_

[LISP] Czy napisanie takiego lispa jest trudne?

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Re: [LISP] Czy napisanie takiego lispa jest trudne?

Postprzez Grappa25 » kwi 06, 2016 18:37

witam,
bardzo dziękuję za wskazówki. Stworzę sobie takie pliki *.ini dla każdego przypadku ( w praktyce to dla każdej gminy i miasta w powiecie). Mam już wczytanego CADpacka, ale jak to ugryźć? Nie chcę, żeby ktoś wykonywał za mnie pracę, ale z moją wiedzą na temat programowania chyba się poddam. Czy są może podobne kody, które mogłabym pomodyfikować- bo od zera to wątpię, czy mi się uda...
Justyna
Grappa25

Postprzez kojacek » kwi 06, 2016 18:48

Grappa25 napisał(a):witam,
bardzo dziękuję za wskazówki. Stworzę sobie takie pliki *.ini dla każdego przypadku ( w praktyce to dla każdej gminy i miasta w powiecie). Mam już wczytanego CADpacka, ale jak to ugryźć? Nie chcę, żeby ktoś wykonywał za mnie pracę, ale z moją wiedzą na temat programowania chyba się poddam. Czy są może podobne kody, które mogłabym pomodyfikować- bo od zera to wątpię, czy mi się uda...
Justyna

Jeśli na pewno chcesz się nauczyć, zacznij coś robić (mogą być te pliki ini (ze 2, 3)). Umieść je tutaj i... zaczniemy coś dłubać. Będziesz pytać, będziemy odpowiadać. Coś się skleci, a może i łykniesz bakcyla LISP-owego :?: ;)
kojacek

Postprzez Grappa25 » kwi 06, 2016 18:57

OK- biorę się do pracy :)
Grappa25

Postprzez Grappa25 » kwi 06, 2016 19:40

mam już 1 z przykładowych plików ini- pozostałe będą bardzo podobne- będą miały mniejszą lub większą liczbę wierszy, czy do nauki wystarczy ten jeden, czy tworzyć kolejne?- łatwiej byłoby mi stworzyć więcej jutro, jak będę miała dostęp do większej ilości przykładowych plików dxf.
Załączniki
Goryn.ini
(2.69 KiB) Pobrane 39 razy
Grappa25

Postprzez kojacek » kwi 06, 2016 22:02

Grappa25 napisał(a):mam już 1 z przykładowych plików ini- pozostałe będą bardzo podobne- będą miały mniejszą lub większą liczbę wierszy, czy do nauki wystarczy ten jeden, czy tworzyć kolejne?- łatwiej byłoby mi stworzyć więcej jutro, jak będę miała dostęp do większej ilości przykładowych plików dxf.

Ok, na razie wystarczy. Trzeba go będzie jeszcze trochę zmienić. Na początek jeszcze będą potrzebne dwie rzeczy:
1. Nasz aktualny CADPL-Pack, oraz
2. Załadowany Express Tools, chodzi szczególnie o plik: acetutil.arx

Sprawdź zatem w linii poleceń AutoCAD-a:
Kod: Zaznacz cały
(arx)

Jeżeli nie ma go na liście, sprawdź czy można go załadować:
Kod: Zaznacz cały
(if (findfile "acetutil.arx")(arxload "acetutil.arx" 0))

Oczywiście do testów będzie potrzebny jeszcze rysunek dwg z tymi warstwami (może mieć szczątkowe ilości obiektów na warstwach - ważne żeby jakieś były)
kojacek

Postprzez Grappa25 » kwi 06, 2016 22:10

Dzięki bardzo. Express tool i cadpack mam napewno, bo często używam np. funkcji Extrim,ale sprawdzę jutro to polecenie i wstawię przykładowy plik dwg. Dziś komp już śpi...
Pozdrawiam
Justyna
Grappa25

Postprzez kojacek » kwi 07, 2016 08:49

Grappa25 napisał(a):Dzięki bardzo. Express tool i cadpack mam napewno, bo często używam np. funkcji Extrim,ale sprawdzę jutro to polecenie i wstawię przykładowy plik dwg. Dziś komp już śpi...
Pozdrawiam
Justyna

Na sam początek, przeglądam plik ini. Pierwsza i ważna uwaga. Przy edycji plików tekstowych powinno się dochować pewnej staranności, polegającej na zwróceniu uwagi na niepotrzebne spacje (też znaków tabulacji). W przypadku gdy jest to zwykłą treścią, może to nie mieć szczególnego (oprócz estetycznego) znaczenia. Tutaj natomiast korzystać będziemy z automatycznego mechanizmu odczytu danych. Nadmiar spacji (i / lub) tabulatorów może nam te dane wynaturzyć:

badini.png
kojacek

Postprzez Grappa25 » kwi 07, 2016 09:19

poprawiłam plik *.ini i dodaję przykładowy plik dxf . Express Tools i polecenie arx działa.
Załączniki
Goryn1.ini
(2.41 KiB) Pobrane 26 razy
Warstwy.DXF
(905.95 KiB) Pobrane 24 razy
Grappa25

Postprzez kojacek » kwi 07, 2016 11:07

Grappa25 napisał(a):poprawiłam plik *.ini i dodaję przykładowy plik dxf . Express Tools i polecenie arx działa.

Plik ini przeformatowałem, tak aby był standardowym plikiem typu ini, do przechowywania danych. Taki plik charakteryzuje się takimi cechami:
1) Dane są grupowane w sekcjach - dowolna nazwa (niepowtarzająca się w pliku) ujęta w kwadratowe nawiasy
2) W sekcjach znajdują się dane w jednej linii - unikalny (w sekcji) klucz + znak równości + dowolne dane tekstowe.
3) Linia rozpoczynająca się od znaku średnika jest komentarzem (jak w LIPS-ie) i jest ignorowana.
To najogólniej o pliku ini. Nasz modyfikujemy tak:
Dodajemy sekcję General i dwie dane (to będzie służyło do identyfikacji naszego ini), oraz twoje dane włączamy do sekcji Layers
newini.png
newini.png (20.25 KiB) Przeglądane 202 razy
Załączniki
Goryn.ini
(2.47 KiB) Pobrane 33 razy
kojacek

Postprzez Grappa25 » kwi 07, 2016 12:10

OK-mam stworzony nowy plik ini dla miasta i poprawiony Goryn.ini (były literówki w wyrazie Continuous)
Załączniki
Goryn1.ini
(2.48 KiB) Pobrane 23 razy
ilawa.ini
(6.78 KiB) Pobrane 26 razy
Grappa25

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AutoCAD