Inventora albo inny bardziej zaawansowany soft) + laptop, który służył w delegacji, a w biurze do poczty + np. excela.
Nie ma takiej ilości monitorów, których nie da się wykorzystać.

Ale co do meritum: osobiście nie umiałbym odpowiedzieć poważnie. Pewnie palnąłbym, że potrzebne mi to, żebym miał na czym nogi położyć. Szczerze nie wiem co można odpowiedzieć, bo dla mnie to pytanie na równi z tym "po co ci jeszcze nóż do kotleta, skoro już masz widelec". Jeżeli takie uzasadnienie to coś więcej niż formalność spowodowana wewnętrznymi procedurami to załamuje ręce.
/\\/\/\/\/\
mldr

Postprzez bladdy » wrz 17, 2020 17:13

Też nie wiem co odpowiedzieć na to oczywiste pytanie, dlatego pytam, szukam inspiracji .... :D
bladdy

Postprzez gieborywar » wrz 17, 2020 18:16

Może w celu podprawienia produktywności pracy konstruktorów. Dwa monitory poprawią zdecydowanie ergonomię pracy, ograniczy się klikania między oknami. Usprawni to pracę waszego działu.

Pozdrawiam
gieborywar

Postprzez sturnus » wrz 17, 2020 18:57

Ustaw na ekranie wszystkie palety z narzędziami i pokaż decydentom ile miejsca pozostaje na pracę :)
sturnus

Postprzez kojacek » wrz 17, 2020 21:26

Oczywiście że potrzebuje. Patrzenie w dwa monitory powoduje mniejsze (prawdopodobnie równomierne) zużycie obydwu. Konstruktor wpatrując się w tylko jeden monitor zużywa go bardziej (patrzenie skupione na jednym monitorze vs. patrzenie na dwa monitory). Początkowe koszty (2 monitory) w dłuższej perspektywie przynoszą ogromne oszczędności.
kojacek

Postprzez sturnus » wrz 17, 2020 22:32

kojacek napisał(a):Oczywiście że potrzebuje. Patrzenie w dwa monitory powoduje mniejsze (prawdopodobnie równomierne) zużycie obydwu. Konstruktor wpatrując się w tylko jeden monitor zużywa go bardziej (patrzenie skupione na jednym monitorze vs. patrzenie na dwa monitory). Początkowe koszty (2 monitory) w dłuższej perspektywie przynoszą ogromne oszczędności.

Teraz rozumie gości którzy siedzą przy biurku i wpatrują się w sufit. Oni oszczędzają monitory! :D
sturnus

Postprzez K.S » wrz 17, 2020 22:44

sturnus napisał(a):
kojacek napisał(a):Oczywiście że potrzebuje. Patrzenie w dwa monitory powoduje mniejsze (prawdopodobnie równomierne) zużycie obydwu. Konstruktor wpatrując się w tylko jeden monitor zużywa go bardziej (patrzenie skupione na jednym monitorze vs. patrzenie na dwa monitory). Początkowe koszty (2 monitory) w dłuższej perspektywie przynoszą ogromne oszczędności.

Teraz rozumie gości którzy siedzą przy biurku i wpatrują się w sufit. Oni oszczędzają monitory! :D

haha :D

Co do tematu:

- lepsza ergonomia,
- domyślam się, że nie siedzicie 8 h w sofcie do projektowania. Wtedy prosta sprawa, projekt otwarty na jednym monitorze, na drugim wyszukujecie części zakupowych, weryfikujecie normy na stronie www itp - poprawa produktywności.

Powodzenia!
Kajetan Sekuła
Kajetan Sekuła
K.S

Postprzez sturnus » wrz 17, 2020 22:50

K.S napisał(a):
sturnus napisał(a):

haha :D

Co do tematu:

- lepsza ergonomia,
- domyślam się, że nie siedzicie 8 h w sofcie do projektowania. Wtedy prosta sprawa, projekt otwarty na jednym monitorze, na drugim wyszukujecie części zakupowych, weryfikujecie normy na stronie www itp - poprawa produktywności.

Powodzenia!
Kajetan Sekuła

Kajetan, kręcenie głową z prawa na lewo nie nazwałbym lepszą ergonomią :(
sturnus

Postprzez K.S » wrz 17, 2020 23:04

Wszystko zależy jakich rozmiarów masz monitory, oraz jak daleko są od Ciebie odsunięte.
Ja korzystam na co dzień z dwóch monitorów 24" i nawet szyją za bardzo nie ruszam. Jak mieliśmy nakaz pracy zdalnej, to monitory z firmy do domu brałem bo tak się przyzwyczaiłem :)

Pozdrawiam,
Kajetan Sekuła
Kajetan Sekuła
K.S

Następna strona

Powrót do Forum CAD